Propblém pri zadávaní GPS súradníc.

Started by ivic9797, January 19, 2013, 20:22:53

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ivic9797

Chcem sa opýtať v čom robím chybu pri zadávaní GPS súradníc  ma hodí vždy na jedno miesto na mape a nie na súradnice ktoré som zadal. Používam offline mapy. To isté sa mi robí aj pri POI bodoch ktoré vytváram hodí mi náhodné súradnice?
V čom robím chybu?
  •  

Menion

#1
Zdravím,
  pokud chceš poradit, je třeba aby jsi napsal více informací. Ideálně krok po kroku co děláš
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ivic9797

#2
Skúšal som teraz porovnať nejaký GPS bod na internete a ten čo som našiel ja v mojom Locuse. 30 km rozdiel. Celá mapa je posunutá. Aj stred mapy mi zobrazuje iné súradnice v offline ako online.

Bod po bode: Ked zapnem locus je offline. Načítam si niektorú z máp ofline urobených v MOBAC. Stiahnúté POI konkrétne z adonu Geocash mi načíta a uloží správne. Ale ked dám vytvoriť nový POI tak mi uloží v nastaveniach zlú poziciu. Tak isto ak len hladám miesto podla GPS a stredového kríža najdem ho na zléj pozícií. I ked GPS sedí ale miesto na mape i zlé.
  •  

Menion

#3
no to jsi mi to moc nepopsal.

Tak třeba přidání bodu:
1. menu > funkce > Přidat nový bod
2. v novém dialogu napíšeš jméno
3. u souřadnic klikneš na tužku a  ... prosím o doplnění jak dál pokračuješ
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ivic9797

#4
Zadám možnosť vložiť súradnice alebo vložiť s clipbordu ked ích mám skopírované. Dám uložiť a ked si pozriem čo mi uložilo tak večne sú tam tieto súradnice: N 19.00.000, E 14.38880.
A nech robým čo robým tak mi tám dáva tieto súradnice. Aj ked ich prepíšem tak tam vloží tieto.
  •  

voldapet

#5
Ahoj,

Snažím se vyznat v tvém problému, ale moc se mě to nedaří ...zkusme nejdřív oddělit posun mapy od posunu bodu. Zkus prosím následující příklad.
    Spustit Locus a vybrat online mapu – např. OSM clasic.
    Přesuň středový křiž řekněme do centra Bratislavy
    Dlouhým stiskem nad mapou vyvolej načtení informace o adrese > klikni na bublinu > v dalším okně klikni na tlačítko PLUS
    Vyvolá se okno s uložením bodu > vyber kategorii pro uložení a bod ulož.
Co se tedy stane ?  Zůstane bod nad mapou? Nebo se přesune na N 19.00.000, E 14.38880. ??

Díky za spoulpráci
  •  

ivic9797

#6
Ja som stále offline. Nepripájam sa. Mám mapy len cez mobac.
  •  

voldapet

#7
Ahoj,

jak uz jsem psal, je nutne oddelit dva problemy - potencionalne posunute Mobbac mapy a body. Prosim zkus ziskat jinou mapu nebo se opravdu nejakym zpusobem pripojit k internetu. Po te vyzkousej kroky, ktere jsem psal v predchozim prispevku.
  •