Ztráta dat a záloha

Started by tprochazka, October 20, 2012, 19:11:17

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tprochazka

Objevil jsem další důvod proč je umístění dat aplikace ve složce Locus v rootu externího úložiště špatné :-(
Protože se na rozdíl od /sdcard/Android/data/<packagename> nezálohuje běžnými zálohovacími nástroji, takže o data jsem přišel, ačkoliv jsem měl kompletní backup všech aplikací a jejich dat.

Mohl by Locus podporovat automatický backup pomoci
http://developer.android.com/guide/topi ... ackup.html

Nebo do Dropboxu/Google Drive
;-)
  •  

Menion

#1
myslíš automatický backup třeba 5GB data a map jako má většina lidí?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

tprochazka

#2
Právě že backupovat mapy myslím není potřeba, takové custom věci, které si tam lidi sami dají bych dokonce řekl, že i patří do Locus složky, tedy mimo standardní cestu, která se zálohuje. Zálohovat by se měli jen data, které aplikace sama vytvoří, tedy kromě nastavení ještě stopy a body zájmu.
  •  

Menion

#3
oki nicméně i tak si nemyslím že je to dobrý nápad. Moje databáze tratí a bodů má něco přes 50MB a myslím že spousta lidí má i větší ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

tprochazka

#4
No, 50MB bych v dropboxu nebo GD unsesl, zvláště kdyby se to tam ukládalo rovnou v GPX, tak jako se teď při ukončení každé trasy trasa exportuje na externí úložiště... ale tím se nezachovají věci jako typ trasy, barva, atd :-( No, každopádně, kdyby tyto data byly ve správné složce zálohovaly by automaticky třeba TitaniumBackupem.
  •