Jak dostat co nejjednodušeji souřadnice do Locusu ?

Started by Čelda, May 14, 2014, 13:50:15

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Čelda

Párkrát se mi stalo, že mně přišla SMS typu: "... Je to na 49 8.861, 16 24.672 ..." nebo v ideálním případě (méně často) takto "... Je to na N 49°8.861', E 16°24.672' ..." (tj. i se znaky N, E ° '). Otázka zní, jak co nejrychleji a nejjednodušeji podle toho vytvořit wpt v Locusu.
Můžu příslušnou část SMS vložit do clipboardu, ale co dál, abych to zadal jaxi najednou ? Něco mi uniklo nebo to v každém případě musí být vopruz se zadáváním po složkách ? Samozřejmě si celé souřadnice z hlavy nepamatuju a někdy se mi ještě stává, že při přepnutí aplikací zpět do SMS se mezitím dialogové okno Locusu s již zadanou půlkou souřadnic zavře a tím pádem ztratí :-( Potom nastupuje buď papírek  ::) nebo rodina jako paměťové medium (každý si má pamatovat část), což opravdu nejsou dost "sexy" řešení ...
  •  

Dan S.

to by mě taky zajímalo, párkrát jsem to už řešil a to tak, že zkopíruji vše do clipboardu a potom vkládám vše a umazávám.
Locus Pro
  •  

Menion

zkoušel jsi

menu > data > přidat nový bod (nebo jiný postup) > editace souřadnic > "Clipboard"?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Čelda

Geniální !
Takhle nějak jsem si představoval, že bys to tam mohl dodělat !  8)

Proč mě nepřekvapuje, že už to tam je !  :)  :)  :)
Locus na Hrad !  :-*
  •  

Čelda

Jen pro úplnost (si) tady doplním  ;) i opačný směr (tj. já chci poslat do SMS svoje souřadnice):
- Pokud jsou to souřadnice existujícího wpt, stačí ho rozkliknout a dlouhým stiskem na souřadnicích se tyto vloží do clipboardu. (Škoda, že to ale takto nefunguje u dočasného wpt.)
Jak ale nejjednodušeji dostat vlastní souřadnice do clipboardu, když GPS jede, ale nechci kvůli tomu vytvářet wpt ? Přes "Sdílení & export dat" - "Sdílet střed mapy" - "Sdílet" - "SMS a MMS" ? Nejde to nějak jednodušeji dostat jen do clipboardu ?
  •  

Dan S.

zpětně to používám přes sdílení, a to jak sms-ko, mailem,...
Locus Pro
  •  

Čelda

Quote from: Dan Seliga on May 14, 2014, 15:09:23
zpětně to používám přes sdílení, a to jak sms-ko, mailem,...
???

Jak přesně dosáhneš toho, aby se jen aktuální souřadnice z GPS vložily do clipboardu ? (tj. nevytváříš extra wpt, ani si nenecháš předepsat text SMS)
  •  

Dan S.

ne, já si nechám vytvořit sms a v ní je pouze:

N12°23.456, E 78°90.123

a já si dopíšu co potřebuji, vůbec to nejde přes clipboard (to mi připadá zbytečně složité.
Pokud bys chtěl psát např. sms a vložit do něj svou polohu, tak to uděláš obráceně, vložíš polohu z Locusu a potom píšeš text.
Locus Pro
  •  

Menion

no jo u dočasného to vlastně nejde, sakra. To mě nedošlo, nicméně je to omyl. Jen teď dumám jak to vylepšit .. zapnout souřadnice na stisk se mi moc nechce, zatr :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •