Bug repor (filtr, logování, waypointy, ..)

Started by babi, July 15, 2013, 13:21:17

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

babi

Ahoj.
Locus se stále rozrůstá, ale tím také hodně trpí! Stále spousta bugů (nevim jestli objevených) je nevyřešených a už to pomalu "přetéká" přes okraj :D
Zde je seznam bugů, které jsem objevil. Verze Locusu je nejnovější PRO verze z marketu. Vše jede na Galaxy Nexusu s custom AOKP rom (4.2.2).

1. Filtrování bodů
Tahle funkce bude zřejmě rozbitá! Vůbec nebere v potaz nastavení. Po importu jednoho bodu (té mysterky) pomocí addonu od arcaa (stará verze, kde není omezení).
Nastavení mám následující:
   
a výsledek je takovýto:

Pokud v seznamu bodů v kategorii dám "Výběr" - "Zrušit výběr" tak žádná keška (bod) není zaškrknutá -> dám zpět a na mapě je opět jen ta jedna mysterka (ikdyž je v seznamu bodu ODškrknutá. Tak zase vlezu do dané kategorie a najednou jsou všechny body zaškrknuté. Tedy nezůstala zachována volba "Zrušit výběr". Ale stejně na mapě není žádná keška kromě té jedné.
V tomhle prípadě, jediné, co kešku (bod) dokáže zobrazit na mapě je jí ručně v seznamu bodů odškrknout a zase zaškrknout.
Nepomohl ani restart aplikace! Tak jsem restartoval pořád dookola a až na třetí restart aplikace se kešky na mapě zobrazily a filtr fungoval správně.
K tomuhle ještě jedna drobnost: na třetím screenu jak je geocaching filtr, tak žřejmě hodnota "Vypnuto" má znamenat "Zrušeno" ne? Vypnutá keška zní divně :)

2. Waypointy a jejich detaily
Tak nějak se nezobrazují detaily waypointů!
V "Základním infu" se nezobrazují souřadnice, ikdyž jsou uloženy. V záložce "Pokročilé" validátor neskousne URL ve tvaru "www.achjo.cz". Nutné změnit na "http://www.achjo.cz". Zde také po opětovném zobrazení se nezobrazí žádná předtím uložena položka, tedy "Nadmořská výška", "Email", "Telefon" a "URL". Není tam prostě nic. Viz screeny:
 

3. Logování keší - čas a časové pásmo.
Při prvním logování, tedy vytvoření nového logu je čas a časové pásmo přednsataveno na správnou hodnotu, viz první screen. Ale jakmile chci log editovat, tak se čas nastaví o hodinu méně a také časové pásmo se změní, viz druhý screen. Je to docela nepříjemné, jak po cestě logujete offline a doma chcete do logu přidat text a pokaždé je nutné změnit čas a časové pásmo aby to sedělo!
 

4. Načítání dlaždic mapy.
Tohle není bug, ale spíše přání, žádost :) Je mě jasné, ze Locus si načte do paměti také dlaždice, které zrovna nejsou vidět, ale jsou v bezprostředním okolí s viditelnými dlaždicemi (divil bych se kdyby to nedělal ,) ). Ale možná by to okolí, které se načítá a není vidět chtělo trošku zvětšit! Alespoň ještě jednou tolik kolik je tam nyní. Při pohybu mapou stále vidím prázdné dlaždice "Nahrává se". Jak u vektorových map, tak i u online map, které jsou nacachované. Docela to kazí dojem plynulého přechodu.

5. Roztříštěné GUI.
Jak se přidávají nové a nové funkce, tak vznikají nové a nové dialogy a okna, které né všechna využívají stejný styl. Různé styly tlačítek (potvrzovací v dialogu a jen tak pohozené uvnitř dialogu). Rozhodně by to chtělo sjednocení a trošku si pohrát s barvami. Doporučuji tenhle generátor. Lehce je tak docíleno Holo vzhledu i na nižších verzích Androidu.

Taak a snad je to všechno co jsem měl na srdci :) Kdybych si ještě na něco vzpoměl, tak to sem přidám.
Děkuji za reakci a Locusu zdar!!

Martin
  •  

Menion

#1
Ahoj,
  pěkný post, děkuju

1) no myslím že by to mohlo souviset s tímto problémem https://getsatisfaction.com/locus/topic ... po_importu , kdyžtak v této test verzi už by to mělo být OK viewtopic.php?f=25&t=3189#p21696 . Minimálně se mi to nedaří nasimulovat

2)
- nezobrazují souřadnice? někde tam mají být?
- validátor - opraven
- mizení dat - tohle je chyba někde jinde - tlačítko "přidat další položku" tam totiž vůbec nemá co dělat. Takže opraveno, v další verzi nebude.

3)
tohle též není bug. Pokud loguješ poprvé, čas (definovaný časem + časovým pásmem) se doplní do textu a do field note souboru (locus/gcFieldNotes.txt). V tomhle souboru je ale potřeba mít čas v UTC+0. Pokud dáš editovat již nějaký log, vložený čas v popisu je v pořádku a čas níže je načtený z texťáku. Tedy taky v pořádku jen posunutý na UTC+0. Tak se opět po editaci uloží a tak se i nahrává na web. Tohle je prostě stupidita geocaching.com stránky kde je třeba mít časy definované pokaždé jinak, tedy jinak přmým logem z locusu, jinak přes soubor fieldNotes.txt a jinak pokud loguješ online nahráním field note na web ... bohužel

4) s tímhle zatím určitě nepomůžu. základem je načítat jich co nejméně - nejméně spotřebovaného výkonu a nejméně přenesených dat. Takže radius určitě zvětšovat nebudu

5) pěkný odkaz, děkuju, možná i využiju. Nejsem si zcela jist že je to opravdu tak moc "roztříštěné" ale něco se určitě vylepšit dá ..

děkuji děkuji
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

babi

#2
1) Momentálně nemám moc času to otestovat. Až bude více času, nebo vyjde oprava na Play tak testnu.

2) Tak já bych čekal, že v tom EditTextu s hintem "Souřadnice" se ty aktuální souřadnice vypíší. Teď koukám, že ten EditText má zakázanou editaci. Pak teda ten EditText postrádá smysl. Buď pod sebe hodit dva TextView s aktuálníma souřadnicema a vedle toho (tak jak tam je) tu ikonu na změnu. To stejné v pokročilých ta nadmořská výška. Dále, jak píšeš, že ty další položky tam nemají být, tak tu nadmořskou výšku šoupnout do prvního tabu. Zbytečné mít dva taby pak.

3) Očividně GC dělá jen probémy :D (viz geocaching zadarmo a pro všechny :D)
No pak mě jedině napadá možnost, že při čtení z field note a zobrazení uživateli přidat posun dle nastavení systému?! Tak aby se to "na oko" zobrazilo jak má? Tohle by si myslím nebylo naškodu, když při následném uložení dojde k přepočtu na UTC+0.

4) Chápu! Ale zase mě napadlo, udělat v nastavení položku, kde si uživatel zvolí ten radius cachování. Locus má nastavení snad na všechno, tak proč né na tohle :D Uživatelé silnějších mašin by to zřejmě uvítali.

5) Tím, že je to roztříštěné jsem měl na mysli to, že některé prvky evokují použití Holo vzhledu (hlavně barvy), ale zase tlačítka a ostatní věci jsou zase "home made" (vyšrafované pozadí). Když už holo, tak všude a pro všechny :D

Mě osobně se Holo hodně líbí, barvy a jednoduchost. Sám sem ten generátor použil pro svou apku. Jen to chtělo trošku změnit styl pro Button a ImageButton aby to vypadalo jak AlerDialog na novém systému.

Parádní práce!
  •