Mapy TAR

Started by thirdknown, December 06, 2011, 12:17:26

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Menion

#15
klidně se ti an to podívám, jen momentálně mapa nejde stáhnout. Nicméně problém by mohl být v pojmenování dlaždic. Počkám chvilku a až to půjde stáhnout tak to prozkoumám.

EDIT: a už to jede ... odpoledne dám vědět
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ormoru

#16
Potvrzuji. Udelal jsem si vlastni mapu s tou samou chybou nad Prahou. Mozna velikost souboru. Vyrez Prahy o velikosti 700 MB je v pohode. Nesla by vymyslet podpora pro vice Taru pro jeden zoom? Tim by se mohli zmensit velikosti souboru ...
  •  

rumcajs_tr

#17
Ahoj, moc děkuji, pokud se Ti podaří najít chybu!
Možná je to fakt velikostí souboru...jenže víc TARů na jeden ZOOM nejde.

Určitě souhlasím a podporuji myšlenku, že víc TARů na jeden zoom by vyřešilo nejen tento problém, ale třeba i to, že toto je poslední úroveň mapy, která se dá takhle stáhnout celá... další level už by měl velikost >4GB a to naráží na limity filesystému FAT32, takže s tímto souborem se na Androidu nedá pracovat. Na XDA Developers existovaly sice pokusy, zformátovat kartu jako Ext3, ale myslím, že s tím stejně byly problémy.
Teda ne že bych si chtěl dělat ještě jeden detail mapy ČR - to už by mělo okolo 8GB, ale třeba pár oblastí udělat ještě v jedné úrovni detailu větší by se hodilo... jenže to by bylo víc TARů na jednu úroveň zvětšení a to bohužel zatím LOCUS nedokáže interpretovat.
Díky předem za jakýkoliv help!
  •  

rumcajs_tr

#18
Quote from: "ormoru"Potvrzuji. Udelal jsem si vlastni mapu s tou samou chybou nad Prahou
Můžu se zeptat, jakým programem jsi to dělal? Já použil MapGen v3.0b. Pokud jsi použil jiný program, je asi chyba v LOCUSu, pokud stejný, může být chyba i v MapGen v3.0b
Dík za info.
  •  

psuk

#19
resenim by bylo prevest tar format na sqlitedb, pote muze byt nekolik mensich map v jednom zoomu...bohuzel jsem to nedokazal prevest...
  •  

ormoru

#20
@rumcajs_tr Ano, dělal jsem to tím samým programem. Že by tar měl problém ztarovat tak velkou složku?
@psuk Právě, že nemůžu dostat TAR mapy vytvořené MapGenem do SQLite :( Věděls bys, jak? Mappc2mapc i zde zmíněný konvertor nejde :(
  •  

Menion

#21
zkuste tohle https://dl.dropbox.com/u/8015949/Locus% ... .5.3.3.apk

sice to bude opět cca půl hodiny inicializovat, ale velké mapky by měly fungovat. A propo rumcajsi, co je to za zdroj ze kterého máš dělanou tu ČR? Moc pěkná mapa
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

rumcajs_tr

#22
Ahoj, díky moc! Potvrzují, že už to funguje správně. Vyjde prosím update i pro PRO verzi (mám ji koupenou)?
Jinak zdroj map jsou ty nové mapy.cz od seznamu, pokud bude zájem, můžu se podělit :-)
  •  

ormoru

#23
Tohle je jen testovací verze. Po odladění bude klasický update přes playstore.
  •  

ormoru

#24
Quote from: "menion"zkuste tohle https://dl.dropbox.com/u/8015949/Locus% ... .5.3.3.apk

sice to bude opět cca půl hodiny inicializovat, ale velké mapky by měly fungovat. A propo rumcajsi, co je to za zdroj ze kterého máš dělanou tu ČR? Moc pěkná mapa

Mapu to zobrazi. Zkusil jsem zoomovat delší dobu pořád dokola bez zobrazených waipontů a po čase komplet vytuhne telefon. Reaguje jen hw tlačítko off. Asi se naplnila paměť? Při takovémto vytuhnutí je logcat asi na nic, že?
  •  

rumcajs_tr

#25
Ještě bych pořešil, jak se vypořádat s většími soubory než 4GB. Jsou v zásadě dvě možnosti:
1. Vytvořit více TAR map pro jeden zoom o velikosti < 2GB a naučit LOCUS zobrazovat mapy TAR s více souborů v jedné úrovni zoomu
2. Stejně jako v bodě 1 vytvořit více TAR map pro jeden zoom o velikosti < 2GB a najít funkční SW, který dokáže převést TAR mapy do formátu .sqlitedb, s tím už si LOCUS poradí.

Bohužel v současnosti nefunguje ani jedno z těchto řešení.
Zajímal by mě názor autora i ostatních, kterou cestou se vydat. :-)
  •  

ormoru

#26
Jsem pro bod 2. Ono staci najit  jen ten funkcni sw. U sqlite map muzes treba prolinat dve mapy nad sebou.  Kdyz mas 2 sqlite mapy se stejnym zoomem v jednom adresari, tak ti je taky zobrazi v jednom zoomu.
  •  

psuk

#27
Nezkusite kontaktovat vyrobce mapgenu, zdali by nemohl program generovat mapy v sqlitedb misto v tar?
  •  

rumcajs_tr

#28
S výrobcem jsem v úzkém kontaktu a bohužel na to nemá čas... třeba ho v budoucnu ukecám :-)  prozatím budu hledat konvertor...
  •  

psuk

#29
napadl mne vyuzit MOBAC, kdyby jako mapsource bral prave tady tu tar mapu...
  •