Nové vektorové mapy pro Locus – názory

Started by voldapet, December 08, 2012, 16:50:34

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

dvzd

#45
Ta mapa gccz je i s vrstevnicema. Ty mapy aktualizuje kazdy lichy kalendarni den rano.
  •  

rolfovo

#46
dvzd: Díky!
kem: Kdybych někde objevil klíčové slovo "Speirs", byla by to hračka, díky!
  •  

pmoravec

#47
Quote from: "Lugen"Tak tahle odpověď by mi sice stačila, ale jelikož bych to chtěl pro stejnou mapu,tak by mi toto hybridní téma ulehčilo práci.  :)  Bylo by tedy prosím možné jej nasdílet?
Díky,
L.

No snad tam po posledních úpravách není žádná bota.

Snad to nebude menionovi a spol. vadit, musel jsem tam narvat i jejich ikony z APK Locusu, protože se mi nepovedlo se odkázat na ně přímo v APK balíčku (jar:/ mi v tématu nefunguje). Pokud by s tím byl nějaký problém, tak to smažu.

Téma je nutno včetně adresářové struktury rozbalit do adresáře (místo sdcard možná bude na některých telefonech něco jiného):

/sdcard/Locus/mapsVector/_themes/
  •  

rolfovo

#48
pmoravec: moc děkuju!
Na rozdíl od mých pokusů vyexportovat to z apk tohle zafungovalo. Mám jen jeden dotaz, možná prkotina, ale dost jsem se na tom zasekl. Když chci přidat nějaký prvek, řekněme posed, stačí poeditovat to XMLko a přidat SVG ikonu posedu do složky "symbols"?
Přidal jsem do sekce    <!-- nodes --> <!-- amenity --> (na nějakou řádku 2233) tohle pravidlo:

<rule e="node" k="amenity" v="hunting_stand" zoom-min="13">
<symbol src="file:/symbols/hunting_stand.svg" scale="0.45" scale-icon-size="13,1.1" />
</rule>

do složky symbols zkopíroval "hunting_stand.svg"
a přesto se mi posedy na mapě nezobrazí :-(
Možná, že dělám nějakou základní chybu, ale i po pročtení snad půlky fóra jí nemůžu najít...
Díky moc
  •  

pmoravec

#49
Quote from: "rolfovo"pmoravec: moc děkuju!
Na rozdíl od mých pokusů vyexportovat to z apk tohle zafungovalo. Mám jen jeden dotaz, možná prkotina, ale dost jsem se na tom zasekl. Když chci přidat nějaký prvek, řekněme posed, stačí poeditovat to XMLko a přidat SVG ikonu posedu do složky "symbols"?
Přidal jsem do sekce    <!-- nodes --> <!-- amenity --> (na nějakou řádku 2233) tohle pravidlo:

<rule e="node" k="amenity" v="hunting_stand" zoom-min="13">
<symbol src="file:/symbols/hunting_stand.svg" scale="0.45" scale-icon-size="13,1.1" />
</rule>

do složky symbols zkopíroval "hunting_stand.svg"
a přesto se mi posedy na mapě nezobrazí :-(
Možná, že dělám nějakou základní chybu, ale i po pročtení snad půlky fóra jí nemůžu najít...
Díky moc

Ta základní chyba bude v tom, že hunting stand není fyzicky v datech mapy generovaných exportním pluginem pro mapsforge. Kromě tohoto souboru na telefonu je ještě nutné mít ho ještě definovaný v exportním souboru a ten předat jako parametr osmosis při generování výstupní mapy.

Locus používá (pokud nebyl mezitím aktualizován) //http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual:vector_maps_content a gccz //http://osm.paws.cz/tag-mapping.xml a ani v jednom hunting stand není. Takže jedině poprosit tvůrce map (třeba v diskuzi k těm mapám gccz na geocaching.cz), aby jej do nich při generování přidali (jinak by bylo nutné si to generovat sám, ale tam zase stejně jako já narazíte na nutnost převést relace s turistickými značkami na cesty a to si oba zdroje dělají sami vlastním SW).
  •  

Menion

#50
je to jak píše Pavel, data musí být již ve vygenerovaném souboru. V tom Locusím nejsou, takže i když tvůj upravený styl vypadá v pořádku, nemá potřebná data k zobrazení. Myslím že nebude problém je tam přidat, to už ale musí posoudit Petr (který má u nás mapy na starosti)

Jinak s tématy problém nevidím, jen se nedivte pokud Locusí témata nebudou jinde vypadat jako v Locusu, máme tam nějaké vychytávky navíc
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

rolfovo

#51
Moc děkuju! Že nejsou v těch generovaných mapách všechny tagy mě pak taky napadlo, ale jsem rád, že to mám teď potvrzené a nemusím žít v nejistotě ;-) Zase tak důležité, abych všem navyšoval objem stažených dat v mapě pro mě ty posedy nejsou, i když možná by to mohl být určitý orientační bod nebo i nouzový úkryt (stejně jako různé přístřešky a boudy v lese, kam se lze schovat) např. při náhle příchozí průtrži mračen apod... Ale to nechť posoudí správce map ;-)
  •  

voldapet

#52
Hoj,

parametr amenity=hunting_stand pridan do definice vektorovych map a prosim tedy o strpeni nez budou nove mapy vydany. Snad to bude uzitecne :)
Pripadne na manualovych strankach je vyveseno defincni XML, kde je patrne, ktere elementy jsou v nasich mapach - //http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual:vector_maps_content
  •  

rolfovo

#53
Jéé, moc díky, to je servis, to jsem nečekal ;-)
  •  

Lugen

#54
Quote from: "pmoravec"No snad tam po posledních úpravách není žádná bota.

Díky moc!
Quote from: "menion"Jinak s tématy problém nevidím, jen se nedivte pokud Locusí témata nebudou jinde vypadat jako v Locusu, máme tam nějaké vychytávky navíc
Do Locusu to chcem, ale pro ty výše zmíněné mapy.

Jinak otázka na ty jež se v tématech vyznají, zatím jsem se do toho nějak neponořoval, takže nevím. Ale, napadá někoho jak vykreslit útesy, skály a propasti tak (natural=cliff), jako se vykreslují na webu. Přeci jen vrstevnice z SRTM nejsou tak přesné a je dobré v terénu vědět, jestli lze kopec vylést či slézt, nebo jestli tam je skála. Řešení, na které jsem již narazil v podobě vyplnění prostoru (pokud například je sráz z pohledu z hora do tvaru U) černou barvou mi nepřijde dvakrát šťastné, začerněním mohu ztratit plno informací zobrazených na mapě.
Díky
  •  

chrabros

#55
Ahoj,
mohl bys prosim do vektorych map pridat jeste tyhle tagy?
man_made=adit
man_made=mineshaft
Ted tam mate cave_entrance, tak by tam myslim mohly byt i tyhle dva, protoze jsou podobny.

Dekuji,
 Dalibor
  •  

rolfovo

#56
Zdravím, tak jsem opět narazil na zajímavou věc - když použiju vektorovou mapu staženou přímo z obchodu Locusu, zobrazí se mi na turistických trasách v určitých intervalech ikonky turistických značek. Pokud ale použiju mapu staženou ze stránek http://osm.paws.cz/ s názvem czech_republic_gccz.map, tak se mi zobrazí turistické cesty sice také hezky barevně, ale bez oněch ikonek (přišel jsem na to náhodou - když se mi popletla zaznamenávaná trasa s modrou turistickou značkou ;-))
Myslel jsem, že je to věc XML souboru když ty data evidentně na obou mapách jsou... Použité XMLko je totožné.
Přikládám důkaz ;-)

[attachment=0:y4gv5efr]2013_5_13_19.38.13.png[/attachment:y4gv5efr]
[attachment=1:y4gv5efr]2013_5_13_19.39.30.png[/attachment:y4gv5efr]
  •  

pmoravec

#57
A  zkoušel jste nejnovější verzi mapy z osm.paws.cz? Není to totiž mapa stažená odsud, generuje to někdo úplně jiný (Speirs). Snaží se co nejvíce přiblížit Locusu, ale hlavně se původně zaměřoval na svůj styl a podporu pro interní styl Locusu pozvolna přidává. Zrovna přes víkend předělával generování cest, takže by se to zase mělo blížit více mapě od tvůrců Locusu.
  •  

Lugen

#58
Mohu otravovat s jedním dotazem týkajících se vykreslovacích témat?
Upravil sjem si téma spojující některé vlastnosti locusího tématu a tématu odtud: http://osm.paws.cz/ Ale mám tam nějaké chyby. Nedaří se mi vykreslit symboly u jiných turistických značek, než je naučná stezka (prvda je zatím zapsána k vykreslování jen žlutá, ale ta se mi taky nevykresluje).
Dále se chci zeptat, zda-li je nějak možné upravit frekvenci symbolů přidaných k linii, například aby se opakovy hned za sebou - chtěl bych tak vykreslit útesy a srázy jako se vykreslují na webu. Nyní je zub uržující směr propadu srázu jednou za čas, pro orientaci to většinou sice stačí, ale není to ono.
Díky L.
Přikládám téma:
  •  

voldapet

#59
Ahoj,
v podstate jsi to delal dobre, jen je problem v oznaceni... cesky turisticke znaceni (major) je z pohledu tagu osmc_symbol brane jako "barva_bar". Naopak "barva_stripe" znaci svisly pruh. Vice: OSM wiki

Aby tve zlute fungovaly zmen:
<rule e="way" k="osmc_foreground" v="yellow_bar">
     .....
</rule>
  •