Nepoužitelný Locus

Started by drowned, September 16, 2012, 11:38:28

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

drowned

V pátek jsem provedl aktualizaci Locus Pro a včera při kešování ve městě jsem se nestačil divit. Přesnost se snižovala od 9 do 120m !!! (nad hlavou kroužilo 10 satelitů) Je sice hezké, že Menion se snaží dále zdokonalovat Locuse, ale když je to na úkor použitelnosti...  :cry: Zkoušel jsem na stejném místě navigátora od SmartMaps a tam se problém nevyskytl.
V předminulých verzích se vyskytoval problém při zapnutém kompasu. Obrazovka zhasínala a zůstal viditelný pouze statusbar telefonu.
  •  

Menion

#1
no ohledně práce s GPS se nic neměnilo. Odpovídalo oněch 120m realitě? Tzn. že poloha lítala sem tam? Ať tak či onak, tohle naprosto nesouvisí s Locusem. Bohužel uživatelé si často myslí, že poloha je ovlivněná aplikací jako takovou ale pokud v aplikace není něco co nějak polohu upravuje (což v locusu není), je poloha získávána přímo z GPSky a tedy je závislá na telefonu a ne na aplikaci. Jediná výjimka je pokud jsi používal BT GPSku, kde v locusu chyba být může kvůli špatnému zpracování dat z GPSky.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

drowned

#2
BT GPSku nepoužívám, pouze telefon. Stál jsem na místě cca 10m od keše. Locus postupně ukazoval (odchylka narůstala), že stojím o 120m dále. Nechápu to. Minulou sobotu jsme lovili bez problémů (11 keší), telefon naváděl cca 5m od keše. Taky jsem naváděl cestu v autě v okolí Ústí nad Labem, kde to moc neznáme. Po páteční aktualizaci ani prd. Pochopil bych nepřesnosti v lese, ale ve městě kde je signál na satelity gps výborný jsou takovýhle odchylky nahlavu. Jak jsem psal, testoval jsem pozici na navigátoru a tam vše v pořádku. Jen ten program není moc "user friendly".
  •  

Menion

#3
stalo se to je jednou? Zkoušel jsi to od té doby znovu?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

drowned

#4
Včera poprvý. Byl jsem s rodinou na výletě v Praze a chtěli si odlovit pár krabiček, co jsme měli vyluštěný mysterky. Zkoušel jsem to na různých místech, ale pak mě došla trpělivost.
  •  

drowned

#5
Locus používám více jak rok na geocaching, navigaci v autě a dost si na něj zvykl. Ale asi přejdu na jiný, když se v terénu na něj nedá spolehnout :(
  •  

Menion

#6
přejdi, když se na něj nedá spolehnout. Nicméně mám to chápat tak, že jsi to zkoušel na více místech s nějakým časovým rozestupem a vždy to nejdříve chytlo polohu přesně a pak se postupně začala zhoršovat? Též píšeš že odchylka začala narůstat. To znamená, že jsi viděl větší a větší číslo odchylky ale poloha na mapě zůstávala stejná, nebo jsi se i na mapě posunoval dál a dál od bodu?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

drowned

#7
Přesně jak píšeš. Polohu to nejdřív chytlo, ale postupně se začala přesnost zhoršovat. Na mapě se má poloha od bodu taky posunovala dál a dál s narůstající nepřesností. Zkoušel jsem to na různých místech, přibližně asi hodinových intervalech.
  •  

drowned

#8
Hele a nikomu se neobjevilo ztmavování displeje při kompasu? Minulý měsíc jsme dělali sérii v krušných horách kde byl suprový signál, ale hledat keš pod stromkem, kde jich bylo cca 50 na pasece, potřeboval jsem mít zapnutý kompas pro přesnější navigaci. Jenže displej se po cca 20 vteřinách zhasínal, ale statusbar telefonu zůstal viditelný. Chyba se opakovala i při restartu telefonu.
  •  

Menion

#9
s polohou bych ti rád pomohl ale tam není moc co řešit. Locus se souřadnicemi opravdu nic nedělá, takže to v postatě nemůže být chyba na mé straně. Stejné je to u SmartMap. Ty jsem taky vyráběl a vím tedy jak obě aplikace fungují. Princip je stejný, jen interpretují informace které chodí z GPS modulu. Takže bohužel. Věřím nicméně že to byla jen nějaká dočasná indispozice

Ohledně kompasu, neděje se ti to jen pokud kompas otočíš na šířku? Jestli máš androida 4.0 a výše, tak jsem tenhle problém objevil někdy před týdnem a nějak se mi nedaří najít řešení.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

drowned

#10
Ne ne, v terénu držím mobil "normálně". Mám v něm Androida ICS 4.0. Obrazovka zčerná asi na 10sec a poté naběhne opět kompas, vydrží cca 30sec-minutu a opět zčerná. Takhle se to děje pokud nepřepnu opět na mapu.
  •  

drowned

#11
Teď jsem si vzpomněl na další neduh. Pokud importuju z gpx další novou keš nebo z notifikačního emailu, mám zatrženo zobrazit keš po importu, ale po uložení keše do seznamu se mapa na ni nevycentruje. Dřívějc to tak fungovalo.
  •  

Menion

#12
no jestli chceš locus používat a chceš s tím kompasem něco udělat, tak tě poprosím o "Dlouhé hlášení o chybě" http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:man ... ni_o_chybe . Chce to aby to tam párkrát takhle probliklo aby v logu byla alespoň jednou zaznamenaná tahle chyba. Na neduh s importem se jdu podívat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

drowned

#13
Locus bych chtěl používat nadále, pokud bude fungovat k mojí spokojenosti. Koukal jsem na tvou "konkurenci" detailněji a nic moc.
Pokusím se nahrát chybu s kompasem a pošlu výpis z catlogu.
  •  

drowned

#14
Ahoj, tady máš výpis z catlogu: http://dl.dropbox.com/u/43824898/locus_ ... rowned.zip
dnes jsem to cestou z práce cvičně zkusil. Celkem asi třikrát mě kompas zčernal.
  •