Samovolná změna konfiguračního souboru

Started by dvzd, July 18, 2013, 21:13:44

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dvzd

Už podruhé se mi samovolně změnily ikony na horním panelu a zmizel mi pravý panel. Čili se dle mě musel nějak samovolně změnit konfigurační soubor s nastavením aplikace. Používám nejnovější verzi Locusu Pro z Google Play. Mám Android JB 4.2.1.
Poprvé se to stalo při poslední aktualizaci Locusu, což chápu, že se může stát.
Podruhé dnes bezdůvodně aniž bych měl nějaký problém nebo pád aplikace Locus. Co mě napadá, tak jsem normálně ukončil aplikaci Locus, pak se s mobilem několik hodin nic nedělo, protože jsem usnul a po probuzení jsem pouze zapojil mobil do nabíječky a nainstaloval z Google Play aplikaci Mapy.cz, také se mi při tom Google Play aktualizoval na novou verzi, pak jsem pustil Locus a panely změněny.
Stává se to ještě někomu jinému?

edit: Posléze zjišťuji, že se samovolně změnili i další nastavení aplikace Locus, protože se mi zase v seznamu bodů řadí body podle vzdálenosti od GPS pozice a ne podle vzdálenosti od středového kříže na mapě, jak jsem měl původně nastaveno a to mě tedy pěkně štve, protože tady budu muset měnit konfigurační soubor ručně a nejdřív vyhledat, co tam mám změnit v jakém řádku. Čím to je, že se mi samovolně mění konfigurační soubor? Jak se proti tomu bránit?
  •  

Menion

#1
ahoj, to že se změnil horní panel a zmizel pravý, nijak nesouvisí s konfiguračním souborem. Definice panelů je uložená v samostatném binárním souboru na kartě. To co se ti stalo, se mi přihodilo taky cca před týdnem. Myslel jsem že to byl nějaký dočasný problém jak to pořád instaluju, mažu atd. ale evidentně je to vážnější. Bohužel jsem teď koukal, kde by mohla být chyba, ale nic do očí bijícího nevidím. Budu to sledovat, ono se to dříve či později objeví. Něco malinko jsem přeci jen upravil v jednom nebezpečném místě, tak snad to pomůže.

to že se ti změnily i další nastavení je jiná věc. Věci v configu by se tedy rozhodně sami měnit neměly a ani se mi to nikdy nestalo. Jsi si jis že jen zrovna tohle nastavení se změnilo? A propo, přestože s centrováním podle středu mapy nesouhlasím, přišlo nečekaně celkem dost negativních reakcí, takže v další verzi to bude zpět jako defaultní nastavení
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

dvzd

#2
Jo, změnilo se mi asi jen tohle, horní panel se změnil do stavu, který je po první instalaci Locusu, ale s pěti tlačítky (jako když poprvé nainstaluji Locus a v nastavení si zapnu 5 tlačítek). Pravý panel úplně zmizel jako by nebyl nikdy nastaven (to je také stejné, jako po první instalaci Locusu).

Dále se mi body v seznamu bodů začaly řadit podle GPS pozice místo podle vzdálenosti od středového kříže, čili musel jsem kvůli tomu opětovně ručně editovat konfigurační soubor.

Na jiné změny jsem nepřišel. Dá se nějak zálohovat nastavení těch panelů? Který to je přesně soubor, když to není v konfiguračním souboru?
  •  

Menion

#3
pokud se ti dělá automatická záloha, nebo si děláš sám kompletní zálohu, tak ten soubor i celé nastavení se zálohuje taky. Samotné panely jsou pak v souboru locus/data/config/action_panels.lb
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

dvzd

#4
Ne, zadnou automatickou nebo manualni zalohu nedelam, jen si ted nekam zkopiruji ty dva soubory, kdyby se mi to stalo znovu, dik.
  •