Koupě map za kredit

Started by molak, July 29, 2012, 13:58:17

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Menion

#15
skoro mi čteš myšlenky, už se na tom totiž pracuje. Nebojte, žádná funkcionalita nezmizí, jen něco málo přibude
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

molak

#16
Tak jsem se díval na email, mám koupeno 40 000 kreditu na OpenCyclo maps. Potíž je, že nevím, které z těch map to jsou (jestli SHOcart, nebo SmartMaps...). Mohli byste mi prosím někdo poradit , co je to za mapy a jak velké území si mohu v nejpodrobnějším měřítku stáhnout? Děkuji mnohokrát.
  •  

tpm_slee

#17
díky za osvětlení nákupu kreditu, udělal jsem si malé srovnání..prosím zda je tomu pravdu tak:

Zajímá mne turistická mapa ČR v co nejlepším měřítku za rozumnou cenu..

A) nákup za kredit Shocart - musím koupit pro celou ČR 72 * 4000 dlaždic, tzn. pokud budu kupovat kredit na 20 tis. dlaždic (12,39 eur), tak mne celá ČR bude stát cca 4400,- Kč
to je dle mne naprostý megaúlet a asi nejdražší mapa jaká se dá pořídit za měřítko 1:50 000 + menší měřítka

B) nákup Smartmaps - nákup pře jejich web
celá ČR a dokonce i SR v lepším měřítku 1:40 000 + menší měřítka mne bude stát 990,- Kč - to je super cena
celá ČR turistická 1: 25 000 za 2490,-  - daleko podrobnější mapa za polovinu ceny Shocartu
všechny mapy z nabídky Smartmaps až do měřítka 1:10 000 za 3990,- Kč

Teď tedy nechápu, jaký má vůbec význam kupovat mapu v mizerném měřítku 1:50 000 za cenu 4500,-? Když jsou tady daleko podrobnější mapy od smartmaps a pak tak vůbec nechápu ty připomínky že smartmaps jsou drahé:)??
  •  

Menion

#18
je tomu částečně tak. Nejdříve drobné upřesnění - 72 * 4000 to není kvůli překryvům a taky, že málokterá mapa je tak velká. Dal jsem si s tím teď chvilku a celá ČR v zoomu 15 (nejpodrobnější) + 13 + 11 vychází na cca 200 000 dlaždiček, tedy 10 * 20,000 (+ nezapomeň že 12,39 je bez DPH) , tedy cca 3900,- s DPH

Je totiž třeba rozdělit požadavky na dvě části, tzn. chci celou republiku nebo chci jen to kam jedu

pokud chci celou republiku
--------------------------------
celé SHOCart přes Locus tedy zmiňovaných cca 3900,-
celé SmartMaps viz výše. To ale jen v případě nákupu celého balíčku, nikoliv po jedné mapě.

pokud chci jen část
-------------------------------
u SHOCart v Locusu si lze nadefinovat přesně část co potřebuju a neplatím navíc za oblast kterou nevyužiju
u SmartMaps i nejmenší oblast je relativně veliká a stojí 390,- (pro celou republiku je to 15 * 390,-, tedy 5850,- !!!)


- Navíc tedy SHOCart mapy se aktualizují 4x ročně, SmartMaps 1x ročně

takže mě z toho vychází, že pokud chci jen menší oblast kam pojedu, jsou z heldiska výhodnosti lepší SHOCart, pokud chci celou republiku a nic neřešit, pak SmartMaps. Pokud by jsi kupoval celou republiku u SmartMaps přes samostatné malé mapy tak se taky pěkně prohneš.

Kvalitatní hodnocení mapy je subjektivní. Na tohle nejsem odborník, takže neposoudím, nicméně ze zkušenosti mohu říct, že mapy jsou co se týče obsahu i vizuální kvality srovnatelné

A poslední věc, ber to tak že Locus je koncipován jako prohlížeč map. To že jsou tam nějaké mapy na prodej (jak Shocart, Cyklo a časem snad i další) je v zájmů poskytovatelů map. My jim v tom rádi pomaháme, nicméně naše marže je minimální a cenu stanovují poskytovatelé. Pro nás je největší přínost v tom, že lidi vůbec mají nějaké další možnosti. Uff, snad vše jasné :)

PS: a ještě jeden můj názor. Nikdy jsem netvrdil že mapy od SM nebo SHOCart jsou drahé. Vím co za tím stojí a cenu naprosto chápu.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Hanka

#19
Quote from: "molak"Tak jsem se díval na email,...

Dobrý den,
v Locus Shopu je možné zakoupit několik druhů map, od různých výrobců. OpenCyclo mapy, které zmiňujete, nemají s českými výrobci map nic společného. Jsou to cyklo mapy celého světa. Dále můžete v Locus Shopu zakoupit SHOCart mapy, které zahrnují Čechy a Slovensko. Mapy Smartmaps si výrobce distribuuje sám a jsou k dostání zde http://www.smartmaps.cz/obchod/podrobne-mapy-1-10-000/
  •  

dvzd

#20
Quote from: "Hanka"
Quote from: "molak"Tak jsem se díval na email, mám koupeno 40 000 kreditu na OpenCyclo maps. Potíž je, že nevím, které z těch map to jsou (jestli SHOcart, nebo SmartMaps...). Mohli byste mi prosím někdo poradit , co je to za mapy a jak velké území si mohu v nejpodrobnějším měřítku stáhnout? Děkuji mnohokrát.

Dobrý den,
v Locus Shopu je možné zakoupit několik druhů map, od různých výrobců. OpenCyclo mapy, které zmiňujete, nemají s českými výrobci map nic společného. Jsou to cyklo mapy celého světa. Dále můžete v Locus Shopu zakoupit SHOCart mapy, které zahrnují Čechy a Slovensko. Mapy Smartmaps si výrobce distribuuje sám a jsou k dostání zde http://www.smartmaps.cz/obchod/podrobne-mapy-1-10-000/
No a teď by bylo dobré ještě zjistit, jestli může odstoupit do 14 dnů od smlouvy a chtít vrátit peníze, když takhle zjistil, že omylem zaplatil za něco, co vůbec nepotřebuje, evidentně chtěl nějakou mapu v ČR (SHOcart nebo SmartMap).  :roll:
  •  

molak

#21
To Hanka:
Děkuji mnohokrát za rady. Takže chápu-li to správně, mohu si koupit za 990,- kč podrobnou mapu celé ČR, s tím, že bych si to objednal z výše zmiňované stránky (jedná se o offline mapy?) a potom bych si to stáhl v aplikaci Locus?
Ještě bych Vás chtěl poprosit, kdybyste mě mohla odkázat na nějaký postup, jak na vrácení kreditu, protože pravděpodobně bych šel do těch SmartMaps.
Jinak jsem se chtěl ještě zeptat k těm SmartMaps, jestli jsou v nich obsaženy tak turistické stezky (případně cyklostezky).
Děkuji mnohokrát
  •  

Hanka

#22
Dobrý večer,

přesně tak, jedná se o offline mapy, které si zakoupíte přímo pro Locus.
Napište mi, prosím, na e-mail mailto:locus@asamm.com">locus@asamm.com číslo objednávky a váš účet, přes který jste si kredit pro Open Cycle mapy zakoupil a já Vám objednávku stornuji.
Smartmaps jsou vyloženě turistické mapy, takže turistické stezky jsou v mapách obsaženy. Nejlepší bude, když si mapy před koupí v Locusu prohlédnete (jsou k dispozici pro online použití), zda vyhovují Vašim požadavkům.
  •  

molak

#23
To Hanka:
Mnohokrat dekuji, jinak po objednani tech map, probiha instalace normalne pres Locus nebo se jedna o nejake istalacni cd, kde je ten postup instalace odlisny? Dekuji
  •  

Menion

#24
popis je v Locus Shopu u každé položky!! nebo tady

http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:sho ... rtmaps_40k
http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:sho ... cart_tiles

kde:
  mapy SHOCart se stahují přímo v Locusu po dladičkách tímto způsobem http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:manual:map_download
  mapy SmartMaps fungují jinak. Nejdříve je musíš komple zprovoznit v jejich aplikaci SmartMaps. Tzn. u nich koupit, appku nainstalovat, u nich aktivovat atd. Až mapy budou fungovat v SmartMaps aplikaci, bez dalších přičinení začnou fungovat i v Locusu, ne dříve!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

dvzd

#25
Jak zprovoznit offline mapy Smartmaps v Locusu je vysvětleno zde: //http://www.smartmaps.cz/mapy-pro-locus/

Zajímalo by mě ale, jestli budou v Locusu funkční i ty Free mapy od Smartmaps.
//http://www.smartmaps.cz/stahnout/android/
QuoteFREE verze obsahuje mapy:
Offline FREE mapy: Automapa ČR a SR 1:300 000 - 1:10 000 000, Zimní mapa Jizerkých hor a Harrachova
  •  

molak

#26
Ja tedy jeste jednou vsem dekuji za cenne radx.
  •  

guldy

#27
Daji se sehnat smartmaps vbjinacim meritku nez 1:10 000?

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk 2
  •  

dvzd

#28
  •  

molak

#29
Tak jsem zakoupil SmartMaps Locator: Podrobná mapa ČR 1:10 000, stáhnul jsem Smartmaps na Google Play, teď mám verzi 2.0.4 a aktualizoval podle čísla mapy, ale mám jen Automapu Evropy 1:800 000 Automapu ČR-SR 1:500 000 a 1: 100 000 a Jizerské hory 1:60 000, ale onu Podrobnou mapu 1:10 000 v nabídce nemám.
Budu vděčný za každou radu
Díky
  •