soubory gmp - převod

Started by dejf, August 04, 2012, 14:54:33

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dejf

Ahoj, jsem nováček, tak určitě dělám někde chybu ;) . Mám k dispozici podrobné mapy rakouských Alp - Alpenvereinskarten. Soubory jsou ve formátu gmp. Zkoušel jsem převod na tar v Ozimaptrans. Ale po nahrání taru do složky maps se mi v Locusu nic nezobrazí. Uvítám jakoukoli radu, jak tyto mapy dostat do Locusu. Díky David
  •  

Menion

#1
ahoj Davide,
  formát GMP neznám, je k tomu někde nějaká dokumentace? A, koukám že je to nějaký garminí, tak ten přímo do Locusu dát nemůžu, nicméně tar by šlapat měl. Pokud nešlape tak obsahuje pravděpodobně projekci kterou jsem ještě netestoval. Když mi vytvoříš nějakou testovací mapu, tak to rád opravím
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

dejf

#2
Moc díky,to by bylo moc fajn. Jsou to podle mě nejlepší mapy Alp,co jsou k dispozici. Jakou testovací myslíš? Mohu klidně někam dát přímo to gmp. Nebo by jsi radši v taru? Jedna mapa má v tom gmp kolem 30 MB, takže pohoda velikost.
  •  

Menion

#3
prosímtě tu v tom TARu. Ten GMP určitě nerozchodím ale TAR by fungovat měl
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

dejf

#4
Ahojda,tak moc děkuju za ochotu a vstřícnost! Dobrá zpráva je, že už to funguje :). Neměl jsem převedený kalibrační map soubor. U těchto gmp souborů(obsahujících obrazová data map) jsou totiž ještě přidruženy gvp soubory( pár kb), kde se zřejmě nachazejí i kalibrační údaje. Takže po konverzi samotného gvp se v Ozimaptrans zkonnvertoval zároveň i gmp a v taru vytvořil kalibrační map... Ještě jednou moc díky! :)
  •  

Menion

#5
no to není zač :) kdyby náhodou nějaká TAR mapa nefungovala, tak mi ji prostě pošli a já to opravím ... ať slouží
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

rmatyas

#6
Quote from: "dejf"Ahojda,tak moc děkuju za ochotu a vstřícnost! Dobrá zpráva je, že už to funguje :). Neměl jsem převedený kalibrační map soubor. U těchto gmp souborů(obsahujících obrazová data map) jsou totiž ještě přidruženy gvp soubory( pár kb), kde se zřejmě nachazejí i kalibrační údaje. Takže po konverzi samotného gvp se v Ozimaptrans zkonnvertoval zároveň i gmp a v taru vytvořil kalibrační map... Ještě jednou moc díky! :)


Ahoj tady Radek. Řeším stejný problém s převodm map Alpenvereinu.  Udělal jsem konverzi gvp i gmp souboru do tar, ale Locus reaguje tak, že se vůbec neotevře, když mu do složky mapy nahraju dva nové soubory tar.  
Nevím, kde dělám chybu.
Díky za pomoc.

R.
  •  

rmatyas

#7
Quote from: "menion"no to není zač :) kdyby náhodou nějaká TAR mapa nefungovala, tak mi ji prostě pošli a já to opravím ... ať slouží


Ahoj tady Radek. Řeším stejný problém s převodm map Alpenvereinu. Udělal jsem konverzi gvp i gmp souboru do tar, ale Locus reaguje tak, že se vůbec neotevře, když mu do složky mapy nahraju dva nové soubory tar.
Nevím, kde dělám chybu.
Díky za pomoc.

R.
  •  

Menion

#8
Ahoj Radku,
  nevím kolik lidí tady bude familiárních s GMP formátem. Zkusil bych napsat PM (soukromou zprávu) přímo "dejf"ovi co zakládal tohle téme, který už s převodem nějaké zkušenosti má
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •