Aktualizace 3.3.0 - problémy, chyby

Started by Dan S., October 04, 2014, 13:48:39

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Menion

Zdá se že jí nikdo nepoužívá :).

Funkce funguje pokud máš zapnutý menu > nastavní > senzory > Použít HW kompass. Pokud nemáš, tak je třeba mít zapnutou GPS a pohybovat se.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

babi

#16
Ahoj.
Vypadá to, že algoritmus řazení je překopaný, ale teď je v tom naprostý chaos:

Edit: Ještě jedna chybka, když jsem ve filtraci bodů a kliknu na menu -> zobrazit na mapě, tak kdysi se opravdu zobrazila mapa s vyfiltrovanymi body. Teď se však jen dostanu na seznam bodů.
  •  

Menion

no já jsem akorát včera zjistil, že při větší složce (testováno na cca 5 tis. bodech), je řazení kvůli tomu i výrazně pomalejší. Takže prozatím funkci vracím zpět na starý dobrý mechanismus porovnávání textů al "text1.compare(text2)".

Na filtr se podívám, díky.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

babi

Jestli chceš, tak na to klidně kouknu. Jen mi do PM pošli algoritmus co tam byl - abych nevymýšlel co už tam bylo,)
  •  

Condor

Takže v senzory bolo schované to nastavenie rýchlosti kedysi. HW kompas nemám a túto možnosť mám sivú čiže zmeny nemôžem robiť. GPS je snáď jasne že mám a aj že sa pohybujem no vďaka za pripomenutie jeden nikdy nevie ;-)
Na znova zfunkčnenie otáčania mapy som musel po aktualizácii ešte zrušiť volbu automatická zmena a už to funguje OK.
Dik :-)
  •  

Axel

Mam jednu drobnu chybku.
Ak pocas procesu ukladania a exportovania nahraneho gpx tracku pohybem mobilom = zmenim orientaciu displeja, tak sa mi dany gpx track exportuje zakazdym nanovo...
To iste sa stane, aj ked po ukonceni exportu este pred potvrdenim informacneho okna otocim telefon - export sa zacne odznova...
Z vikendoveho vyletu mam takto exportovanych 7 trackov za kazdy den len preto, ze po skonceni nahravania som strcil telefon do vrecka... :-D
  •  

chinin

Quote from: Condor on October 12, 2014, 17:02:18..
No zistil som ze nefunguje otáčanie mapy. Ani zobrazenie pohladu...

Rovnaky problem aj u mna. Vyuzival som zobrazenie pohladu.

HW kompas nemam, v predchadzajucej verzii mi to fungovalo, stacilo sa trocha hybat.

Ako to mam zapnut?

Vdaka za radu.
  •  

Condor

Chinin:
Mne to prestáva fungovať pravidelne :-(
Pomáha v senzory označiť a znova odznačiť automatickú zmenu a potom to ide. Po nejakej dobe a novom spustení locusu  to znova urobí to isté takže opakovať postup.
  •  

Menion

pánové zkuste prosím poslední BETA verzi. problém by měl být opraven. Případně uvidíte sami další týden v nové verzi. Omluva za trable.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

chinin

Quote from: Condor on November 01, 2014, 04:37:18
Chinin:
Mne to prestáva fungovať pravidelne :-(
Pomáha v senzory označiť a znova odznačiť automatickú zmenu a potom to ide. Po nejakej dobe a novom spustení locusu  to znova urobí to isté takže opakovať postup.

Vyskusane a funguje! Vdaka za tip. Mne to fungovalo stale, problem nastal az po poslednom update. Ak locus vypnem, a znova zapnem, tak je tu automaticky zmenu treba oznacit pokazdy krat znova. Pricom je uplne jedno, ci je zapnuta alebo vypnuta! :)
  •  

dk_line

Locus Pro používám především pro hlasové navigování při běhu nebo cyklistice po předem mnou definovaných nebo importovaných trasách v neznámém terénu. Přibližně do verze 3.3.0 vše fungovalo naprosto perfektně. Jednoduše jsem si v turistických mapách naklikal trasu, kterou chci běžet případně jsem již importoval nějakou hotovou, zadal jsem Navigovat, nastavil počet příkazů na Hodně a jednoduše jsem vyrazil. Navigace mě krásně hlasově naváděla po zvolené (předem definované nebo importované) trase, kdy mě upozorňovala kdy a kde včas odbočit na lesní pěšině atd. Při seběhnutí z trasy mě naopak upozornila na vzdálenost a směr kudy se na zvolenou trasu nejblíže vrátit. Vše fungovalo podle mých představ a neměl jsem s tím žádné problémy.

Bohužel poslední dobou je pro výše popsaný účel naprosto nepoužitelná. Pokaždé ji raději vypnu, protože žvaní bláboly nebo naopak mlčí, pokaždé teď bloudím a běh si vůbec neužívám, protože neustále řeším po jakých čertech mě teď žene. Možná mám něco jen špatně nastaveno, ale posledních pár běhů ať si s nastavením hraji sebevíc, nejsem schopen se byť jen přiblížit tíženého výsledku. Navigování odmítá navádět po zvolené trase a snaží se mě dostat rovnou do cíle podle jakési její vypočtené trasy (přepočet trasy jsem již raději vypnul ikdyž jsem ho před aktualizací měl zatrhnutý). I když běžím přímo (kopíruji) po mnou definované trase, stále mě  Locus upozorňuje, že jsem mimo trasu a snaží se mě hnát někam na nesmyslně vzdálený bod nebo úplně jinudy než chci já. Zkoušel jsem místo navigování spustit třeba Navádění, ale tam Locus zase mlčí, v nastavení Navádění není možno zvolit Hlas. Pípnutí mi nevyhovuje a běhat jen podle obrazovky taky komfortu nepřidá.

Prosím o vysvětlení jak Locus nastavit, abych jej mohl využívat pro hlasové navigování po zvolené trase jako dřív, případně zda by nebylo možné k tomuto účelu přidat třeba funkci či tlačítko "Naviguj jen po definované trase", kterou bych vybral z uložených tras (importuji je většinou v gpx nebo klm formátu) a Locus by mě hlasově upozorňoval jako doposud o změnách směru trasy, tak abych ji mohl celou kopírovat, a při seběhnutí mě naváděl zpět na ní k jejímu nejbližšímu bodu a né do cílé nebo někam do tramtárie jako po posledních aktualizacích.

Jak jsem psal, třeba jsem jen trotl a dělám něco blbě nebo po posledních změnách Locusu se je třeba k tomuto účelu "proklikat" nějak jinak. Možná tam máte teď i chybu. moc prosím o ověření a případné odstranění nebo návod jak na to.

předem díky, s Locusem jsem byl vždy spokojený a byl to pro mě spolehlivý společník při mých cestách-necestách kdekoliv v lese, na horách...
  •