Logování do Field Notes

Started by dvzd, August 21, 2014, 21:01:00

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dvzd

V nové verzi Locusu mi to při logování do Field Notes nabízí automaticky čas posunutý o dvě hodiny dopředu oproti skutečnosti. V předchozí verzi mi to nedělalo, nabízelo to automaticky skutečný čas a přitom jsem měl nastaven také úplně stejně letní čas v Evropě (GMT+2).



  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Condor

Nechcem zakladat nove vlakno.
Najnovsia aktualizacia a zmeny sposobili ze priamo z Locusu sice prejde log no FN zostane ulozeny (ano nevybaveny).
Dalsi problem je ze nova verzia ma problem zalogovat TB. Nacita zoznam korektne no pri odoslani uz skacu len cervene okna ze problem s predmetom...
  •  

Menion

Zdravím,

přiznám se že nerozumím co je ten první problém.

Problém s Travelbugy je orpaven a bude fungovat v další verzi.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Condor

Nastavenie zalogovat off line. Zapisem log a ulozi ho. Vyberiem volbu zalogovat online a vyberiem ten ulozeny log. Nacitam pripadne TB, editujem... a potvrdim odoslanie. Log sa odosle vypise OK a.... A v predoslej verzii ten ulozeny log za sebou Locus vymazal. Teraz zostane ulozeny oznaceny cervene ako neodoslany.
  •  

Menion

ano to je pravda. Záměr nikoliv chyba. Log je označený jako použitý. Pokud se podíváš do "add-onu Field notes", log je tam jako odeslaný.

Nicméně tohle je na diskuzi, jak s tím naložit. Jestli u keší zobrazovat jen logy, které se ještě neodeslali (což je otázka jak posoudit u offline logů), nebo všechny, tak jak je to dělané teď.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

dvzd

#6
Me to vyhovuje, tak jak to je ted. Loguji tedy v terenu vzdy jen offline do FN a pak logy odesilam najednou pres ten novy addon. Odesilam pak jenom logy, neodesilam FN. Jen by me zajimalo, kde je FN soubor nyni ulozen? Drive jsem ho mel v adresari Locus na microSD karte, tam uz neni.
  •  

Menion

ten soubor už neexistuje. Ten byl totiž hlavním problémem celého starého systému. Obyčejný textový soubor, který měl problémy se zalamováním řádek, speciálními charaktery atd. Locus ho vždy musel načíst aby měl k dipozici aktuální FN a to byl problém.

Nyní je komplet veškeré logování uložené v Databázi a pokud chceš ten offline soubor, v add-onu je nahoře tlačítko pro export právě do toho souboru (opět jen vybrané FN záznamy). Tím komplet odpadla nutnost ten soubor načítat a jen se exportuje, takže by mělo být zaručené, že všechny záznamy budou v pořádku. Navíc díky tomu lze teď i pracovat s obrázky, což předtím též nešlo.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

dvzd

  •  

dvzd

#9
Quote from: menion on August 22, 2014, 00:54:09
díky díky, vím o tom. Bude opraveno.
Po dnesni aktualizaci uz je to OK, dik.
  •  

marram

Logování přes addon je docela v pohodě, ale mám problém s exportem toho zatracovaného texťáku. :) Pro logování používám externí program (GSAK) a FN v texťáku prostě potřebuju. Až do té zásadní změny jsem měl způsob vychytaný a používal jsem automatický upload do PC přes Dropbox. Fajn, na to, že logy musím nejdřív vyexportovat si klidně zvyknu, bude to mít i výhodu neexportování již zalogovaných keší, když jsem to předtím zapomněl smazat. Jenomže to má jeden háček, místo kam se FN exportuje.

Šlo by přidat možnost změny (klidně editací nějakého souboru ručně) složky, kam se má FN exportovat? Přímo v kořeni SD karty je to pro mě velký problém. Proč to vlastně není třeba v klasické složce Locusu pro Export?
  •  

Menion

zdravím,

myslím že to má být v kořeni Locusu, proto se taky soubor jmenuje LocusFieldNotes, má to podlě totiž být Locus/FieldNotes :).

Nicméně už jsem kvůli tomu kontaktoval Ormora (vývojáře tohoto add-onu).

Ideální též psát přímo jemu buď na email nebo na Google+ skupinu https://plus.google.com/communities/116912083345036647185
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

marram

Díky, další dotazy (narazil jsem ještě na nemožnost zobrazit si keš, ke které log patří, dřív to šlo) budu směřovat na patřičné místo. :)
  •  

ormoru

Quote from: marram on August 31, 2014, 09:29:48
Logování přes addon je docela v pohodě, ale mám problém s exportem toho zatracovaného texťáku. :) Pro logování používám externí program (GSAK) a FN v texťáku prostě potřebuju. Až do té zásadní změny jsem měl způsob vychytaný a používal jsem automatický upload do PC přes Dropbox. Fajn, na to, že logy musím nejdřív vyexportovat si klidně zvyknu, bude to mít i výhodu neexportování již zalogovaných keší, když jsem to předtím zapomněl smazat. Jenomže to má jeden háček, místo kam se FN exportuje.

Šlo by přidat možnost změny (klidně editací nějakého souboru ručně) složky, kam se má FN exportovat? Přímo v kořeni SD karty je to pro mě velký problém. Proč to vlastně není třeba v klasické složce Locusu pro Export?

Opravdu se měl soubor ukládat do rootu adresáře Locusu. Nikoliv do rootu SD karty. To je již opraveno. Jinak do budoucna se počítá s možností vybrat si vlastní adresář, kam se budou exporty ukládat. V úvaze je i podpora Dropboxu GDrive, Evernote.

Také používám GSAK pro správu keší. Protože se v addonu dá nastavit FAV bod, šlo by i FTF, tak by se dalo přemýšlet i vlastním exportu pro GSAK/Geoget, kde by byly i tyto parametry. Jen by bylo potřeba napsat makro pro import. Je to na úvaze.

Jarda
  •