náměty

Started by martinhub, February 13, 2014, 10:51:19

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ro.he

Zdravím, taky bych měl jeden dotaz. Když si ukládám trasu tak mám na výběr.  Pěší, kolo nebo auto. Ale po uložení je u tras všude ikonka pěší. Byla by možná nějaká ta  úprava na přehled uložených tras?
  •  

Menion

koukám že je zde pozamenutý post od tomasliznera. No trošku delší ... uff

@ro.he: myslíš, že můžeš publikovat screenshot ještě místa kde si nastavuješ ikonu při uložení? Protože nic takového by v locusu být nemělo. Ikony u tras jsou trošku zbytečné, protože jsou definované jen složkou ve které jsou trasy umístěny, nic víc.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ro.he

Tak jsem na to asi už s vaší nápovědou přišel. Vůbec mě nenapadlo kliknout na "Přidat novou složku". :-( Aspoň hned od začátku v tom nebudu mít bordel. :-) Ještě jednou díky.
  •  

ro.he

Zdravím. Koukám, že v nové verzi 3.2.3 přibylo pár nových věcí. A možná to bude vypadat asi jako šťourání, ale našel jsem nepřeloženou položku.


  •  

Menion

těch bude asi více. Díky za report nicméně chybějící překlady hlásit netřeba, o ty se postarám většinou hned, výjimečně do další verze.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ro.he

Dobrý večer. Nevím, jestli je to vlastnost a nebo jestli se to dá někde nastavit. Ale bylo by možné, aby tato stránka byla na celé obrazovce telefonu? Abych nemusel ještě popojíždět dolů?

  •  

Menion

no zkoušel jsem různé velikosti a kombinace a žádná ve výsledku nevypadala tak dobře jako toto. Nicméně celá obrazovka je v podstatě jen "informační", takže se ptám proč vlastně vadí malý scroll?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ro.he

#37
Kdyby byl velký, tak neřeknu, že se to tam nevešlo. Ale právě ten malinký.... Ale když toto vyšlo nejlépe, tak tedy beru. Díky za vysvětlení.
Ale stejně ještě musím...
Je to rozdělené modrýma linkama pro přehlednost, ale...
Vzdálenost (vše) je jen oddělená čarou.
Ostatní mají ještě i vlevo nad čarou znova nadpis, který je znova uprostřed pod čarou. Takže kdyby tam nebyly ty vlevo a označily se ty jen uprostřed barvou, možná by to stačilo. Jen můj názor.
  •  

Menion

no ty modré nadpisy tam nějsou aby se opakoval text pod tím, ale uvozují celou sekci která pod tím následuje.

Oddělení tímto způsobem je opravdu potřeba. Bez něj je to hromada údajů ve kterých se nedá vyznat.

Navíc je třeba vzít v potaz to, že existuje cca 100 kombinací rozlišení telefonů a velikostí displeje a každý to má jinak. Tzn. pokud přizpůsobím velikost pro tvoje zařízení vůbec to neznamená že to jinde vyjde stejně, takže účinek poloviční.

A v poslední řadě, je v plánu přidat ještě pár údajů, takže pak by jsme byli tam kde jsme teď.

Pokud potřebuješ informační obrazovku pro záznam trasy, podívej se na dashboard, případně lze upravit viditelné položky které jsou v bočním panelu při záznamu trasy.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ro.he

Oddělení sekcí jsem pochopil. Psal jsem o přehlednosti. Ale pokud přibudou i další položky, tak to opravdu nemá cenu řešit.
A díky za tvoji snahu řešit i takovéto věci.
  •  

DogVader

Ahoj,
psal jsem to uz i do gccz fora.

Nove popup okna - nejlepsi by bylo, kdyby se to vyskakovaci okno otevrelo a rovnou by tam byla moznost kliknout na: napovedu, navigovat, navadet, skryt a pridat tam jeste zalogovat se.
A posledni polozka otevrit okno kese.

A aby to nebylo tak velke, stacily by jen symboly, jako klic, skrtle oko, atd... Umistit to treba pod D,T,W,S (ikdyz klidne bych tyto hodnoty i vypustil, osobne se mi D+T zobrazuje primo na ikonkach kesek na mape a to mi staci)

Ted kliknu na kesku, zobrazi se mi popup okno a treba pro napovedu musim kliknout jeste na tu sipku vpravo a pak az na napovedu. Takze by se to zkratilo o jedno kliknuti a vse potrebne by mel clovek hned po ruce.

Neco jako na obrazku :-) omlouvam se za cmaranici :-D

návrh: :-)



  •  

Menion

Díky na podnět. Celá diksuze kolem tohodle tématu je zde http://help.locusmap.eu/topic/how-to-customize-poi-popup-introduced-in-v340 . A jak jsi můžeš přečíst v posledním (mém) topicu, opravdu chci zachovat ten popup co nejmenší a hlavně nejjednodušší. Takže bohužel ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

DogVader

Tak to je fakt skoda.  :-\  Takhle by se to okno o moc nezvetsilo. Oproti nastaveni s vypnutym popupem je to nyni o jeden klik vice treba k navigaci. Coz je pak opravdu znat, treba pri sportech. Hlavne treba na kole , kdyz clovek potrebuje do tel koukat co nejmene.....
  •  

Marfox

Měl bych takový námět pro aplikaci LOCUS - geocaching
Mám v databázi spousty keší, u kterých mám poznámky, ale jsou jen v mobilu.
Pokud je vytvářím, tak je možnost je uložit nebo nahrát. Pokud je jen uložim tak jsou jen v mobilu. Pokud je ale nahraji tak se dostanou i na web geocaching.com.
Bylo by možné přidat do aplikace filtr, který by mi umožnil vybrat všechny poznámky a nebo umožnil hromadně odeslat poznámky na web.
Některé jsem si na web poslal a některé ne a když se mi smažou (nebo si je smažu) z mobilu tak je nenávratně ztratím.
Do poznámek si většinu píšu informace z terénu, díky nim se dopočítám finální souřadnice a někdy trvá i měsíce než se dopracuji ke všem informacím, které potřebuji do výpočtů

S pozdravem Marfox
  •  

Menion

Zdravím Marfoxi,

tvému nápadu rozumím a jsem si vědom, že by mohl být užitečný. Nicméně umím si představit, že by vyžadoval docela dost času na vytvoření, takže to není něco co bych si řekl "proč ne" a během dvou hodit ho udělal.

Musím tě tedy odkázat na náš help desk, kde jedinou šancí, je sehnat více než dost pozitivních hlasů lidí, kteří mi tím dají najevo, že by o danou funkci opravdu stáli.

http://help.locusmap.eu/
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •