Autonavigace a umazávání už projeté trasy - díra.

Started by Čelda, August 31, 2014, 02:23:17

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Čelda

Ahoj !
Všiml jsem si ve verzi Locusu 3.2.2, že autonavigace nově po sobě "umazává" už projetou trasu (prostě spočtená trasa se zobrazuje jenom ta ještě neujetá). Bohužel je v této kosmetické vychytávce nějaká bota - pokud zahájím navigaci při nějakém zoomu/lupě mapy a pak nějak zoom/lupu změním, začne se čára umazávat blbě - myslím, že už před mojí pozicí. Při změně zoomu/lupy na původní je to zase OK. Toto nemá vliv na funkci (autonavigace; rostlináře už vůbec ne ...), ale takto polofunkční je to horší, než kdyby tam tato vychytávka nebyla.

No a když už jsem u té autonavigace, mám ještě tyto drobnosti:
1) Pokud si trasu pro autonavigaci složím z více úseků (zadáním více bodů než jen Odkud a Kam) ručním způsobem přes nástroj "Přidat novou trasu & měření", mám pocit, že odhad času do cíle funguje blbě - nejspíš je zobrazený jen čas k nejbližšímu konci "nakliknutého" úseku a ne až do úplného cíle. (Nebo to tak bylo myšleno a má to tak být ?)
2) Mám pocit, že když zadám Odkud a Kam + zatrhnu, že chci nalezenou trasu uložit trvale, a spustím výpočet trasy, který z nějakého důvodu neproběhne (např. není připojení k Internetu), zobrazí se znovu ten zadávací panel - to je bezva, tak jsme to chtěli. Odkud a Kam zůstane vyplněno (OK), ale to zatržítko pro trvalé uložení trasy se (mám pocit) ztratí.

Jinak, je to bezva, že konečně mi na Androidu 2.3.4 při přepočítávání trasy zůstane mapa viditelná (není zakrytá žádným upozorňovacím oknem), což je požadavek, o který jsem prosil někdy před více než rokem, řešili jsme to celkem dlouze a furt nic, takže jsem na něho rezignoval a helemese !  :)
  •  

Petr Püschel

Zdravím. Tak tohoto jsem si všiml před pár dny také. Při cestě z dovolené jsem si díky této "chybce" zajel v Praze asi o 1 km, protože v hustém provozu sleduji jen tu silnou fialovou trasu a při zoomu (100m) na vektorové mapě už ani na displeji nebyla vidět. protože se odmazávala nějakých 400m přede mnou.
Doma jsem pak cvičně zkoušel navigovat opět a bylo to v pořádku, takže jsem tomu nevěnoval pozornost a myslel jsem že dělám nějakou chybu já.
  •  

Menion

Díky, problém už mám reportován tu http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=4116.msg31529#msg31529 a včera/dnes jsem na tom dělal a nakonec by to mělo být opraveno. A omluva petře, doufám, že zajížďka tolik nebolela :).

Ad chyby
1) pokud máš v horní liště opravdu vybraný čas do cíle, mělo by to být v pořádku. Zítra za jízdy pořádně vyzkouším
2) díky, opraveno
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •