Jaké mapy pro turistiku

Started by Lokutus, September 30, 2012, 19:25:45

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

otan

#30
Tak jsem ještě zkusil to kompletní téma (High contrast theme for Locus Cycle/Hike) co je stažení na té stránce nahoře a to je na tom stejně. Nicméně po letmém nakouknutí do dat ty mapy obsahují kct tagy, takže by to neměl být až takový problém (upravit ten xml), ale sám na to teď nemám prostor, takže jedině informovat autora.
  •  

otan

#31
Tak jsem se v tom ještě trochu šťoural, a vypadá to tak, že ten autor asi v rámci generování mapy pro čr interně překládá všechny tagy "kct" (bez ohledu na barvu značky!) do zřejmě kompatibilního tvaru "(hike)network=rwn" takže tím pádem máme asi smůlu.
  •  

Lugen

#32
Quote from: "otan"
Quote from: "Lugen"...ale odkazuje se na nějakou jinou databázi???
To určitě ne, to téma (xml soubor) jen řeší jak se mapa vykreslí.
Myslel jsem mapy na serveru openstreetmap, ne ty uložené do souboru, když se kreslí OSM
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Trasy_K%C4%8CT

Jde mi právě o to, jak generují ten soubor i s trasama... Odkud je stahují. To jestli u všech tras je jen tag KČT bez barvy je blbý a asi by to chtělo dořešit...
  •  

voldapet

#33
Ahoj,

Snažíme se vyjít vstříc uživatelům Locusu, a proto pro ně připravujeme zcela nové turistické vektorové (off-line) mapy. Mapy budou vycházet z OSM dat, ale budou v co největší míře respektovat barevné značení turistických tras.  V současné chvíli probíhá časově náročné generování map a v nejbližších týdnech budou mapy dostupné přes Locus Store.

Menší ochutnávka v příloze
CAo
  •  

otan

#34
To LUGEN: no jo, no, to se občas stane že jeden o koze druhej o voze :-) Až tak moc do toho nevidím, ale zdá se že ty kct tagy se tam dostávají jinak než prostým naklikáním při kreslení té trasy (a odkud čerpají ty informace o značení cest když se všude jen láteří jak jsou ty data od KČT nedostupný...)

To VOLDAPET: super info, už se těším.
  •  

Lugen

#35
Pěkné, těším se :) Mohl by být nějaký promo článek k tomuto projektu? Jak se ony mapy tvoří, odkud se berou vrstevnice a turistické trasy. Jak častá bude aktualizace OSM podkladů atd. Předpokládám, že mapa bude mít svůj vlastní vykreslovací motiv. Co všechno bude zobrazovat atd... Teda jestli je to mžné a není to tajné.  Díky ;)
  •  

Kroko_CZ

#36
Ta mapa vypadá dle náhledu opravdu velmi dobře ...
backup BackuP BACKUP
  •  

Zerthe

#37
Vypadá moc hezky, ale...tohle je fakt maximální přiblížení? (a ještě zvětšeno?)
  •  

Kroko_CZ

#38
Tak u OSM map to rozhodně není max. zoom a zvětšení 150% používám taky pro lepší čitelnost map na displeji s velkým rozlišením.
backup BackuP BACKUP
  •  

Lugen

#39
Taky bych řekl, že autor chtěl upozornit na turistivké cesty a chtěl zobrazit co nejvíce barviček najednou, přiblížené OSM přeci známe  ;)
  •  

voldapet

#40
Vyrojilo se tu pár otázek, zkusím na některé odpovědět a snad se mě podaří vše co nejlépe objasnit.
- Výše vložené snímky opravdu nezobrazují max. přiblížení, ale jen takovou úroveň, na které byl dobře patrný vzhled nových map. Přidávám nové náhledy i s větším přiblížením.
Promo článek snad vytvořím, ale už teď tedy trocha infa:
-  Jak už jsem psal výše mapy vychází z OSM dat, takže zobrazené prvky souvisí s kvalitou OSM dat (ale to asi nemusím vysvětlovat).
- Vrstevnice využívají SRTM a //http://www.viewfinderpanoramas.org/ data, přičemž byla ještě upravena, aby se v nich nevyskytovaly ,,díry" (místa bez hodnot).
- Zobrazené turistické trasy vychází opět z OSM dat. Klíčový je tag ,,osmc:symbol", díky kterému má většina tras přirazenu i barvu.
- Mapy budou vydávány ve 3-4 variantách – turistické(viz náhledy), cyklo, městské|silniční
- V plánu je aktualizovat mapy každý měsíc (uvidíme)

Snad jsem pár věcí vyjasnil, ale klidně se ptejte
CAo VOLDY
  •  

Kroko_CZ

#41
Budou tyto mapy, či některé varianty, zpoplatněny?
backup BackuP BACKUP
  •  

voldapet

#42
Mapy budou umístěné (jako stavající mapy) v Locus store, kde se platí spíše symbolická cena, která nám pokrývá provoz serveru a náklady na trafiic. Proto se cena odvíjí i od množství stažených dat. Např. 2GB stojí 1e. Česká republika má cca 250MB takže so pohybujeme v cenách 3 – 4 kč za celou ČR.
  •  

Lugen

#43
Teď mám zase já malý dotázek, jež mě napad při pohledu na druhý obrázek. Konkrétně prostřední náhled. Jak to bude se zobrazováním naučných stezek? Na normálních mapách se zobrazují přerušovaně, což zde bude komplikované, pokud jsou přerušovaně zobrazeny trasy, kde je více než jedno značení. Zobrazení barviček vedle sebe, tak jak je to obvyklé u klasických turistických map, by bylo asi poměrně komplikované, jelikož se vlastně jedná o přiřazené relace k jedné cestě. Jak tedy??? Jinak se ale na mapy těším ještě víc... zdařilé... Další  projekt, jež posouvá využívání OSM, a tím i ochotu uživatelů spoluvytvářet mapy, zase o něco dál.
  •  

Kroko_CZ

#44
Luxusní záležitost. Store jsem zatím nevyužíval, mapy mám koupené spolu se SmartMaps, ale určitě využiji. Výtečná záležitost jak se legálně dostat za velmi příznivou cenu k slušným mapám
backup BackuP BACKUP
  •