Nalezeny změny v adresářích Locusu

Started by roze, July 08, 2014, 20:35:15

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Po poslední provedené aktualizaci Locusu a při pokusu o jeho spuštění dostávám zprávu:
  Nalezeny změny v adresářích Locusu

Pokud potvrdím dole tlačítko Potvrdit, tak dostanu info, že se stáhne dalších cca 5MB dat
Po stažení(?) se Locus rozeběhne, ale nezobrazují se moje vlastní ikony pro kategorie bodů - to je první zjištění :-(

Provozuji Locus na Samsung S3 na SD kartě. Na SD kartu vidím - ověřeno v ES File Exploreru
  •  

roze

#1
Hmm, tak jsem provedl upgrade i na svém druhém zařízení (tablet Nexus 7) a chování je stejné... po aktualizaci následuje info o nutnosti stažení cca dalších 5MB dat, pak následuje stažení dat a moje vlastní ikony pro moje kategorie jsou v čudu :-( ...
resp.
a) v náhledu kategorii mají kategorie své ikony přiřazené - to je OK
b) pokud jdu 'dovnitř kategorie', tak jednotlivé body této kategorie moje ikony přiřazené nemají - to není OK  :(
c) editace kategorie (v náhledu kategorii) umožnuje editaci jména kategorie i změnu ikony (nabídnou se ikony z mého zipu) - to je OK
ale po volbě ikony z tohoto zipu a následném zobrazení bodů z této kategorie se nastavení ikony neprojeví - to je velmi velmi špatné  :( :( :-(
zvláště když se chystám na dovolenou

Existuje alespoň nějaký způsob provedení downgrade?
  •  

Menion

Jak to prosím tě vypadá s novou,  dnes vydanou verzí? Diky a omluva za trable
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze a

#3
Ta dnešní verze nepřinesla v mém problému žádnou změnu :-(
Pro dokumentaci přikládám dva obrázky:
kategorie.png zachycuje pohled na některé kategorie a jim přidělené ikony
body.png zachycuje pohled na body z kategorie z_1866_cand_novisited. Ty divné ikony jednotlivých bodů se objevily/nastavily po té předminulé aktuaiizaci Locusu.

Mám ještě tato zjištění...
a) pokud v té kategorii z_1866_cand_novisited přidám v Locusu nový bod, tak ten automaticky získá (správně) ikonu ˇ8ˇv zeleném rámečku - tj. podle ikony kategorie
b) pokud si rozkliknu již existující bod typu c_841, tak se mi v editaci tohoto bodu nenabízí změna ikony bodu. Nejsem si teď jistý, jestli změna ikony bodu šla dělat předtím.

V SZ ti posílám odkaz na stažení mé waypoints.db.
Jednotlivé kategorie vznikly importem GPX, který vznikl exportem z GeoGetu.




  •  

Menion

prosím tě pošli mi ještě soubor icons/ToRo61_WM_icons.zip, protože bez něj nemám ty ikonky co ty a nelze to pořádně otestovat. Děkuju
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

No, zrovna jsem se na to chystal, protože mi došlo, že to budeš potřebovat  ;)

  •  

Menion

díky, koukám na to. Ono to je v podstatě v pořádku. Protože všechny ty body které máš v databázi a nemají ikonu, mají ale v databázi uloženou ikonu. Evidetně se mají tváři jako kešky ale Locus pro ně nebyl schopen při importu najít správnou ikonku. Pak z toho vzniklo toto. Tzn. bod který se při zobrazení snaží načíst ikonu, která ale neexistuje.

Přechozí verze totiž nekorektně načítala ikony z webu pokud nebyly nakešované. To je teď opraveno, nicméně výsledkem je, že špatně naimportované body nemají ikonu žádnou.

Ideální by bylo mi pak poslat nějaký soubor který importuješ a já bych to opravil aby se nenastavila špatná ikona při importu ale žádná. Tím pádem by se přebrala ikona složky.

A jak to rychle opravit ... no v databázi jsem odmazal u všech bodů neplatné jméno ikony takže by to teď mělo fungovat (pošlu přes PM). Nicméně bez souboru který se špatně naimportuje to neopravím aby se to zase nedělo s dalším importem. Můžeš mi tedy jeden malý nasdílet? Díky

Databázi zkus a uvidíme jestli je to jak má být.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#7
jj, když jsem nahradil svou dosavadní waypoints.db  tebou adhoc upravenou, tak se ikony u bodů zobrazují tak jako dosud - ufff  :)

Posílám přes PM vzorek/GPX - 1866_cand_a_novisited.gpx, který byl původně použit pro import téže kategorie.

Asi jsem Locus zmátl tím, že exportuji z GeoGetu pomocí standardního exportu, Který je v Geogetu označen jako 'Original PQ'.
Exportuji tak, jak opravdu reálné waymarky (to je např. kategorie WM_nfound_HK), tak i potenciální kandidáty na waymarky - to je právě případ kategorie 1866_cand_a_novisited.

Stejně bych se ale rád zeptal na dvě věci (pokud to není tajné :-)):
- co se to stahovalo po té zprávě 'Nalezeny změny v adresářích Locusu'?
- je nějaká možnost downgrade k starší verzi Locusu?

A opět díky za velice rychlou reakci na problém.
Trochu do IT fušuji až cca 20 let, ale ty jsi extrém ve vstřícnosti a rychlosti.
  •  

Menion

perfekt díky

nakonec jsem se to rozhodl udělat tak, že keše u kterých nepůjde poznat co je to za typ (v tomto případě keše které mají type

<groundspeak:type>1866</groundspeak:type>

tedy něco co v locusu neexistuje, tak budou přebírat ikonu složky. Tak ti to asi fungovalo i když to předtím bylo trošku špatně.




Jinak stahovalo - to záleží co máš za procesor. Nicméně určitě Proj4 knihovna a možná i Spatialite knihovna. Aby nativní knihovny pro všechny platformy nebyly v apk souboru který si stahuješ ale aby se stáhla opravdu jen ta kterou potřebuješ, udělali jsme to takto.




a extrémní ochota - milé, díky :). Nicméně tentokrát je to spíše extrémní blbost za ty verze co vydávám. Za chvilku musím vydat ještě jednu 3.1.3, tak to tam budeš mít snad v pořádku opravené.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Pro úplnost potvrzuji, že po instalaci Locus 3.1.3 problém s ikonami nemám.
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •