Prvotní postřehy

Started by MedoMys, March 12, 2011, 11:25:46

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MedoMys

#15
Dík za info.
Teda, to mě nenapadlo kliknout na info  o neexistující adrese !  :D
Schválně jsem hledal jsem ve FAQ, manuálu, ... nemáš někde popis těchto vychytávek ?  8-)
  •  

Menion

#16
no něco málo je tady http://locus.asamm.cz/?page_id=2 ale je toho už nějak moc a nikdy žádný seznam není ... kdo to má vše psát? :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MedoMys

#17
Nechce se mi psát anglicky, napíšu to tedy sem - testoval jsem stahování online mapy, tj. nastavil jsem Google satelitní mapu tak, aby zahrnula Brno. Zvolil jsem pro stahování "Tuto obrazovku", navolil si zoomy 19 - 27 (velikost výsledné mapy odhadnuta na 900 MB). Začalo stahování, proběhlo to od 19 až po 25, ale 26 se nezačal stahovat. Po ukončení Locusu a znovupuštění je tu možnost Pokračovat, ale kliknutím na ní se stahování neobnoví, nestane se nic. Zkoušel jsem tento postup (vytvoření nového stahování) asi 3x, a vždy to skončilo v tomto místě. Nevím, jestli to je bug, nebo nějaké omezení Locusu ...
  •  

Menion

#18
nebo klidně založ nové téma na konkrétní problémy. Tahle chyba vznikla se změnou v mapové databázi. Děkuju, opraveno!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Lucosek

#19
ahojte, zkouším zde.... byla jsem zvyklá používat C:geo, ale začal mi blbnout, tak jsem přešla na locus. vzhledem k tomu že offline mapy jsou lepší placené, ok, koupila jsem si Locus Pro. Ale... stáhnu kešky, chci se podívat na detail  hlavně logy a hint, dostanu se pouze  k informacím o keši ale minimální, ani popis tam není. Kde dělám chybu? nebo tohle v té placené verzi nefunguje?

Omlouvám se za zřejmě hloupej dotaz, ale prostě jsem typická ženská! :-)
  •  

babi

#20
Lucosek:
ahoj, koukni do:
Funkce-Geocaching4Locus-Nastavení-Pouze základní info... jestli náhodou nemáš tuhle volbu zafajfkovanou.

Menione, našel jsem další malý bug a nebudu zakládat nové téma, snad se tadyk koukneš :D
Při stahování nových kešek (či aktualizaci) je možnost importovat do Locusu a stejně tak je tam možnost i ukázat na mapě po importu. A tady je kámen úrazu. Ono to na mapě ukáže všechny kešky v kategorii (což je správně), ale nebere v potaz nastavený filtr. Tzn, ve filtru mám zakliklé, aby se nezobrazovaly zrušené keše a po importu nových/aktualizovaných keší se na mapě zobrazí i zrušené keše. Ikdyž filtr je pořád nastavený. Musím vždy vlést do příslušné kategorie a znovu nastavit filtr.
Šlo by s tím prosím něco udělat?
Děkuji
  •  

Menion

#21
Lucosek: hlavně záleží odkud kešky do locusu dostáváš. Jestli jak píše babi, tzn. před doplňový add-on Geocaching4Locus, a nebo přes import nějakého GPX souboru, například PocketQuery z geocching webu nebo tak ... prostě zkus trošku popsat jak keš do locusu dostaneš a pak ti rádi poradíme

babi, tohle spíše ani není bug ale něco co prostě zatím nefunguje. Nicméně zní to naprosto logicky takže s tím zkusím něco udělat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Lucosek

#22
takže to základní info jsem našla - bylo to tím, za což moc děkuji :-)
  •