Převod TrekBuddy atlasu?

Started by Bucky Kid, January 31, 2013, 09:42:02

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bucky Kid

Ahoj,
používám už několik let ke spokojenosti TrekBuddy a mám do něj několik postarších atlasů které mi maximálně vyhovují jak co se týká poskytovatele map tak úrovně zoomu (mapy.cz v zoomu 13 + cykloatlas v zoomu 14). Teď jsem ale našel Locus a otázka se přímo nabízí, možnost převodu TAR atlasu do SqLite pro Locus...?
Trochu jsem už hledal ale všehovšudy jsem našel jen mapc2mapc který jestli mi něco neuniklo tak tary číst neumí :(
Nemusela by to být ani konverze, kdyby existovalo něco funkčního co by z mých mapových zdrojů umělo stáhnout aktuální mapy bylo by to samozřejmě ještě lepší.
  •  

Menion

#1
Zdravím,
  prosímtě sám s TrekBuddy atlasy moc zkušenost nemám, nicméně když se podíváš dovnitř, budou v něm další TAR soubory se samotnou mapou. Locus by měl být schopen načítat tyhle atlasy, tzn. pokud z atlasu vyndáš samostatné TAR soubory a dáš je do nějakého podadresáře v Locus/maps adresáři, pak by to mělo šlapat. Pokdu ty samotné vrstvy budou správně pojmenované (jako mapa_13, mapa_14, ...) pak by měl být Locus schopen i korektně zoomovat mezi nimi
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Bucky Kid

#2
Dík za informaci. V taru není nic kromě sady PNGček a souboru .map s kalibrací k nim. Vyzkouším ale asi to nebude moc komfortní řešení protože v rámci atlasu bylo možné automaticky přepínat mezi sousedními mapami podle toho jak se měnila pozice geo-kurzoru + jednoduše přecházet mezi jednotlivými mapovými zdroji. To by teď asi odpadlo takže spíš dávám přednost nativnímu formátu Locusu tak aby zůstalo přepínání a změny zoomu.

Obecně bych uvítal kdyby existovalo něco jako kompletní rozcestník pro nové nebo přecházející uživatele kde by byly shromážděny odkazy na všechny existující osvědčené mapové zdroje a hotové offline mapy ke stažení, na CMSky, balíčky pro hlasovou navigaci atd., aby to člověk nemusel shánět po netu od začátku.
  •  

Bucky Kid

#3
Tak díky bohu staré mapy v tarech fungují velmi dobře  8-) Docela mi ale vadí nepohodlnost přepínání mezi jednotlivými mapami, a obecně přepínání mezi mapami přes menu, zvlášť když jsou mapy rozházeny v mnoha atlasových adresářích. Existuje v Locusu něco jako pořadač kam by se daly narvat nejpoužívanější mapy a mezi těmito nějak rychle přepínat ? (systém přepínání jaký má TrekBuddy pomocí + a - s možností vyvolání menu je pro mě ideální). Stejně tak bych potřeboval ty jednotlivé mapy z TB atlasu v Locusu zase "secvaknout" do nějakého pořadače podobnému atlasu v TB, tj. aby se při posunu ven z jedné mapy automaticky přepnul do sousedící mapy tak jak to dělá TB v rámci jednoho atlasu, aby tak nějak drželo pohromadě co patří k sobě.
A pak mě zaímalo jestli se dá stáhnout několik jednotlivých sousedících mapových čtverců a ty pak spojit do velké jednolité mapy v Gemf formátu pomocí gemftoolu?

Nějaké mapsource jsem už našel (yoda) a vypadá to dobře. Z toho co je v balíku se mi asi jako nejlepší jeví Cykloserver v zoomu 15 + cyklo značení + POI z map cz + reliéf, stejně tak geoportál s reliéfem (až na tu velikost a šílenou rychlost stahování). Oproti starým mapám cz je tam o něco víc detailů, na druhou stranu staré mapy vypadají tak nějak čistěji a střízlivěji. Našly by se ještě nějaké další kvalitní mapové podklady?
  •  

Menion

#4
no on prostě TAR formát v Locusu moc podporvaný není. Tedy ne naprosto dokonale. Alespoň že to zoomovaní funguje :)

Nicméně pro rychlejší přepínání si můžeš zkusit zapnout http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual ... ap_control "Quick switch button", který sice taky není nic extra ale třeba pomůže.

Jinak s Gemfem a nějakými konverzemi vůbec neumím, takže to bude muset poradit někdo jiný. Nicméně ty GEMF snad umí i ten mapc2mapc tak jen dostat tary do nějakého obecnějšího formátu. Mno, v těchto konverzích jsem se bohužel nikdy moc neorientoval. Vždycky mě akorát rozčilovalo že není nějaký standart pro mobilní rastrové mapy ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •