Jak na posunutí jedné mapy?

Started by Bucky Kid, August 13, 2013, 08:13:05

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bucky Kid

Zdravím, jedna z map které v Locusu používám, konkrétně Cykloserver vytvořený přes MOBAC do SQLite formátu Oruxu má takovou vadu na kráse, porovnáním s jinými mapami jsem došel k tomu že je o něco posunutá, zkoušením posunu mapy přímo v Locusu konkrétně asi 25m na SZ což už docela vidět je. Pochopitelně bych byl rád aby seděla co nejpřesněji. Je sice možné přímo v Locusu použít ten zmíněný posun mapy ale je dost nepohodlné při každém přepnutí se na/z téhle jedné mapy tu funkci zapínat/vypínat. Už jsem navrhoval přesunutí posunu mapy z globálu pro každou z použitých map individuálně, což mi připadá logičtější, není to ale momentálně na pořadu dne. Stejně tak nejde provést žádnou dokalibraci mapového zdroje v MOBACu. Tak bych se zeptal jestli se ta hotová mapa nedá prostě dodatečně nějak posunout tak aby měla už při otevření v Locusu přesnou projekci. Jediné co mě napadlo je nějak zeditovat OruxMapsImages.db, což je vlastně SQLite databáze. Poradí někdo jak na to, co na to použít, co tam změnit a jak správně přepočítat souřadnice když znám požadovaný offset X,Y v metrech, pracovat se SQLite moc neumím. Možná by to šlo i jinak? Dík za rady.
  •  

voldapet

#1
Mozna by pomohl  mapc2mapc http://www.the-thorns.org.uk/mapping/
  •  

lacop2

#2
Ja by som si radšej vyrobil v MOBACu nové mapy vo formáte "RMaps SQLite". Je to na pár klikov a netrvá to dlho. Je to pre Locus lepší formát. Problém s posunutím mapy tam určite nebude, ešte sa mi to nestalo.
  •  

Bucky Kid

#3
To není problém, klidně je můžu předělat do RMaps ale mapa bude pořád o těch 25m na SV. Posunout samozřejmě půjde pomocí fce Posunutí mapy ale jak píšu je to nepohodlné, pořád se to musí přepínat přes menu proto bych tu mapu rád natvrdo nějak dokalibroval aby ji už Locus načítal přesně a nemusela se dodatečně nijak korigovat.

Edt - teď jsem stáhnul tu mapu do formátu Orux a myslím že je na ten posun vhodnější, protože databáze obsahuje jenom indexy dláždic a veškerá kalibrace je v souboru .otrk2.xml, čímž by se vůbec na SQLite nesahalo a jen by se zeditoval texťák, to mi přijde elegantní řešení. Teď ale jak pozměnit tu požadovanou část

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<OruxTracker xmlns="http://oruxtracker.com/app/res/calibration"
 versionCode="3.0">
<MapCalibration layers="true" layerLevel="0">
<MapName><![CDATA[CZ SHOCart Cyc @15]]></MapName>
<OruxTracker xmlns="http://oruxtracker.com/app/res/calibration"
 versionCode="2.1">
<MapCalibration layers="false" layerLevel="15">
<MapName><![CDATA[CZ SHOCart Cyc @15 15]]></MapName>
<MapChunks xMax="321" yMax="195" datum="WGS84" projection="Mercator" img_height="512" img_width="512" file_name="CZ SHOCart Cyc @15 15" />
<MapDimensions height="99840" width="164352" />
<MapBounds minLat="48.40003249610686" maxLat="51.16556659836182" minLon="11.964111328125" maxLon="19.017333984375" />
<CalibrationPoints>
<CalibrationPoint corner="TL" lon="11.964111" lat="51.165567" />
<CalibrationPoint corner="BR" lon="19.017334" lat="48.400032" />
<CalibrationPoint corner="TR" lon="19.017334" lat="51.165567" />
<CalibrationPoint corner="BL" lon="11.964111" lat="48.400032" />
</CalibrationPoints>
</MapCalibration>
</OruxTracker>
</MapCalibration>
</OruxTracker>

Budou to atributy MapBounds a CalibrationPoint a mapu bych potřeboval posunout o 11/21m na JZ.
  •