Stahování několika map

Started by Marek86, August 06, 2012, 19:50:59

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Marek86

Ahoj, měl bych otázku asi spíš na tvůrce: Šlo by aby Locus umožnil stahovat mapy z několika serverů "naráz"? Nemyslím vše v jednom momentu, stahuji po limitech regiony ČR od 4Umaps což je záležitost několika dní... ale rád bych si třeba mezitím stahnul kus mapy před výletem od jiného serveru. Locus drží v paměti pouze jedno stahování, pokud to není pro aplikaci přiliš veliká zátěž, mohlo by jít o šikovné rozšíření. Možná je to jen hovězí nápad, ale třeba nejsem jediný kdo by to uvítal :)
  •  

Menion

#1
hovězí nápad to není :) V plánu mám umožnit ukládání té konfigurace pro stahování a taky možnost nadefinovat jak staré dlaždičky při stahování ponechat a jak staré nikoliv, takže člověk by si mohl aktualizovat jen kus mapy s nějakými novými daty ...

to by zároveň pokrylo i tvojí prosbu. Mám to v úkolníčku, jen si na to najít čas
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Marek86

#2
Paráda! Snad to bude brzy :)
  •  

roris-73

#3
Zdravím
Mám mobil Samsung galaxy S a koupil jsem si Locus Pro , výborná aplikace jen jsem potřeboval sformátovat telefon , vše proběhlo v pohodě nainstaloval jsem opět Locus Pro ale kde je výběr map tak mi zmizela požnost stáhnout vektorové mapy zřejmě offline . Dříve jsem měl dole takové "+" a když jsem na to kliknul mohl jsem stahovat mapy a teď ne  . Nevíte jak se k tomu zase dostat ?
děkuji roris
  •  

Menion

#4
Zdravím,
  klidně příště založ vlastní topic. Nicméně tlačítko na stahování vektorových map přímo v Locusu je nyní jen nahoře v horním panelu http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:man ... ction_bar2
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roris-73

#5
Tak jsem tu založku skusil otevřít ale žádné mapy na stažení tam nemám . Nainstaloval jsem znova Add-on-Vector Maps a ten mi hlísí nějakou chybu viz text : " Proces neuspěšný    Installed "Add-on-Vektor Maps " is not supported anymore ( since 1.7.2012)
  •  

Menion

#6
no to je zase jiná věc. Od začátku bylo avízováno že add-on bude platit po omezený čas. Většina na to bohužel zapoměla takže to vysvětlujeme tady http://www.locusmap.eu/end-of-validity- ... ector-maps . Pro stahování přímo v Locusu je třeba v Locus Shopu zakopit kredit, ale není to nikterak povinné. Při trošce hledání se dá většina, i aktuálnějších map, sehnat zdarma. Placení za kredit je hlavně kvůli pohodlí které s tím stahováním přímo v Locusu souvisí
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roris-73

#7
Tak jsem ty mapy vzal přes Shop abych trochu podpořil autory programu :)
  •  

Menion

#8
o, děkujeme!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roris-73

#9
Měl bych ještě dotázek kde vydím kolik ještě mi zbývá kreditu který jsem zakoupil v Shopu ?
  •  

Menion

#10
no opět v Shopu na místě kde se kupuje kredit. Mělo by to tam být zeleným písmem napsané
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roris-73

#11
tak už jsem to našel dík
Jde přesunout ofline mapy na kartu a z ní je potom spouštět ?
  •  

Menion

#12
ano jde. Ideálně udělat nějaký adresář kde mapy budou a pak přidat tento adresář v "Správce map, záložka "Osobní", tlačítko "+" nahoře
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Marek86

#13
Prosímtě měl jsi na mysli ohledně té kofigurace i uložení nadefinovaného výběru oblasti? Jak tak koukám i když se mi region stahnul bez problémů, v některých místech při různých měřítkách mám bílo, znovu jsem tedy pracně vybíral oblast aby se chybějící místa "přiuložily" a krapet to pomohlo ale stále to nestahlo kompletně vše v oblasti.... tohle by pomohlo od opětovného definování oblastí anebo si je pak může člověk použít pro mapu od jiného serveru. a Ještě taková blbost: neplánuješ rozšířit po grafický stránce POI ikony? víc sportů, aktivit apod.?
  •  

Menion

#14
marku ještě nevím jak to přesně provedu, na to plán nemám, takže až uvidíš že se se systémem stahování něco začíná dít, tak se ozvi pokud budeš chtít nějaké úpravy. zatím bych si akorát vymýšlel ..

a ohledně sportů, napiš co vše by se ti hodilo a mohl bych udělat tady na fóru nějakou anketu kolik které by kdo chtěl, případně sám vyberu a nějaké doplním
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •