Proč nevidím vektorovou mapu

Started by m_eiselt, August 14, 2013, 10:21:46

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

m_eiselt

Jsem nováček s Locus Pro.
Pokoušel jsem se stáhnout vektorovou mapu WORLD.
Zjistil jsem že v adresáři Locus/MapsVector je soubor _world.zip
Dále jsou zde adresáře _Themes (prázdný) a adresář _world ( obsahuje 3 soubory: WALT.bil, WALT.hdr a world.osm.map).
Proč se mi v nabídce vektorových map  žádná mapa nenabízí?

 Nebo osm mapa není vektorová, a soubory patří do jiného adresáře?
Poradí někdo alespoň odkazem, kam který soubor patří?
  •  

voldapet

#1
Ahoj,
nejlepsi bude nechat vsechno na Locusu  :)  Otevri Menu > Obchod > Zálozka mapy >   Vector maps free  > World a potvrdit stazeni.
Po uspesnem stazeni je treba jeste restartovat Locus. Mapa neni v seznamu vektorovych map videt, ale pokud se oddalis nad zoom-level < 9, tak se  automaticky zobrazi mapa sveta.

EDIT:
pozorneji jsem si precetl prispevek. Soubory jsou dobre stazene a na spravnem miste. Nicmene aby mapa sveta fungovala je treba mit stazenou  i jinou vektorovou mapu, se kterou bude mapa sveta "spolupracovat" Tedy stahnout jinou vektorovou mapu > tuto mapu zobrazit pres spravce map > oddalit se a mapa sveta se auttomaticky zobrazi.
  •  

m_eiselt

#2
Děkuji za reakci.
Postupně jsem se chtěl dostat více do hloubky. Stáhl jsem si na PC ještě jiné mapu a chtěl jsem zjistit kam stažené mapy umístit.

Konkrétně mám staženo czech_republik.osm.map  (byla jako jediný soubor v czech_republik.zip) a pak jsem stáhl ještě jinou mapu czech_republik.zip ve které jsou  soubry  Czech_Republi.map, Czech_republi.map.xml, Czech_republic_light-map.xml a Czech_republic_mtb.map.xml, a nevím kam je mám z PC do mobilu zkopírovat.

Poznámka:
Když jsem nejdříve stahoval nějakou mapu přímo z mobilu, tak jsem kvůli dennímu limutu stahoval mapu cca 20 dní a výsledkem bylo, že mi napsal "mapa se inicializuje", ale mapa nikde neobjevila. Proto to nyní zkousím stažením map přes PC.
  •  

m_eiselt

#3
Tak jsem si stáhl Europe/Czech republic. V nabídce vektorových map se CR objevila. Zmenšuji zoom až na měřítko 4000 km, ale v nabídce  vektorových map Wolrd není. Že nevidím mapu světa mne zas tolik netrápí, ale když už ji mám staženu, tak by jsem se na ni měl nějak dostat ...

Mimochodem jakému měřítku odpovídá zoom 18? Hledám co nejpodrobnější mapu a chci si udělat představu, co může být vidět na zoom 18.
  •  

voldapet

#4
Číslo zoom levelu:
měřítko ve spodní části mapového okna je interaktivni - lze na něj kliknout. Opakovaným kliknutím tak lze zobrazit měřítko ve tvaru:
[  6km (13|100%)  ]  kde 13 je zoom-level a 100% je grafické zvětšení mapy.
Můžete sem prosím vložit screenshot jak vypadá vetorová mapa, když se oddálíte až na zoom-level = 6
  •  

m_eiselt

#5
Posílám screen.
Musím přiznat, že jsem kvůli tomu musel zjistit jak se na mobilu screen vytváří  a jak zde do příspěvku obrázek dostat, ale nakonec jsem se tím úspěšně probojoval  ;)
  •  

voldapet

#6
Dekuji - urcite se muze do budoucna hodit. Nicmene ze snimku je krasne videt mapa sveta. Pokud by se nenacitala, tak by v tomtu zoom-levelu byla videt pouze mapa CR. Takze _world map funguje korektne.
  •  

m_eiselt

#7
Myslel jsem, že se mi musí mapa World ukázat v nabidce vektorových map. Takže se omlouvám.

Zoom 18 tedy odpovídá 150 m, jestli se nepletu.

Poradíte mi dále, co se děje s touto mapou? Po stažení MapQuest Hybrid jsem nejprve viděl satelitní snímky v malém čísle zoomu. Takto (šedivé) jsem to viděl až pří větším čísle zoomu. Teď se mi  to takto zobrazuje pořád. Přišel jsem o ty satelitní snínky nebo je to jen nastavením?
  •  

m_eiselt

#8
Takže upřesňuji. Asi když jsem mu nechal dost času, tak mi to do Zoomu 14 překreslil. Takto šedivé je to až od úrovně 15.
  •  

voldapet

#9
..viz info v šedém podkladu. Satelitní snímky pro dané přiblížení nejsou k dispozici...
  •  

m_eiselt

#10
No já myslel že nejsou k dispozoci v mobilu, a oni nejsou vůbec k dispoici.
Nalákali mne obrázkem na infu o mapě, kde jsou vidět větší podrobnosti.
Ok děkuji za rady a odpovědi.
  •  

babi

#11
Rychlá odpověď, po stažení mapy světa ze storu změn název složky "_world" na "world" a tuhle složku pak přidej do správce map.
  •  

Menion

#12
babi a k čemu takové řešení je? mapa světa funguje zcela automaticky a ani být v seznamu vidět nemá. Prostě se zapne jen když více oddálníte vektorovou mapu. Navíc tvým způsobem přijdeš o barevné stínování které na mapě je
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

babi

#13
No otázka zněla proč není vidět vektorová mapa světa ve správci map po stažení ze storu. Tak jsem nabídl řešení.
  •  

Menion

#14
jo oki. Odpověď na to je, že ani být vidět nemá, protože pracuje automaticky na pozadí
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •