problém s aktualizací 3.2.2. - záznam trasy, zálohování

Started by Dan S., August 31, 2014, 15:20:17

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dan S.

Po aktualizaci na 3.2.2. mám problém s uložením zaznamenané trasy. Trasu si nahraji (záznam stopy), jdou zobrazit informace (rychlost, nastoupané metry,..), trasa je zobrazená na mapě, ale když ji ukončím a chci uložit, Locus mi napíše "Neznámý problém při uložení stopy" a stopu mi neuloží. Stopu pořád vidím v mapě, info jde zobrazit, jde přidat další bod, ale uložit nejde. Zkusil jsem doma znovu nahrát další stopu (jen krátkou stopu nahranou u okna) a tato stopa šla uložit. Neuložená stopa byla běžné velikosti, nic extra velkého, nastaveno v Záznamu stopy mám 10 sec a 5 metrů.
Nevím jestli to s tím souvisí, ale Locus si vytvořil po aktualizaci další složku "Locuscache" na stejné úrovni jako je původní složka "Locus".
Locus používám od roku 2012 a ještě nikdy se mi žádná stopa neztratila/nešla uložit, vždy bez problémů.

Taky nefunguje ruční zálohování dat v Locusu. Když spustím zálohování a vyberu vše (tzn. nastavení + stopy + body) uloží se pouze část nastavení, žádné další data. Před aktualizací měl zálohovaný soubor cca 3Mb a vše bylo zálohované, teď jen 8 Kb.

Nechci se autora nějak dotknout, ale v poslední době, co aktualizace, to problém. Teď (dnes) se mi neuložila zaznamenaná trasa a zrovna to byla hodně důležitá trasa, což mě dost naštvalo.
Možná by bylo vhodné více testovat uvolněné verze, protože je to k nasr.ní, když jedu na hory, zaznamenám si trasu, kterou si už neuložím. Vždy jsem se mohl na Locus 100% spolehnout, bohužel v poslední době už nějak ne.
Jinak jsem s Locusem velmi spokojený.

Používám koupený Locus Pro a telefon LG L9II s originálním KitKatem bez žádných úprav.

edit ... Promiň za takový kritický příspěvek, ale vře mi krev z té neuložené stopy :(
Locus Pro
  •  

Menion

Zdravím Dane,

omluva netřeba, kritiku chápu. Zajímavé na tom navíc je, že Locus testuje více a více lidí, delší dobu než dříve a stejně toto. Třeba ta poslední verze byla umístěná cca týden na Beta skupině pro testování a nikdo ani jednu ze dvou chyb o které píšeš nehlásil. Nicméně obě jsou již opravené.

Ono možná poblémy vnímáš proto, že se týkají toho co v Locusu používáš. Ve starých verzích byly kolikrát problémy mnohonásobně horší.

Pokud tedy potřebuješ, verze kde to již funguje je dostupná jako Beta zde https://plus.google.com/communities/105669867009952671671

Jinak 'locuscache' je právě ten problém, mělo to být 'locus/cache' a proto jsou občas problémy s uložením (většinou jen v případě, že se trasa během záznamu pozastavila). Pokud záznam potřebuješ a adresář locuscache obsahuje nějaká data, pošli mi je a já zkusím trasu obnovit.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

Děkuji za odpověď, celkově jsem s Locusem velmi spokojený, používám jej hlavně na sport (záznam tras a export na web, navádění a sem tam geocaching).

Kdy bude opravená verze dostupná na GPlay? Tu složku Locuscache mám po instalaci opravené verze smazat?

Záznam asi už nepůjde obnovit, když se mi trasa na x-tý pokus neuložila, tak jsem Locus ukončil a potom zkoušel znovu spustit záznam trasy na otestování a až potom jsem se koukl do složky Locuscache a v ní jsou soubory o velikosti jen pár KB.
Locus Pro
  •  

Menion

tak to asi nepůjde, to mě mrzí.

Jinak testovací verze, pokud by jste chtěl vyzkoušet zda vše funguje OK je zde

https://plus.google.com/communities/105669867009952671671

Pokud nebude zásadní problém, měla by se objevit na Google Play cca ve čtvrtek
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •