Dlouhé načítání vektorových map po aktualizaci 2.12.0

Started by renegades777, May 27, 2013, 04:49:27

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

renegades777

Dnes jsem si stáhl poslední aktualizaci a následně po odskoušení jsem ji musel odinstalovat a dát předcházející. Mělo to jediný důvod a to to načítání vektorových map, které trvalo hrozně dlouho a to až 10x déle než u předchozí verze. Po přesunutí na jinou část o pár čtverců to načítání celé trvá kolem 1 min a po příblížení přibližně stejně. U předešlé verze to bylo jen pár chvil a plynulé posouvání po obrazovce.
Jinak ostatní mapy se načítají plynule. Vím, že vektorové mapy jsou komprimované a tak načítání je delší než u osobních nebo on-line map, ale přesto jak jsem napsal u poslední verze je to strašně dlouho.
Jinak díky za Locus.
P.S. Používám nyní MT Huawei U8815, 1Gh, Android 4.0.3.
  •  

Menion

no přesně to mi psal včera "kačer" zde http://androidforum.cz/locus-online-off ... ml#p595169 ... nicméně vzhledem k tomu, že jsem na vektorové mapy celý měsíc nešáhl, docela mě to překvapuje. Byl by jsi schopen vyrobit mi LogCat? http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual ... eation_log děkuju
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kodein

Mam stejny problem....  Vektorove mapy se mi taky nacitaji znatelne pomaleji.... Smartmaps v pohode...
  •  

Menion

tak to už jsi třetí. tři češi ... jakou používáte mapu? jaké téma? jaké zoomy? Zkoušeli jste jinou mapu? jiné téma? jiný zoom?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kodein

Mapa je stahla z lokus obchodu, tema jsem mel Voluntary... Nicmene kdyz to ted zkousim tak zoom ani tema na to nema vliv... Kdyz zmenim tema nebo zoom je nacitani porad stejne.....  Jinou vektorovou mapu jsem nezkousel...
  •  

renegades777

Zkoušel jsem standartní vektorové mapy co jsou na uložto pod V3-czech_republic_contour. Ty mapy v šlapaly plynule při každé změně tématu a zoomu. Zkoušel jsem i změnu vektorovek z paws.cz a je to stále stejné. Velmi pomalé načítání a když se vrátím po přesunutí na již načtenou část, zak se načítá znova a ještě pomaleji. Proto jsem se vrátil k předešlé verzi.
Zkoušel jsem udělat ten LogCat, ale nějak mi to nejde a anglicky neumím. Rád bych vyhověl, ale nevím jak.
  •  

Lugen

Bohužel také musím potvrdit výrazně pomalejší načítání map, než u předchozí verze. Hlavně při zoomech 15 a níž, kdy se vykresluje více prvků.
Logy poslány emailem, provedeno totéž ve staré verzi a pak v nové, snad jsou vpořádku.
  •  

Menion

bohužel obdržel jsem cca dva logy a ani v jednom nebylo nic kloudného. Srovnal jsem tedy kódy těchto verzí a rozdíl byl v jediné řádce. Můžete tedy někdo zkusit novou test verzi? Děkuju viewtopic.php?f=25&t=3112&p=20936#p20936
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

renegades777

Teď jsem otestoval tu novou verzi. A nic se nezmněnilo.Bohužel mě to připadá ještě horší než před tím.A dokonce to při načítání vektorovek zamrzne a trvá asi 1-1.30 min, než se znova rozjede a to hlavně při zoomu. A ještě jedna věc, rozhodilo to předchozí nastavení a omezení pravého panelu a nastavení vybraných map, kdy to skrylo některé položky a tak jsem musel nastavovat znova. Když jsem chtěl udělat opětovnou obnovu(nastavení) ze zálohy po odinstalování, tak to nechce vzít. Zkoušel jsem to několikrát. Někdy to napsalo neplatný soubor archivu zálohy, přitom se vše zálohuje (napíše proces úspěšný). Když jsem to přeinstaloval na předchozí verzi a dělal zálohu a znovuobnovení, tak vždy to napsalo proces uspěšný, ale po obnově nic se nezměnilo ani po restartu.Mám tam android 4.0.3.
Provedl jsem odinstalování  a znovunainstalování a pak obnovu nastavení, tak jen došlo k úpravě vybraných map a pravý panel se neobnovil. Tato obnova pravého panelu se projevila až při úplné obnově dat a restartu.
  •  

Menion

no ty vektorovky jsou divné. ostatní máte stejnou zkušenost s tou poslední test verzí?

a to nastavení ... ty používáš v základu Free verzi? Protože ta test verze se instaluje jako Locus Free, takže nastavení Pro verze by ovlivnit neměla, kromě panelů, které mají sdílené. Na tu obnovu nicméně kouknu, to by mělo fungovat v pořádku. Takhle je záloha docela nanic když nejde obnovit, to se omlouvám ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Bucky Kid

Mě se vektory na 2.12.0 načítají zhruba stejně dlouho jako na předchozí, první načtení sice chvíli trvá tak 4-5s, pak ale už posun je celkem plynulý. Zkoušeno na mapách z paws.cz, telefon +- výkonově průměr.
  •  

Menion

no mě právě na čtyřech zařízeních co mám po ruce taky ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Lugen

Za mě testovací verze 2.12.0.2 v poho...
  •  

Radig

Na mé Motorole Milestone 2 problém přetrvává i s test verzí. Mapy z paws.cz i V3.
  •  

kodein

Tak jsem zkousel test. verzi a mohu potvrdit ze je to o hodne lepsi... (ale zda se mi ze predchozi verze byla jeste o neco rychlejsi, mozna je to jen pocit :-)   ) HTC Desire
  •