Spojování tras

Started by Bucky Kid, August 23, 2013, 22:01:14

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bucky Kid

Ahoj, mám jednu připomínku k téhle fukci ve správci stop. Zkopírování stopy asi 60km dlouhé do jiné kategorie trvá asi 10 minut, totéž když ji zkombinuji s jinou tasou. Nevím jestli je to porucha telefonu nebo je poškozená databáze, ale je to běžná délka takové operace?
Tak a teď to hlavní, když spojím dvě nebo víc stop, Locus je seřadí podle nějakého neznámého klíče a zrovna tak jak nemají být. Schválně jsem si segmenty očísloval aby byly v tom pořadí jak na sebe navazují a Locus je pospojoval naopak, tedy pokud mám stopu Stopa1 z bodu B do bodu C a stopu Stopa2 z bodu A do bodu B měla by se do výsledné stopy nejdřív vložit stopa 2 a za ní stopa 1. Locus to ale udělá přesně naopak i když prohodím jména. Podle čeho to pořadí volí? Myslím že by spojení tras bylo použitelnější kdyby uměl Locus najít nejbližší body na koncích všech sopjovaných úseků a v těch místech stopy spojovat, nebo alespoň nabídnout uživateli před spojením úpravu pořadí tras ve výsledku.
A jen tak mě napadlo, co znamená v tom dialogu zatržítko Spojit s mezerami?
  •  

Menion

#1
těch 10 minut je dost divných. Adresář Locusu máš na kartě? není to nějaká nejpolajší karta všech dob? Jak ti jinak trvá dlouho uložení trasy po záznamu, nebo import více bodů nebo tak něco?

pořadí spojování - akorát se to teď řešilo tady https://getsatisfaction.com/locus/topic ... trackparts
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Bucky Kid

#2
Quote from: "menion"těch 10 minut je dost divných. Adresář Locusu máš na kartě? není to nějaká nejpolajší karta všech dob? Jak ti jinak trvá dlouho uložení trasy po záznamu, nebo import více bodů nebo tak něco?
Importy a ukládání tras netrvají moc dlouho (uložení trasy několik vteřin, import několika tisíc waypointů taky tak nějak do minuty).
Dlouho trvají jenom operace s touto stopou z necelých průchozích 500 bodů ani import ze souboru do Locusu netrval nijak dlouho, určitě do minuty.
Quote from: "menion"pořadí spojování - akorát se to teď řešilo tady https://getsatisfaction.com/locus/topic ... trackparts
Aha to je ale škoda, nešlo by tu vnitřní logiku změnit podle toho jak jsem popisoval, tedy porovnat vzdálenosti všech konců jednotlivých úseků a spojovat nejbližší body? A při nejednoznačnosti nabídnout uživateli manuální úpravu pořadí. Jádro pudla je v tom že k existující trase chci přidat před začátek další segment vytvořený dodatečně takže s pozdějším datem waypointu a Locus ho pochopitelně přidává za konec.
  •