pár drobných nápadů

Started by Patrac, March 31, 2011, 09:15:26

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

MarHan

#30
Velke diky nacelniku:-)
  •  

MedoMys

#31
Po nějaké době užívání bych měl také pár postřehů, ryze praktické věci :

1. Nebylo by možné přidat volitelné tlačítko do pravé lišty - "zapnout/vypnout GPS" ? To je snad nejčastější funkce, kterou při pohybu venku provádím (zjistit pozici a hned zase GPS vypnout, dál se orientovat podle mapy, podstatně tím šetřím baterii). Zapínat/vypínat přes zvlášť GPS obrazovku při takové četnosti je otravné ;)

2. Volitelné tlačítko do pravé lišty "navigovat k nejbližšímu bodu" - šlo by to ? Stiskem by se zapnula navigace k bodu nejblíže ke středovému kříži. To je druhá nejčastější funkce, kterou využívám. Vybírat to vždy přes několik menu je taktéž zbytečně pracné ...

Předem díky za kladné vyříyení.  8-)
  •  

Menion

#32
1) podrž prst na horní ikoně GPS!
2) ... jo tak to by myslím využil tak jeden z tisíce. Kliknout na daný bod už není tak komplikované ne? ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MedoMys

#33
1) Ok, myslel jsem, že dlouhé podržení vždy vyvolá nápovědu k ikoně. Tak jo, dvě kliknutí lepší než tři ;) I když z OZI jsem rozmlsaný na pouhé jedno :D
2) Jeden z tisíce ? Měl jsem za to, že navigace k bodu je nejpoužívanější funkce u turistické/geocachingové aplikace ... a jedno kliknutí by bylo pohodlnější než tři. Zvlášť když to člověk dělá 10x za hodinu ( ještě jsem nezkoumal, zda existuje nějaký manager aplikací, abych nemusel vypínat Locus, když potřebuji něco spočítat na kalkulačce nebo dohledat v souboru. A každé vypnutí Locusu právě navigaci k bodu zruší )
  •  

Menion

#34
tady nejde o samotné navádění, to samozřejmě používá spoustu lidí ... ale neumím si představit k čemu by mi bylo tlačítko které mi spustí navádění na nejbližší zobrazený bod! A vypínat Locus? stačí zmáčknout HOME a přejít na jinou aplikaci. Locus zůstane spuštěný i včetně navádění ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Patrac

#35
děkujuuuu obě funkce ( asociaci s GPX i stahování map okolo Poi bodů, keší taktéž) oboje je super  :)  ;)
With locus forever
  •  

ormoru

#36
Quote from: "menion"ano, waypoint jsou trošku zahrabané v databázi to ale neznamená že nechci vyslyšet vaše prosby. jen se mi nechce kopírovat style georgu tzn. zobrazení tapnutím a ani se mi nechce zobrazovat všechny waypointy automaticky, protože by to bylo strašně bodů. takže vám můžu ideálně dát nějakou položku do submenu bodu na hlavní obrazovce "zobrazit waypointy", "skrýt waypointy". Šlo by to možná i dát hned na první ikonu která zobrazuje samotnou keš ale trošku by se tím zpomalilo zobrazování samotné keše (jeden klik navíc)

Zobrazeni waypointu by opravdu bylo supr. Nemyslim jsi, ze by to bylo jen pro dva lidi :-)
Ja treba pouzivam locus i pro planovani vyletu, kudy jit. A kdyz bych videl, ze staci zajit ob jednu ulici dale, abych si zjistil neco pro jinou multi, tak to musi ocenit kazdy.

Zas ale clovek nepotrebuje videt waypointy v Brne, kdyz si planuje vylet v Beroune.
Takze bych treba zobrazoval waypointy v nejakem radiusu od souradnic stredu displeje. Volitelne v nastaveni? Nekolik km musi stacit.
  •  

bravenec

#37
Dobrý den,
nenašel jsem jinde podobné téma nebo český wishlist a nechci zakládat nové vlákno, tak to píšu sem.

Zkusím vysvětlit, co mě trápí: Chystám se na, řekněme, na delší noční cestu do Chorvatska. V Ostravě navigaci nepotřebuji, po dálnici trefím poslepu, v Brně se ale nevyznám. Vím, že mám na třetí křižovatce v Brně odbočit doleva na Mikulov, tak si jako první bod (po výchozím) označím tu kritickou křižovatku v Brně, aby mě navigace před křižovatkou upozornila. Ostatně, klikám-li trasu ručně v Locusu, obvykle to musím dělat stejně - od křižovatky ke křižovatce, protože navigace má o trase často své vlastní představy. Přes Vídeň projedu bez problémů pořád rovně podle cedulí na Graz. Další bod si nastavím na kritickou křižovatku v Grazu, abych byl předem upozorněn na nutnost odbočit. Po stovkách dálničních kilometrů a uprostřed noci už budu takové připomenutí dost nutně potřebovat. Totéž v Mariboru a Ljubljani. Nenápadnou obočku v Postojne bych nad ránem bez upozornění prostě projel až do Itálie...

Nechci od mobilu, aby mě navigoval, to už můžu rovnou svěřit mapu svému děckovi. Chci jen, aby mě mobil s dostatečným předstihem upozornil na blížící se změnu, důležitý bod na trase.

Mohu to řešit dvěma způsoby:
Naklikám si trasu ručně bod po bodu, bez toho, aby Locus vyhledal trasu. Trasa bude velmi hrubá, ale bude obsahovat pouze body, které mě zajímají. Po dosažení bodu se navigace přepne na další bod a pípne (a to je bohužel vše - veškeré varování).
Výhoda: Jednoduché vytvoření trasy, obsahuje pouze důležité body. Naviguje k dalšímu bodu.
Nevýhoda: hrubá trasa, nevýrazné varování.

Naklikám si trasu ručně, nechám Locus vyhledat trasu. Trasa bude přesně odpovídat, ale bude obsahovat množství bodů, podle kterých se navigovat výše popsaným způsobem navigovat nedá. Moje pracně naklikané body zmizí v záplavě ostatních, vygenerovaných Locusem. Abych byl upozorněn na blížící se důležitý bod, musím celou trasu projít znovu (!!) a naklikat ručně podruhé body (jako body zájmu či waypointy??), které jsem už jednou dělal. Potom můžu zapnout důraznější pípaní třeba pět kilometrů předem, které mě svou zvyšující se frekvencí upozorní na důležitý bod.
Výhoda: Důrazné upozornění
Nevýhoda: Vše dělám dvakrát, navigace nepřepne na další bod, po dosažení bodu poslouchám dalších pět kilometrů pípající mobil, body nejsou součástí trasy, k bodům nelze jednoduše navigovat.

Ani jeden ze způsobů není ideální. Šlo by tedy propojit mé vlastní body s trasou? Možná to jde, ale bez manuálu na to lze přijít pouze metodou pokus/omyl.

Díky
  •  

Menion

#38
Zdravím,
  podobný problém jsem teď dořešil zde viewtopic.php?f=13&t=669.

Takže, ... propojení nějakých POI bodů s trasou možné není. Nevím jak bych to provedl a upřímně mi to přijde trošku zbytečné. Jak jsem řešil v avízovaném příspěvku, tam byl "taky" problém s výrazností hlášení. Tak co kdybychom udělali do nastavení ještě k zvukovému upozornění při navádění podél stopy položku "Přehrát zvuk při přepnuátí na další bod"? Tedy ne jen pípnout ale přehrát vybraný zvuk?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

bravenec

#39
To je dobrý nápad. Ideální by bylo ještě zastavit v ten moment přehrávání ostatních zvuků. Na POI na trase si můžu nastavit přibližovací pípání - přepnutím/přehráním zvuku dalšího bodu trasy jsem POI dosáhnul, už mě dál nezajímá pípání při vzdalování. Nebo udělat přibližovací pípání ve stylu: při přiblížení do 1 km začni pípat, po přiblížení na 100 m pípání vypni.

Chyby zcela mimo téma:
Placená verze 1.8.4, při zapnutí některé osobní mapy už se jí nikdy nezbavím, nepřepnu na online. Musím aplikaci ukončit, mapu přejmenovat a znovu nastartovat.

Aplikace občas spadne: Udělám si trasu, body vypočítané. Kliknutím na bod trasy otevřu menu, zvolím "Bod zájmu 5698", potom +, edituji, stisknu OK.... a dlouho to trvá (deset vteřin). Tady to občas spadne, můj pocit je, že pouze v případě, že během čekání kliknu na cancel. Z deseti zadaných bodů to takhle spadne cca dvakrát, ale nedovedu to přesně zopakovat.
  •  

agilka

#40
...asi by to patřilo do Kategorií POI, ale tam je nyní uzamčeno, tak se předem omlouvám za případné chybné zařazení.
Nicméně možná bude tato moje poznámka nakonec vnímána i jako dobrý nápad.
Úvodem.
Locus je super, porovnávám se SmartMaps, které jsem dosud dlouho používal, ale stále tam na WM platformě byly problémy.
Nyní mám krátce Wildfire s Androidem 2.2, no a víme, že tohle není zrovna žádnej rychlík.
Jde o to, že mám nyní např. dtb keší z PQ s asi 14tis body a bude jich jistě ještě víc..... a to v nich nemám wpt-y, ty mám raději zvlášť.
Tato se pak velmi zdlouhavě načítá při každém znovu zapnutí Locusu, či po pádu app. a hlavně i pokaždé, když pak chci opět s dtb průběžně pracovat.
Každé načítání této dtb probíhá tak, že se vždy nejprve na několik desítek sec. zatmí LCD, než se to vůbec vše načte a vypadá to v podstatě na kolaps, mezitím se Wilda stihne i vypnout......
A v podstatě totéž se pak děje, když poté zapnu nutnou výběrovou filtraci dle typů keší, no a do třetice hned další zdržovačka následuje, když v dalším filtru chci nechat zobrazit např. první 50 kešulí dle vzdálenosti.
To je celkem nepříjemné až flustrující, hlavně když se tohle kolečko musí absolvovat i vícekráte za sebou.

Vede mne to tedy k několika následujícím dotazům, případně návrhům.

1/ Dalo by se zařídit, aby se moje nastavení u každé skupiny Poi hned uložila do nějakého Save souboru, aby se po opětovném restartu již rovnou načítalo jen to moje poslední nastavení ( tedy např. jen Traditionálky a jen prvních 50ks) a odpadly tak alespoň 2 z těch 3 zdržovaček?? Samozřejmě by to mohlo být předvolitelné někde v nastavení.
Navíc, pokud dám omylem nebo nyní spíše již jen v rámci testování zobrazit VŠE, tak Locus poté zkolabuje a to i když má zobrazit např. jen cca 2000 bodů.....a hned se zase může začít znova.

2/ Ukazatel - kdyby se při zdlouhavém načítání a při třídění dle typu keší objevil nějaký ukazatel, aby bylo jasné, že to pracuje a že se skutečně nejedná o zásek. Protože pokud si do toho náhodou neznalý začátečník, jako dnes já, navíc několikrát tu a tam ještě netrpělivě hrábne, tak se to zacyklí a většinou následuje už jen pád......
Nějaký ukazatel se točí až při výběru ks dle vzdálenosti, ale to kolečko se točí jen chvilku, pak se zastaví, vybudí tím opět dojem záseku, pak trvá dlouho, než to zase vše zareaguje - pokud to tedy mezitím nespadne.
Případně to stihne několikrát hodit matoucí hlášku s otázkou, zda aplikaci ukončit nebo ještě počkat.
Ta hláška určitě zmate začátečníka neb vyvolává dojem, že to už vlastně spadlo, neb je na první pozici zleva, ale přitom app. stále na pozadí pracuje a je nutno dát "Počkat"??!!

Jinak ve SMaps se nechala celá skupina již zaktivovaných poi jednorázově vypnout (resp. v mapě zneviditelnit) přímo z plochy, poté se případně přesunout na potřebný mapový výsek a teprve pak opět zapnout, čímž odpadlo zdlouhavé načítání převelikého počtu poi na velké ploše. A to se výhodně uplatnilo i po restartu - viz dále.
Předvolených skupin k zobrazení mohlo být vícero, každá se nechala zobrazovat samostatně, ale mohlo jich být viditelných nezávisle i více najednou. V Locusu musím jít pokaždé zapnout každou zvlášť
Samozřejmě fungovala celkem dobře i generalizace dat, kdy se navíc na větší mapové ploše nejprve zobrazovaly poi jako tečky, pak jen ikonky poi a teprve po náležitém přiblížení ikony i s jejich názvy.

 Výhodné bylo právě i to, že pokud se ještě před ukončením app. nechaly poi nějaké velmi obsáhlé dtb zneviditelnit, tak pak při následujícím startu nezdržovaly svým zdlouhavým načítáním. Jako skupina poi byly aktivní jen na pozadí.
Pak stačilo najet jen do požadované mapové oblasti a jedním klikem si nechat zviditelnit ty všechny předvolené oblíbené skupiny poi.
Pokud se pak měly zase provádět např. nějaké rychlé přesuny po mapě, tak se všechny poi nechaly opět zneviditelnit a mělo to okamžitou odezvu bez prodlev kvůli jinak nutnému překreslování velkého počtu poi.....

Jakési tlačítko Skrýt/Zviditelnit (předem vybrané skupiny) poi např. na pravém panelu by se samozřejmě leckdy hodilo i z jiných důvodů, třeba když více poi momentálně překrývají nějakou důležitou část mapy (detail křižovatky, rozcestí, nápis v mapě atd).
Klik sem a pak zase tam, místo složitého a zdržujícího prohrabávání se v Kategoriích poi.


3. Ještě mne napadlo, že by nebylo od věci, kdyby se také případně okamžitě načítaly pouze ty Poi připadající na právě zobrazovanou plochu mapy, to by také věc urychlilo.....ostatní poi by se v případě posouvání mapou donačítaly průběžně.
A pro případ, že byť omylem by plocha byla velká - např. celý kraj nebo půlka, či celá ČR, tak by se dle hustoty poi zobrazil, resp. načetl jen omezený, nejlépe uživatelsky nastavitelný počet poi.  

Tak napoprvé asi tak.....díky za reakci :) .
  •  

bravenec

#41
K té navigaci, jak jsem ji popsal 3. června: experimentováním jsem si ověřil, že moje představy byly úplně špatné. Nelze navádět podle zvolené trasy a zároveň upozorňovat na nějaký jiný bod. Takže mám tři možnosti:

Navádím hroubou trasu (pouze body)
Výhoda: telefon pípne při přepnutí na další bod
Nevýhoda: telefon mě neupozorní na opuštění trasy (příliš hrubá), telefon ukazuje nesmyslné vzdálenosti
Nevýhoda: upozornění na důležitý bod (pípnutí) lze snadno přeslechnout, chybí i stupňující se gradace pípaní při přibližování

Navádím na jemnou trasu
Výhoda: telefon mě upozorní na opuštění trasy, ukazuje vzdálenosti správně
Nevýhoda: zapnu-li pípnutí při přepnutí bodu, telefon pípá prakticky neustále
Nevýhoda: na důležité body mě neupozorní telefon vůbec

Navádím na důležitý bod
Výhoda: dozvím se předem o důležitém bodu trasy
Nevýhoda: Nemůžu navádět podle trasy, nedozvím se, pokud uhnu z trasy
Nevýhoda: Telefon ukazuje nesmyslné vzdálenosti (vzdušnou čáru)
Nevýhoda: Musím přepnout na další bod ručně, nemohu se věnovat řízení
Nevýhoda: Druhý řidič (manželka) nepřepne na další bod vůbec (extrémně složité)

Spojení POI s trasou smysl dává, umožnilo by to navádění podle trasy, upozornění na opuštění trasy i upozornění na důležité body trasy a celý cirkus by byl v ideálním případě zcela bezobslužný.
  •  

Menion

#42
agilko: celý tvůj dlouhý text budu muset ještě naštudovat ale problém je evidentní. Příliš mnoho bodů na příliš "slabý" telefon. Zkusím s tím něco udělat ale příliš od toho neřekej. Doporučil bych rozdělit body do více kategorií a používat pro ryhclé zapínání a vypínání bodů, tlačítko na správu bodů které lze umístit do pravého panelu

brabenec: pro tvoje potřeby bych doporučil koupit si nějakou hlasovou navigaci. Pokud nechceš tak doporučuju naváděni podél jemné trasy a zvuky pro opuštění a naklikat si důležité body na trase do nějaké kategorie, ty si pak zobrazit a spustit si POI alert funkci která tě na tyto body upozorní dle předefinované vzdálenosti a podle tebou zvoleného zvuku ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

bravenec

#43
Aháááá :-) To je možná ta informace, která mi chyběla. Když jsem přečetl slovo "Funkce", utíkal jsem se do funkcí podívat - "POI varování" se jmenuje ta věc, která mě zajímá. Bez manuálu se v tom vážně špatně orientuje. Bude-li toto fungovat, jak předpokládám, myslím, že nepotřebuji více. Při nejbližší příležitosti to vyzkouším.

Díky za nakopnutí správným směrem.
  •  

agilka

#44
...menione díky za reakci. Omlouvám se předem za opětovnou obsáhlost příspěvku.
Toho Wildu mám jen na seznámení se s Androidem, pak bude nahrazen silnější
kubaturou.
Takže rychlost již až tak neřeším. Spíše tu funkcionalitu samotnou.
Problém totiž není až tak v tom, že to načítání tak trvá, ale je-li bodů opravdu příliš (keše - ty vůbec nenačtu), tak Locus pak prostě náhle rovnou spadne a třeba se ani, jako jindynezeptá, zda chci pokračovat a počkat.
Když už tedy čekám třeba 2 minuty, tak bylo prima, aby to pak nakonec alespoň nespadlo.
      A taky by možná při odhadu delšího načítání mohla vyběhnout hláška, že bodů je moc a že načítání může trvat déle, případně aby tam rovnou vlítnul časový, procentní nebo grafický ukazatel......

Jinak o tom tebou zmíněném rychlém tlačítku do správy poi vím, pokaždé mne hodilo přímo do Bodů zájmů, takže vlastně ušetří nejen 1klik, ale navíc umožní rovnou zaklikávat celé kategorie k zobrazení. Krásné, ale když se pak dtb stejně nenačte, je to k vzteku.

No nicméně to, co jsem již minule zmínil ohledně SMaps, tedy tu jejich fci okamžitého Skrytí či opětovného Zviditelnění předvolených skupin Poi, bez nutného opuštění obrazovky mapy je
právě ta bezva funkcionalita, co mohla pomoci řešit i tento problém.
Její přínos pro přehlednou a rychlou práci s poi na mapě asi netřeba opětovně opakovat a asi by Locus povznesla opět o třídu výš..

Vidím totiž až dnes, že v Locusu si nyní vlastně mohu také předem natrvalo natipovat zobrazované kategorie, což je dobrý základ.
Musí se na to ovšem zřejmě jít právě jen přes ono přídavné tlačítko Správce poi, nikoliv přes hlavní menu Bodů zájmu, což mne - a asi nejen mne, napoprvé dosti zmátlo.
  No ok, takže když to shrnu, tak nyní už by v podstatě stačilo "jen" přidat do pravýho panýlku tlačítko na okamžité skrývání Poi..
--------------------------------
Ano, jak píšeš, rozdělit velké dtb do více skupin není pro samo urychlení marné, byť je to jen nouzové řešení.
I ve SMaps, kdyz šlo zpočátku dát do cílové kategorie jen asi 10tis poi, jsem musel takto postupovat.
Takže jen CZ kešky byly ve 4, DEU dokonce v 11-ti skupinách, přesně jak
mi doporučuješ udělat v Locusu. Hodně nepříjemná věc.
A právě díky té vlastnosti okamžitého Skrytí/Odkrytí poi jsem pak mohl mít navoleny k zobrazení dtb s několika desetitisíci poi, protože se nejprve nechaly skrýt, pak se rychle najelo nad daný mapový čtverec ( v případě zapnuté GPS se nazoomovalo ) a teprve pak se nechaly zobrazit poi ze
všech předvolených skupin najednou. A nemusely to samozřejmě být jen ty keše.
Nebylo tedy nutno, jak to vidím nyní u Locusu, při velkém oddálení se nejprve zpětně, postupně a zpomaleně
prodírat v mapě kobercem poi (které by wilda jistě ani nenačetl).
No, takže z třeba z 20 tis. se jich nad danou oblastí nakonec zobrazilo jen těch pár a nic nezdržovalo.
A pokud jich snad mělo být neúměrně víc, tak potom se raději nezobrazilo nic - to aby zůstal zachován přehled o dané mapové oblasti a napsalo to něco, že poi je příliš.
Pak stačil většinou jeden přibližovací zoom a už tam bylo vše co mělo.

Jak se říká na dobré a osvědčené věci se rychle zvyká, ale pomalu a těžce
zapomíná  :roll: , takže sorry, že to takhle zdůrazňuju.
------------------------------------------------------

A ještě přípomínka k ikonám Poi v Locusu a jejich zobrazování.
Popravdě, asi jedno ze slabších míst.

Generalizace dat a proporcionalita velikosti ikon na velké ploše se zde zřejmě vůbec neuplatňuje, takže např. celá ČR se postupně doslova utápí pod kobercem ikon, případně popisek a celá oblast s hustým pokrytím poi je tak zcela neidetifikovatelná, navíc aplikaci to šíleně zpomalí.... a to už pak zřejmě nejen Wildu a podobné strojky, ale i ty rychlíky..
A toto se děje bez ohledu na to, zda nechám zobrazit ikony velké, malé, s textem, bez.
----------
V tomto případě bych navrhoval nezobrazovat raději žádný poi, preferovat přehlednost v mapě a rovnou nechat vyskočit hlášku, že Bodů je příliš....
Uživatel by se pak mohl s přehledem přesunout nad nezakrytou mapou na požadovanou oblast a teprve pak se přiblížit.
Pokud by i pak poi bylo stále mnoho, ale již by byl zachován alespoň nějaký orientační průhled na mapu, tak je již zobrazit zmenšené např. jako tečky.
V dalším kroku, pokud by to již množství poi umožňovalo, zobrazit jejich konkrétní ikony v plné, resp. uživatelem nastavené velikosti.
A jejich názvy zobrazovat - pokud jsou zapnuty - až tehdy, kdy by jich bylo zobrazeno jen takové množství, že by se již zásadně nepřekrývaly a jejich text se již dal "celkem běžně" přečíst.....

K velikosti ikon - ano volba "malé" pak poněkud zpřehlední mapu, ale jak jsem zjistil, významové rozlišení ikony je dobře rozpoznatelné až při volbě Velkých ikon.
Čili nebyla by od věci již zmíněná jistá proporcionalita jejich velikosti neboť při volbě malých ikon se z většiny z nich jejich význam stejně nerozpozná....

Popisky - k lepší čitelnost textu by jistě přispělo konturované písmo, ale je mi jasné, že to jsou zase další pixely a zvětšení navíc.
Takže mne napadá, že v současné době by ještě dobrým řešením bylo alespoň zvětšení kontrastu mezi barvou písma a podkladu. Nyní je ten podklad moc průhledný, nevýrazný a hlavně málo inverzní.
Je mi jasné, že jde i o snahu minimálního zastínění mapy, ale jistý kompromis by se zde v tomto směru ještě jistě nechal udělat...

A nakonec - to abych SMaps zase až tak nechválil.
Oni tam měli ohromnej problém se zobrazováním překrývajících se poi, tedy těch na
stejných nebo blízkých koordinátech. Prostě nikdy nebylo možné dostat se
na ten spodnější, zakrytý poi, resp. jeho ikonu.
Pak docházelo k různým paradoxním situacím, nejhorší však bylo to, když jsem např. při pozicování nové keše měl nakonec k dispozici stejně jen to poslední změření neboť všechna předchozí byla vždy nedobytně zakryta těmi navrchu.
Vím, že oni ani doposud tento problém pomocí nějakého rozkliku nebo bubliny nevyřešili.
Zato jsem opakovaně dostal dobrou radu, ať si prý raději vypnu vždy tu vrchní skupinu nebo samotný poi, co zakrývá ty spodní.
No taky rada, ale pro praxi jaksi na nic..
U Locusu je dle mne tohle velice dobře vyřešené a mám z toho skutečně radost, podobně jako z celého Locusu.
Jinak momentálně používám verzi 1.8.4.....
  •