Vytváření vlastních ikon pro Locus

Started by wlashack, September 16, 2013, 11:09:35

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
vytvářím ikonky pro Locus, dělám si jednoduchou sadu pro caravaning, abych si mohl označovat zajímavá místa různých kategorií včetně jednoduchého hodnocení 1 až 5 hvězdiček. V návodu jsem četl, že můžu vyrobit ikonky libovolné velikosti. Když ale teď koukám na ikonky a vedle nich dám screenshot z Locusu (viz obrázek), jsou na něm ikonky trochu zvětšené a tudíž méně ostré, což je škoda. Dělám něco špatně? Chci pak dát ikonky veřejně k dispozici, proto bych rád, aby vypadaly pokud možno co nejlíp, když už se s nimi kreslím. Poradíte? Díky!
  •  

Menion

zdravíčko,
- no v první řadě bych se podíval do nastavení locusu, mapa > objekty, jestli tam nemáš něco jiného než 100% u ikonek

- o chvíli později ... tak jsem prolezl kus kódu a koukám že já tady pro ty ikonky opravdu nějaké scalování používám. Bohužel z komentáře nejsem schopen pochopit proč zrovna tady to dělám a jinde ne. Nicméně pokud chceš mít ikonky akorát, tak to záleží na rozlišení telefonu. Nicméně pokud je uděláš aby měly 48x48 px, tak by to mělo vypadat jak má
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

eXMarty

Ahoj,
shodou náhod také řeším ikony, jak velkou plochu zvolit aby se zobrazily ikony bez přepočítání jsem zatím nenašel.

To: Menion:
Jen takový výkřik do tmy - nescaluješ ty ikony proto, že plnou velikost použiješ pro vizuální zvýraznění (po najetí kurzoru do blízkosti bodu ikony se ona zvětší). Případně jestli se v komentáři vyznáš dej prosím vědět jak ikony připravit, aby posléze byli Locusem zobrazeny co nejvěrněji. Je originál ve stavu, když je ikona vybrána nebo naopak?
  •  

Menion

no nakonec jsem se v tom zorientoval :)

ikony se scalují pro každé zařízení podle jeho rozlišení telefonu. Pokud chcete mít ikony ostré na všech rozlišeních, doporučuju je mít 72x72 px. Nicméně být vámi, nakreslím jednu, dvě a uvidíte jak vypadají.

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

Díky za info, ikonky jsem překreslil do finální verze. Pokud by se někomu hodily, přikládám jako přílohu, jsou free. Instalují se tak, že se nerozbalený archív nakopíruje přímo do složky Locus/Icons. Je to šest barevných sad po šesti ikonkách. Tu je ukázka:
  •