Jaké mapy pro turistiku

Started by Lokutus, September 30, 2012, 19:25:45

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kroko_CZ

#15
Složka Europe , nebo jakákoli jiná, bude mít předpokládám stejnou funkci jako u SQL map, pokud v ní budou mapy navazující na sebe (u mě třeba CZ a DE) vezme je Locus jako jednu mapu a bud pokračovat bez nutosti přepnutí.
backup BackuP BACKUP
  •  

dvzd

#16
Jakým způsobem se volí nebo mění téma? Nemůžu to nikde v nastavení najít. Možná je to tím, že používám Locus starší verze 2.6.3.
  •  

otan

#17
Aby to stažený téma fungovalo tak se musí dát do vektor map do podsložky s tématama a tam další podsložku pro to konkrétní téma s libovolným názvem. Téma se pak mění v nastavení (vektorové mapy / vzhled mapy)
  •  

Čelda

#18
Quote from: "Kroko_CZ"Složka Europe , nebo jakákoli jiná, bude mít předpokládám stejnou funkci jako u SQL map, pokud v ní budou mapy navazující na sebe (u mě třeba CZ a DE) vezme je Locus jako jednu mapu a bud pokračovat bez nutosti přepnutí.
Obávám se, že předpokládáš špatně :-0 :-)
Myslím, že Menion někde psal, že takhle fungují (? zatím ?) pouze mapy ve formátu SQlite, tj. NE TAR ani vektor ... Navíc jsem to teď zkoušel a opravdu mně to samo nepřechází z jedné vektorové do druhé. Takže se obávám, že případné podadresáře u vektorových map jsou dobré pouze pro vlastní dobrý pocit z lepší organizace map :-)
  •  

Menion

#19
potvrzuji přesnou odpověď ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Kroko_CZ

#20
No škoda, ale meritem posledních pár příspěvků bylo kam a co se souborem czech_republic.map.xml který se objevil i poslední vektorové mapy.
backup BackuP BACKUP
  •  

otan

#21
Quote from: "Kroko_CZ"...co se souborem czech_republic.map.xml...
Jak jsem psal v nedávném příspěvku.
  •  

Menion

#22
hledám hledám co jsi psal ... nenacházím :)

nicméně to xmlko bude asi to co jsem řešil před chvílí s joelockem .. viewtopic.php?f=25&t=2481&start=40#p17460

pokud ano, tak doporučuji zahodit, jinak vám bude dělat akorát neplechu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

otan

#23
No já s tím nemám problém - to xml je téma který zdůrazní turistické a cyklo cesty a přidává vrstevnice.
Soubor jsem dal tam co jsem psal, ale snad je to líp vidět na obrázku:
[attachment=0:3ucfvhyt]uploadfromtaptalk1353436243731.jpg[/attachment:3ucfvhyt]
  •  

Kroko_CZ

#24
Ha, v té odpovědi ale byla pouze zmínka o themes stažených v prvním příspěvku v downloads, i tam jsem to zkoušel dát, ale podstatné je ž eje nutné to dát do samostatné složky jakéhokoli jména do složky ..MapsVector/_themes, potom se načte název tématu jako je název toho XML. Už mi to šlape, ale .... nic moc. V okolí Litoměřic jsou pouze mezinárodní cyklotrasy,  některé vyhlídkové turistické trasy  ... běžné turistické značení tu úplně chybí ... má trochu lepší grafiku ale jinak celkem zklamání
backup BackuP BACKUP
  •  

Lugen

#25
Ano mám stejnou zkušenost. Oběma rendery, jak tím co je přibalen, tak tím stáhnutelným a doporučovaným nad mapami se zobrazují jen cyklostezky. takže buď chyba v renderu nebo ta mapa značení neobsahuje.
malé OT: Ale přiznám se že sám zatim nerozumím onomu značení KČT v OSM. Zatím jsme tvořil jen to co se turistickejch tras netýkalo. Jestli jsem to správně pochopil, tak to turistický značení neni součástí tagu cesty jako takovýho, ale odkazuje se na nějakou jinou databázi???
  •  

otan

#26
Quote from: "Lugen"...ale odkazuje se na nějakou jinou databázi???
To určitě ne, to téma (xml soubor) jen řeší jak se mapa vykreslí. Bohužel ale tohle konkrétní řešení (řeč je o tom xml co je v balíku s mapou) je takové nějaké divné - na rozdíl od jiných témat nemá svou vlastní složku s grafickými symboly, resp. prvky pro vykreslení vzhledu mapy, ale hledá je složkách témat. Takže asi aby to vypadalo tak jak to zamýšlel autor toho tématu tak je nutné mít i staženou patřičnou grafiku témat (viz odkazy na té stránce nahoře), ale až tak podrobně jsem to nezkoumal.
Ale k těm cyklo a turistickým trasám - ty tagy v OSM jsou, ale jak se tam dostali zatím nevím, ale asi někdo spáchal nějakýho robota co to někde otagoval (soudě podle lokality kterou jsem mapoval sám, a nikdo jiný pokud vím se tam neangažoval, a ty tagy "KCT" tam teď jsou) ale jen jako KCT bez dalšího specifikování. Nicméně v mým případě se turistické trasy zobrazují jen jako zvýrazněné (na rozdíl od cyklotras které mají jak barvu tak číslo), ale stejně zdůrazněné jsou i jiné cesty co jsou nějak jinak otagované než jako normální nebo polní cesty. Tomu že je to nějak nedotažený svědčí i to, že v celým tom xml není nikde tag "kct" obsažen, takže je to založený spíš na vylučovací metodě, ale nějak se mi do podrobnějšího rozboru nechce.
EDIT: tak jsem se koukl na OSM trochu lepším nástrojem a ty informace "kct" tam jsou i včetně barev, takže je jen otázka času kdy někdo spáchá/upraví nějaké téma tak aby to bylo vidět (když to jde s cyklotrasama, půjde i tohle).
  •  

Kroko_CZ

#27
Takže jde již "jen" o grafiku která by ty informace vykreslovala? To by chtělo asi probrat s autorem kech 61 memberlist.php?mode=viewprofile&u=1989 , ale moje angličtina či jeho rodná němčina je u mě na hodně mizerné úrovni
backup BackuP BACKUP
  •  

otan

#28
No o "grafiku" až na druhém místě, nejdřív musí upravit xml ve smyslu že musí najít v mapě "kct" (a definici barvy) a pak definovat jak danou cestu graficky upravit (vizualizovat/renderovat). A asi ještě je potřeba zajistit aby ta daná mapa v sobě ty informace měla (OSM obsahuje kvanta informací a ne všechny "mapy" které někdo na základě těch zdrojových dat "vytváří" je nutně musí obsahovat).
EDIT: jo, já se s ním asi taky nedomluvím :-(
  •  

Kroko_CZ

#29
Tak mi potom nějak uniká smysl toho xml KCT. Myslel jsem že právě ten by ty informace měl vykreslit a jen mu něco chybí. Ale to už jsou opravdu dotazy na autora  :cry:
backup BackuP BACKUP
  •