Nezobrazení bodů po reimportu kategorie

Started by roze, August 29, 2013, 22:57:07

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Mám 7 kategorii bodů. Rozhodl jsem se, že obnovím obsah jedné z nich. Postupoval jsem jako obvykle, GPX v.1.0 s cca 800 body jsem úspěšně naimportoval do již existující kategorie s tím, že jsem dal výmaz bodů z této kategorie před importem. Body se ale na mapě nezobrazí.
Laboroval jsem s deaktivací celé kategorie (v přehledu kategorií), resp. s deaktivaci/aktivací jednotlivých bodů v této kategorii. Nakonec jsem dospěl k tomu, že když jsem aktivoval postupně jednotlivé body v kategorii, tak se začaly zobrazovat na mapě. Resp. označil jsem všechny v kategorii a pak jsem náhodně 2-3 ubral a pak se body zobrazily.
Když jsem takto označil všechny body, tak se nezobrazil ani jeden :-(
Stejného výsledku jsem docílil po importu téhož GPX do nově založené kategorie.
  •  

Menion

Zdravím,
  to je pěkné ... šlo by nějak získat inkriminovaná data? Malinko tuším čím by to mohlo být ale bez souboru to neopravím ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

No, ale já to vůbec jako pěkné neshledávám  ;)
velmi pěkná je ale briskní prvotní reakce  :) (ale ta je zde zřejmě pravidlem, že...).
Data pošlu SZ. Ještě jsem se ale chtěl zeptat... data vznikla originálním exportem z GSAKu. Ten nabízí export do GPX v.1.0 i 1.1.
Má ta verze GPX pro Locus nějaké důsledky? GSAK při exportu do GPX v.1.1 varuje, že tato verze GPX může činit některým programům potíže.

  •  

Menion

díky za data. Kouknu na to (asi až zítra)

verze by vadit neměla. Myslím že by měl Locus skousnout oboje. A pokud vadí, tak to do další verze upravím

EDIT: tak mě se bohužel všechny body zobrazí. Udělal jsem import do složky kde předtím něco bylo ale zaškrtnul jsem "vymazat před importem" a "zobrazit na mapě" a vše je tam (jen jsem musel mapu odzoomovat)

pokud to tam opravdu nevidíš, můžeš zkusit testovací verzí odsud? http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=3292.msg22630#msg22630 , děkuju
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Sorry, odpovídám se zpožděním.
"vymazat před importem" jsem dával taky. Importoval jsem stejný GPX i do jiné kategorie, kterou jsem si nově založil a výsledek byl pořad stejný - takový, jaký jsem hlásil v 1. příspěvku tohoto vlákna.
Nakonec jsem celou waypoints.db obnovil ze zálohy a bylo po problému.
  •  

Menion

takže teď vše funguje v pořádku? To by musela být nějak poškozená databáze, ale v tom případě je zvláštní že locus vůbec nějak fungoval a nepadal. Pokud by se ti podařilo něco vydedukovat, případně pokud by se to objevilo znovu, dej vědět, určitě bychom s tím mohli něco udělat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Jo, jo, teď funguji normálně. Díky za nabízenou pomoc.
  •  

roze

#7
No, tak zase stejný problém - po reimportu kategorie se při zapnutí zobrazení všech bodů z jedné kategorie nezobrazí ani jeden  :(
Přes SZ posílám nyní celou waypoints.db.
Problém trvá i na v.2.16.0.
  •  

Menion

no to bude komplikované ...

testuju tvojí DB (nechal jsem si jen složku "TZ candidates", zbytek jsem smazal) na dvou zařízeních a na obou je to ok

zobrazování dat navíc ještě ovlivňuje tvoje podkladová mapa (tzn. co máš aktuálně vybranou za mapu) a také rozlišení tvého telefonu. Zkus tedy prosím ještě vybrat nějakou standartní mapu (např. online mapquest).

Tohle je něco co by nemělo být ale nijak závislé na tom jaký máš telefon, takže pokud tam je problém, mělo by to dělat stejnou neplechu i u mě.

Zkus mi tedy přesně napsat co udělat. Např. posunout střed mapy na 49°19.222 ..., vybrat mapQuest classic, zazoomovat na level 15, vlézt do dat a zrušit všechny zobrazené body, pak vybrat vše v kategorii .... atd. Tak abych to mohl prostě přesně tak udělat a ten problém tam byl. Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Mám Nexus7 s koupenými SmartMaps a ty na Nexu používám v 98% procentech případů.
Pak mám Galaxy S3 a tam používám vektorové offline mapy od Speirse (http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=8&thread_id=25018&sort=&rowstart=0).
S3 s Locusem používám vyjímečně, ale zrovna to jsem udělal před 14 dny, kdy jsem zde jásal, že problém se nezobrazováním bodů u mě zmizel - pozor, přihořívá...

Když na Nexu použiju online nebo offline SmartMaps, tak kolem pozice cca 49°19.434' 13°41.880' (Horažďovice) by měly být dva body z TZ candidates. Pokud zapnu zobrazení všech bodů z TZ candidates, tak nevidím žádné body z TZ candidates (u online map vidím dole měřítko 3,5km (13|100%)). Pokud zvolím zobrazení pouze 100,. 200... bodů, tak se tyto body (i na SmartMaps online nebo offline) zobrazí.

Pokud na Nexu použiju online mapy mapQuest classic, tak vidím body z TZ candidates podle aktivace (tj. žádné, všechny, určitý počet ) :).

Ještě je mi divné to, že ve své databázi mám k TZ candidates (cca 800bodů) objemově podobnou kategorie HZT candidates (cca 900 bodů) a s tou podobné problémy na SmartMaps nemám  ::).
TZ candidates vznikla z GPX, které jsem dělal z GSAKu a HZT candidates vznikla exportem z Geogetu.

Cítím to tak, že problém je někde mezi SmartMaps a tím GPX, ze kterého vznikla TZ candidates, co?


  •  

Menion

#10
jop to jsem potřeboval vědet. SmartMaps jsou určitě problém a to z toho důvodu že tvoje body jsou rozprosřené přes celou republiku a je tam evidentně problém ve výpočtu korektní projekce. Podívám se na to, díky

EDIT: tak teď už to bude snad definitivně opraveno. Nicméně trošku takovým fíglem ale mělo by to fungovat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Tak teď děkuji já. Jdu vyhlížet novou verzi Locusu  ;)
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Počkal jsem si až na verzi staženou z https://play.google.com.
Zatím se mi zdá, že aktivace/deaktivace všech bodů z jedné kategorie na offline Smartmaps funguje OK.

Díky.
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •