Turistické mapy

Started by thirdknown, January 10, 2012, 16:45:46

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Menion

#90
díky glasvasi. Jsem si po uvedení SHOCart map a následném čtení reakcí více a více vědom že systém je přeci jen stále příliš komplikovaný, takže podněty beru v potaz a určitě nějakým způsobem zapracuju.

jinak prezentace? :) Napránujte něco v Praze a rád dorazím posedět a pokecat ale jinak vysloveně prezentaci žádnou neplánuju. A tedy i kdyby byla, tak stejně by to byly víceméně základy
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

glasvas

#91
Zdravím, ubĕhlo pár mĕsíců užívání Locusu s Shocartmap a jen a jen spokojenost..
Mám 2 dotazy. Natáhl jsem si své okolí v 15 zoomu. Kdybych chtĕl k této oblasti dále přidávat a překryl bych již načtené dlaždičky..  budou se znovu načítat?? A bude to mapa v celku neb dvĕ??
Koupil jsem si tabletku Samsung Note 10" a samo že chci mít mapy i zde. Zajímá mne zda budu muset mapy znovu zakoupit, neb je nĕjaká možnost duplicity..?? Mobil i tablet krmím ze stejného účtu v Android marketu a chci mít to samé v obou přístrojích. Chci si provĕřit, která varianta bude zajímavĕjší.. Půl kila v baťůžku navíc není tolik.. Shodil jsem 8 kg živé..  :-)
  •  

Menion

#92
Zdravím glasvasi,
  jsem rád že slouží. Prosímtě
1) ad dodatečné stahování - podívej se tady http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:man ... _stahovani , typ "Externí mapa" je to co potřebuješ

2) rozhodně kupovat znovu nemusíš. Stažené mapy jsou v adresáři Locus/maps, takže jen překopíruj soubory do stejného adresáře na tabletu a mělo by to šlapat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

glasvas

#93
Zdravím, tak se konečně dostávám k tomu abych to dostal do tý Tabletky. Už mám SD kartu, ale nevím jak to zkopírovat. Můžeš poradit jak to dostat z karty na kartu. Jak to dělají profíci..??   Předem díky
  •  

Kroko_CZ

#94
Profíci zkopírují obsah jedné karty na druhou  8-) . Ne .. naprosto jednoduše zkopíruj všechny datové a mapové slžky ..Locus/maps ... Locus/mapsVector ... Locus/data ...  případně další používané POI, Icons ...  na novou kartu, následně provést v novém zařízení novou instalaci . Šlo by to zkopírovat asi celé, celou složku LOCUS + instalace aplikace, ale to bych díky podstatné rozdílnosti zařízení neriskoval, aby ses vyhnul případným problémům.
backup BackuP BACKUP
  •  

jachym

#95
Může mě prosím někdo nasměrovat na návod, jak vyrobit z OSM mapsforge soubor, který by obsahoval vrstevnice a samozřejmě viditelné turistické značky (ve výchozím stylu hiking). Hodně lidí to nějakou dobu jednou za čas aktualizuje, ale jakým postupem se k tomu dostat nevím. Podařilo se mi pomocí osmosis vyrobit fční soubor, ale bez zmíněných informací (značky se nerenderují, výšková informace tam samozřejmě není.
  •  

glasvas

#96
Zdravím, tak zase po čase si chci konečně rozšířit mapový rank v mobilu a přesunout to do tabletu.   Mám nataženou oblast Chebska až Vary a Ústecko. Nyní bych chtěl tyto oblasti propojit tak abych měl celou Ohři a co nejvíce směrem do Němec.  Mám jen problém. Pokud si vyberu vždy jen konkrétní výřez, tak vznikají tu čtverce, tu obdelníček na šířku či výšku a nevím jak při tomto postupovat když by takto postupně mohla vznikat celistvá mapa v jednom měřítku. Myšlenkou je aby se spořily dlaždičky a nestahovalo se zbytečné..  Jde mi o to, že když jsem v ofline mapě, tak vidím kde mapa je a kde ne. Zde by ta doplňovačka byla sranda, ale přejdu-li do online tak nevidím co stahovat a co už mám..  Líbilo by se mi, kdyby bylo rozlišeno již stažené způsobem jaký vidím ve variantě map předpřipravených.. Takto by bylo jasné co už stažené je a snadno by se dál pokračovalo v doplňovačce, kde by nedocházelo k zbytečným překryvům či dírám.. Pokud to jde a neumím to, tak prosím o radu..  Pomáhal jsem si dočasnými pomocnými body zájmu..  ale určitě je něco chytřejšího..
Druhý problém mám s přetažením map do tabletu. Dnes jsem to zkusil přes BT. Ve složce BT to mám, ale nemůžu to dostat Locusu. Dostal jsem to do SD/Locus/Maps, ale v Osobních mapách se to ne a ne ukázat, tudíž nic nevidím. Co vorám..??  Má někdo prověřený způsob, jak to mezi mobilem a tabletem provést? Zdali přes  BT..  a konkrétní cestu..        Díky
  •