Bluetooth GPS nejde připojit

Started by sluny, October 26, 2012, 21:23:47

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sluny

Čau, řekl jsem si, že zkusím, jak funguje Locus s externím bluetooth GPS modulem, takže jsem si půjčil od kámoše starší Nokia LD-3W. Podařilo se mi ho bez problémů s párovat s mobilem i připojit ho v aplikaci Bluetooth GPS z android marketu, ale když ho zkusím připojit z Locusu, tak mi to pokaždí napíše "Nelze se připojit k zařízení". V čem je problém? Mám Lenovo P700i s ICS 4.0.4...

Díky předem za pomoc...
  •  

Kroko_CZ

#1
Máš v aplikaci  Menu- Nastavení - GPS - zaškrtnuto Bluetooth GPS?
Mě funguje již několik verzí zpětně
backup BackuP BACKUP
  •  

sluny

#2
No tak to samozřejmě že mám, jinak bych nemohl přece napsat, že Locus hlásí, že se nemůže připojit k zařízení  :D Prostě zapnu Bluetooth GPS, vyskočí okno s výběrem spárovaných zařízení, mám tam jenom to LD-3W, vyberu ho a Locus v podstatě okamžitě napíše "Nelze se připojit k zařízení".   :roll:
  •  

Menion

#3
sluny zkusil bych reset telefonu, vypnout/zapnout GPSku a pokud ani pak ne, tak mi vytvořit log pomocí CatLog programu, tam by mohlo být nějaké vodítko. díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sluny

#4
Zkusil jsem vše, factory reset, vyčištění partition cache atd... Je někde návod jak udělat ten log?
  •  

Menion

#5
factory reset? je, to zase neblázni :)

jednoduché hlášení: http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:man ... he_hlaseni
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sluny

#6
Já ten reset nedělal kvůli tomu, měl jsem nějaký problém s ROMkou :-) Jsem teď v práci a ten GPS modul mám doma, log pošlu někdy po obědě, dík...
  •  

sluny

#7
Log jsem poslal, snad z něj půjde něco zjistit...
  •  

sluny

#8
byl k něčemu ten log?
  •  

Menion

#9
hmm tak tady moc nepomůžu

chybu to vypisuje hned na počátku spojování. Něco málo se s tím dělat dá, ale chtělo by to mít ten modul v ruce a hodinu si s tím hrát. Myslím ale že někdo psal že mu to s tímhle nokia modulem funguje v pohodě, takže by to mohl klidně být i problém romky. Nicméně na android existují dva programy které umožňují připojit BT GPSku jako normální GPS, takže bych doporučil zkusit a případně používat ty

https://play.google.com/store/apps/deta ... roid.btgps
https://play.google.com/store/apps/deta ... ilej.btgps
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sluny

#10
No jak jsem psal, s "Bluetooth GPS" to bez problémů funguje, rychle a přesně. Nefunguje to v Locusu, takže v ROMce asi primární problém nebude. A když tu hlásím tuhle chybu, tak asi proto, že ten modul chci používat v Locusu, ne v jiné appce, které jsou mi na rozdíl od Locusu ke geocachingu na nic...
  •  

Menion

#11
no pokud ti to běží v "Bluetooth GPS" pak to normálně můžeš používat i v Locusu. Spusť GPSku před Blutooth GPS appku a pak jí normálně zapni v Locusu. Ale ne jakoby BT GPS ale normální systémovou. Locus tím bude brát polohu přeposílanou z "Bluetooth GPS" programu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sluny

#12
ok, zkusím, jestli to bude fungovat, ale proč by měly běžet a žrát baterku dvě appky, když by měl stačit jenom Locus? Chci externí GPS modul k Locusu kvůli dvěma věcem, jednak kvůli přesnosti a taky kvůli výdrži baterky, která by podle všeho, co jsem četl, měla být s BT GPS o něco vyšší, ale asi ne, když na pozadí pofrčí ještě nějaký "router"...
  •  

Menion

#13
to na to opravdu nebude mít vliv. To co zabere "Bluetooth GPS" appka, zase nebude muset dělat Locus. Ve výsledku to nebude mít žádný vliv. Navíc spotřeba CPU je minimální ve srovnání s GPS nebo obrazovkou, takže použitím externí GPS rozhodně ušetříš

samozřejmě že je nejlepší to mít rovnou v Locusu, ale bez toho modulu doma s tím nic moc nesvedu. S připojením k BT GPS už jsem měl dost trápení a docela si stojím za poslední verzí, ale jak je vidět, stále to není 100%
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sluny

#14
No nic, tak prd :)
  •