Geocaching-samovolna zmena polohy kesky.

Started by sofffos, March 06, 2013, 08:46:04

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sofffos

Obcas sa mi stane takito problem, samovolne sa niektore kesky presunu. Jedna sa vacsinou o archivovane, ale uz som nasiel aj nearchivovanu ktora sa presunula.  Proste keska zmizne s povodneho miesta a objavy sa na suradniciach nejakej existujucej kesky, cize na rovnakych suradniciach su zrazu dve kesky. Spravil som pokus s tou nearchivovanou, ze som ju zmazal a dal som si stiahnut nove kesky, a objavila sa na svojej povodnej spravnej pozicii. V tomto pripade to bolo 26 kilometrov od zlej pozicie. Ked uz pisem tak este jedna otazka, v poslednom case sa mi zrusi login na geocaching.com po kazdom vypnuti locusu. Cize po zapnuti locusu ked si chcem stiahnut alebo aktualizovat kesku tak sa musim vzdy nanovo prihlasit. Do teraz to fungovalo v poriadku, ze som sa nemusel zakazdim prihlasovat. Ale to predpokladam ze to moze byt zmena v geocaching.com. A nemam premium konto na geocaching.com len obycajne.
  •  

Menion

#1
Zdravím soffosi,
  o něčem takovém slyším prvně. Problém je, že takovouhle chybu je nutné opakovaně nasimulovat, jinak nejsem schopen jí opravit. Myslíš že by dokázal sepsat krok po kroku co je třeba udělat, abych stejnou chybu měl i já?

  a ohledně odhlašování ... tenhle problém je vázaný na add-on Geocaching4Locus, ne na locus jako takový předpokládám. O tom pak autor píše tady http://geocaching4locus.eu/ ... autor co vím pracuje na opravě, ale obávám se že pro basic membery bude to omezení na 3 keše na den, které obecně platí u aplikací třetích stran, které právě využívají Groundspeak API
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sofffos

#2
Vdaka za odpoved, neviem to presne nasimulovat, pretoze neviem kedy presne to nastava. Len obcas najdem kesku na mieste kde nema co robit a je to miesto kde je vzdy nejaka keska z dobrou polohou. Ale mam podozrenie ze to nastane vtedy ked dam aktualizovat celu kategoriu, mam jednu a v nej je okolo 900 kesi, ale inak to problemy nerobi. Mam podozrenie ze ked si tam natiahnem kesku novu kesku tak je to v poriadku ale ked sa zmeni jej status napriklad na archivovane (pretoze pri tichto sa mi to stava najcastejsie), a dam hromadnu aktualizaciu celej kategorie a mozno vtedy sa to pokazi. A ked na danu zlu kesku davam znovu aktualizaciu, nic sa nezmeni ostava to stale rovnako zle. Pomoze iba zmazanie danej kesky a znovu dat vyhladat najblizsie kesky. Vtedy sa objavy na povodnom dobrom mieste.
  •