Locus a Android 4.4

Started by eXMarty, June 08, 2014, 12:55:13

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

eXMarty

Ahoj,
omlouvám se za opakování nového věčného problému s Android ve verzi 4.4.
Snažil sem se postupovat podle návodu http://www.locusmap.eu/locus-run-since-update-device-android-4-4-2-kitkat/ pod písmenem D (tedy rootlé zařízení a naisntalovaný SDFix)
Po instalaci si ale Locus vytvoří tvrdošíjně složku na vnitřním úložišti a to co je na SDkartě v adresáři pak ignoruje (což tedy chápu). Možnost zvolit si adresář offline map i vektorových na kartě (nebo vlastně kdekoli) alenapříklad při importování KML GPX či podobně bude vše ukládáno tam kde má Locus svůj výchozí adresář.
Jak tedy "přinutit" Locus aby používal jako svůj domovský adresář ten na SDkartě?

Díky
  •  

Menion

Zdravím,

je v okamžiku kdy spouštíš Locus karta v zařízení a připravená pro použití (tzn. není jako nějaký USB host v PC)?

Locus při každém startu testuje kde je hlavní 'Locus' složka a pokud jich najde více, tak by měl zahlásit chybu. Hned při startu taková obrazovka s výběrem složek. Tohle se ti neděje?

No nicméně pokud by jsi celou složku z vnitřní paměti vzal a přesunul na kartu, tak věřím, že si jí Locus najde (možná ještě raději zazálohovat kdyby něco)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

eXMarty

Ano, ano,
karta je normálně připojena, jen v systému není teď již pod "/mnt/..." ale pod "/storage/.." což je asi nějaká změna oproti předchozím verzím androidu (potažmo linuxu - za tuhle zkratku mě prosím nekamenujte, v linuxu nejsem nikterak zběhlý či informovaný, mám to tak spíš odoukáno)

Pokud by to bylo jinak než jinde jako zařízení nyní používám LG L70
  •  

Menion

Teď si nejsem jist, jestli to teda funguje nebo ne. V tomto případě by zména jména karty neměla hrát roli
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

eXMarty

Ahoj,
tak dalo by se říct, že nyní nerozumím tomu čemu si nerozuměl ty, protože jsem ti asi já sám předtím dobře neporozuměl.

Tedy:
První spuštění - nic není připraveno = adresář LOCUS zatím nikde neexistuje
Karta připojena v systému android před spuštěním Locus, po spuštění se Locus na nic neptá a vytváří složku v pamětu telefonu "/storage/emulated/0/Locus" (ke stejnému adresáři se dá dostat v systému i přes "/mnt/sdcard/Locus")

Chápu, první spuštění si udělá svůj prostor kde uzná za vhodné >>> vypínám Locus, kopíruji adresář, který si Locus vytvořil na SDkartu (adresář "/storage/external_SD/")

Druhé spuštěné - připraven původní adresář Locus, který si vytvořil při prvním spuštění ve vnitřní paměti telefonu.
Locus se spouští a opět si vytváří strukturu ve vnitřní paměti telefonu ("/storage/emulated/0/Locus" = "/mnt/sdcard/Locus") složky na kartě ("/storage/external_SD/Locus") si nijak nevšímá - nepoužívá jí, nehlásí chybu, nedává žádný výběr.

Třetí spuštěné - připraven adresář Locus na kartě, i adresář Locus v telefonu
Chová se jako při minulém spuštění = používá adresář v telefonu, nehlásí chybu ani nic podobně


Co mě tak napadá - jakým způsobem si Locus "osahává" to, kde by všude by mohl mít adresář Locus, který by používal. Nedělá to právě pod výpisem "/mnt/", jakožto bodu kam by měly být namountovány zařízení?

Opět se omlouvám pokud jsou to blafy - s linuxem sem se nikterak více nekamarádil, mí znalosti jsou spíš odkoukané a dedukované.
  •  

Menion

Zdravím,

už jsem tu. A po pravdě vůbec netuším. /storage/external_sd by mělo být v pohodě. Locus má vnitřní celkem komplikovanou logik kde všude prohledává a věř mi, že prohlédává snad všude :).

Nicméně tady toho moc nevymyslíme. Pokud máš poslední verzi a tohle ti to dělá, tak to vidím jedině na nějakou debug verzi která nám vypíše co se tam na pozadí děje. Tu ti ale vytvořím až ke konci června. Teď budu týden pryč, takže až se vrátím tak na to vlítnem.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

eXMarty

Ahoj,
jasně beru na vědomí ... případně se tedy hlásím jako dobrovolník ... při troše tvé trpělivosti s mými "schopnostmi" by se to snad dalo i nějak zvládnout. Jinak samozřejmě mám LocusPro verzi koupenou už poměrně dlouhou dobu.

Zatím tedy díky a pokud ten týden trávíš dovolenkově, tak si ho příjemně užij.
  •  

Menion

ahoj Marty,

promiň za pozdní odpověď. Do dneška jsem neměl Locus v provozuschopné verzi, až teď se nám to snad podařilo rozchodit. Počítal jsem s tebou nicméně akorát jsem vydal BETA verzi a bohužel jsem na to zapoměl, takže potřebné logování pro tebe tam není. Takže zkusíme to příště. Pardón. Nicméně BETA verzi klidně zkus, drobné změny tam byly, tak by možná i mohla pracovat jak potřebuješ.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Menion

tak aktuální Beta verze 3.0.2.3 má logy pro tento problém zapnuté, tak jí prosím zkus, jestli v logu něco bude (Beta verze jsou teď přes G+ skupinu zde https://plus.google.com/communities/105669867009952671671 pokud jsi na to ještě nenarazil)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

eXMarty

Ahoj,
kapánek se spožděním, ale přece - odpověď PM
  •  

simonik

#10
Tak jsem schválně ať si polepším zakoupil Galaxy S3 neo s androidem 4.4.2 (Místo starého, zlatého,Galaxy Ace) a s instalací Locusu mám taky problém.
Když spustím TC, tak tam mám
KARTA SD /storage/emulated/0
KARTA SD(2) /storage/extSdCard

Složka Locus nejde přesunout na tu "opravdickou" kartu a tedy nemůžu nahrát ani mapy, protože je mám velké.
Půjde to vyřešit?
Pomohl by root?
Takto je použitelnost velice omezená :-(

P.S.
Dobře. Částečně vyřešeno ručním přidáním map z adresáře na kartě.
Dík
  •  

Menion

Na externí kartu u 4.4 zařízení nejde bez ROOTu přímo zapisovat. Takže lze jen v počítači přesunout data (mapy) na kartu a pak je přidat jak jsi pravděpodobně udělat. ROOT v tomto případě pomůže. Viz náš příspěvek: http://www.locusmap.eu/locus-run-since-update-device-android-4-4-2-kitkat/
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

simonik

Dík. Pomalu se  se tím prokousávám. Udělat root na Samsung GT I9301I Neo, Android  4.2.2, I9301IXXUANG2 JE ASI ZATÍM PROBLEMATICKÉ. Nikde nemůžu najít jednoznačný návod. Taky mám telefon v záruce a Samsung to prej udělal tak, že nelze vrátit počitadlo indikující root.
Nevyzná se tu někdo v této problematice?
Děkuji.
  •  

dvzd

Ukladani na SDkartu ale u Androidu 4.2.2 normalne funguje jiste i bez rootu.
  •  

simonik

#14
Jsem se přepsal, je to 4.4.2
  •