Vektorové mapy, terénní poznámky, ...

Started by babi, April 29, 2012, 22:55:00

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

babi

Ahoj.
Předem bych rád poděkoval za to, jak rychle se Locus rozrůstá!
Nyní k malému problému s editací terénních poznamek: jakmile začnu cokoliv psát a otočím tel. (změníme orientaci) tak se veškeré napsanému věci smažou. Textové pole si nepamatuje svůj obsah. Divné ale je to, že v nastavení mám aby se orientace neměnila a byla stále na výšku a přesto se terénní poznámky otáčejí.
A ted otázka ohledně vektorových map: po koupi mám volné aktualizace? A nebo se mi při aktualizaci opět ubere "kredit?"
Děkuji.
Edit: Ještě jsem si na něco vzpomněl:
Jakmile kliknu na nějakou kešku a kliknu na ikonku úplněk vpravo dole tak někdy tam mám dvě stejné nabídky pro aktualizaci keše. Avšak jedna možnost má barevnou ikonku a druhé klasickou bílou.
Další věc je, že když procházím nabídky keší, tak občas při stisku na nějaké tlačítko se tlačítko nepodbarví modře, ale zmizí (je po něm díra - vidím co je pod daným dialogem).
Oba dva problémy však nejsem schopný nasimulovat. Děje se to jen občas.

Sent from somewhere using Tapatalk
  •  

Hanka

#1
Ahoj,

děkujeme za upozornění. V nastavení orientace obrazovky, bude pravděpodobně chyba. Pokusíme se co nejrychleji opravit.

Aktualizace bohužel volné nejsou, zakoupený kredit pro vektorové mapy nefunguje jako předplacená služba, takže aktualizace dat Vám ubere z Vašeho zakoupeného kreditu.

Na ikonky jsme se dívali, ale dvě stejné se nám nezobrazily. Píšete, že nejste schopný problém nasimulovat, přesto bychom Vás požádali, zda byste zkusil udělat screenshot a poslat nám ho.

Další věc, kterou uvádíte jsme také na našich telefonech zkoušeli a také bez problému. V tomto případě bude problém nejspíš v Cyanogenmodu.

Předem díky za spolupráci.
  •  

babi

#2
Děkuji za rychlou odpověď.
Jop, nejsem schopný jednoznačně problém nasimulovat, děje se to jen zřídka, ale až se mi to zase přihodí, pokusím se udělat screen.
  •  

babi

#3
Ahoj ahoj.
Tak obnovuji téma. Opět jsem narazil na dva tlačítka pro aktualizaci keše.
[attachment=0:3eqz3i7b]duplicitní tlačítko[/attachment:3eqz3i7b]
Nevím jak se mi to povedlo,)

Abych nezakládal nové téma, přidám sem i další postřehy:
1) Jak odstranit poznámku u keše?
Tlačítko pro odstranění tam není a pokud nechám textové pole prázdné, tak nemůžu zmáčknout tlačítko OK.
2) Chtěl jsem stáhnout doplňující informace přes GC Offlinizer pro všechny keše v dané kategorii, ale nedaří se mi to. V kategorii mám cca 1600 keší a Offlinizer mi nabídne stáhnout data pro všechny 7xx zaškrtnutých keší!? Filtr keší mám vyplý, takže by všechny měly být zaškrtnuté.

Děkuji za pomoc.

Send from HTC Wildfire S using Tapatalk 2
  •  

Menion

#4
Zdravím,
  ta duplicita vypadá divně že je každá ikonka jiná. To bych spíše svedl na nějaký addon. Obě ikonky spustí addon Geocaching4Locus?

jinak
1) ... opraveno, v další verzi půjde dát prázdný text
2) no nahoře v liště nebo v seznamu kategorií, by mělo být vidět kolik keší z kolika je v dané kategorii zaškrtnutých. Tam si můžeš zkontrolovat kolik jich máš zaškrtnutých. Dělal jsem tam nějaké vylepšení takže ted to díky Live API stahuje opravdu všechny obrázky. Nicméně akorát jsem dostahoval 1000 keší na test a trvalo to skoro 70 minut, tak s tím počítej
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

babi

#5
Z addonů mám pouze Contacts a Geocaching.

1) Super!
2) V seznamu kategorií mám počty (1667/1667). A Offlinizer mi nabízí stáhnout data pro 690 keší. Tak to jaksi nechápu.

Send from HTC Wildfire S using Tapatalk 2
  •  

Menion

#6
hmm tak to taky moc nechápu. Musím se snad jen zeptat jestli opravdu naprosto všechny body v databázi jsou kešky!

Kdyžtak mi napiš jak jsi keše do locusu dostal (import souboru, add-on, ...) a případně zkusíme že by jsi mi je vyexportoval nebo mi přímo poslal ten databázový soubor té kategrorie (je v locus/data/moje_kategorie.sqll) , což by bylo asi nejlepší. U mě to funguje korektně ale vždycky se najde chyba
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

babi

#7
Ano, všechny jsou keše získané přes addon.
Ale teď koukám na filtr a moc rozumný z něj nejsem.
[attachment=0:1wgcpboc]filtr[/attachment:1wgcpboc]

Vypadá to na zdvojené kategorie. Napadá mě pokud to není tím, že některé keše jsou staršího data..
Databázi odešlu přes pm.

Send from HTC Wildfire S using Tapatalk 2
  •  

Menion

#8
děkuji za databázi. Koukám na to a je to jak říkáš ... část keší je staršího data a část novější. Tím staršího data ale musí být myšleno teda hodně staršího data protože to je snad 3/4 roku, možná více, co jsem ten systém měnil. Takže se velmi omlouvám ale pro ty staré kešky to fungovat nebude a navíc to bohužel dělá pěknou neplechu v tom filtru. Doporučuju tedy přeaktualizovat a omluva z mé strany za nejasnost
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

babi

#9
Ok, budu se nějak postupně snažit keše aktualizovat. K tomu bych měl dotaz: v nastavení jsem našel možnost zachovat uživatelská data při přepsání keše (když stahuju nové keše a při importu narazím na duplicitní keš) - je to tedy něco jako hromadnou aktualizace? Že nepřijdu o žádná svá data z přepisovaných kešek?

Jooo a málem jsem zapomněl na jednu věc, či spíše návrh. Byla by možnost odlišit keše z live mapy od keší co už jsou stažené? Například přidat k ikoně nějakou hvězdičku, či něco podobného. Při aktuálním stavu nemůže uživatel rozlišit uložené keše od nových co ještě nemá stažené. Posunulo by to live mapu hodně dopředu.
EDIT: Ono mě teď napadlo, že live mapa stahuje i keše, které jsou již stažené v db. A pak jsou na mapě dvakrát. S tímto se obrátit na Arcaa? Děkuji.

Send from HTC Wildfire S using Tapatalk 2
  •