Turistické mapy

Started by thirdknown, January 10, 2012, 16:45:46

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Menion

#60
vypadá že jsi minul jednu z esenciálních funkcí Locusu

komplet popis je tady http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:manual:map_download . Budu rád pokud se na to podíváš a upřímně mi prozradíš jestli je to pochopitelné a "jednoduché". No hlavně pochopitelné.

Pointa je že nebude volba konkrétní oblastni kterou roupit/stáhnout, ale ty sám si volíš oblast a měřítka, která chceš stáhnout. Svým způsobem je to trošku kanón na vrabce ale umožňuje to ušetřit dlaždice (finance) na oblastech které nepotřebuješ a prostě si jen stáhnout co opravdu potřebuješ.

A trvat to nebude. Šéf Shocartu je bohužel na dovolené a vrací se v neděli, takže to visí momentálně na něm ... a rozhodně to nebudou příští prázdniny. jak bylo řečeno .. (téměř) vše je připraveno
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

glasvas

#61
díky..  mrknu na to v noci na šichtě.  Rozhodně něco pořídím. Na lesních a polních cestách to nemá chybu..  Program jsem začal užívat rychle, je snadno pochopitelný.. prostě mi sedl.. Před tím jsem zkoušel Tour navigátor .. a tohle jasně vede..
Raport podám zítra
  •  

leonell

#62
Tuto volbu jsem samozřejmě neznal :)
Než jsem jel na Šumavu, tak jsem poctivě den předtím smazal cache a poctivě proklikal všechny čtverce, kde jsme se aspoň teoreticky mohli pohybovat, přičemž rozlišení jsem hlídal  na "350m"  tj ZL15. Tak jsem si zajistil mapy na sedm dní dopředu a nevztekal se, že to nejde koupit. Fungovalo perfektně.
Jistě by bylo fajn udělat toto automaticky zde odkázanou funkcí (vybrat oblast, vybrat ZL, kliknout Stáhnout), ale u Shocart map typu Hiking to nejde. Asi je to dobře, protože co si budeme povídat - lepší trochu manuální práce než kdyby to cachování SC zakázali úplně /to ať udělají až bude možné ty mapy legálně koupit/.
Já si totiž dva týdny předtím nabil ústa na Sázavě, kde byl v některých oblastech signál tak slabý, že se mapa načítala dloooouho nebo nenačetla vůbec.
S nacachovanýma mapama jsem byl za vodou.

Teď k tématu:
popis je pro mne srozumitelný, akorát bych snad nějak doplnil, že nejprve je vhodné zapnout v titulku nahoře zobrazení informace o mapě "Mapa", pak si nastavit mapu jak mi vyhovuje (oněch mojich "350m") a nahoře zjistit z "Shocart Online (15/100%)" onen zoomlevel, což je 15.
Protože normálnímu  člověku ZOOM:14 nic neřekne, stáhne něco uprostřed a pak se bude divit, že vidí jen "okresní města" (přeháním).

Pokud takto půjde koupit Shocart, tak budu spokojen. Jenom chce někde ozřejmit, jak to správně zazálohovat, aby při reinstalaci člověk o ty koupené mapy nepřišel. Takhle jsem přišel (vlastní blbostí) o vektorové mapy ČR (resp celý download kredit), to vem čert páč je to za hubičku. Sice cenu Shocart map nevím, ale jistě to nějaká stovka až tisícovka dle rozsahu bude, a to by bylo k vzteku.

Snad jenom jednu obavu mám. Locus toho umí stále více. Je to fajn pro znalce, pro ajťáky, pro nadšence.
Konkrétně v tomto případě placených map ale "běžný uživatel" spíše ocení volbu "Šumava Turistická mapa 1:25000" a čudlík "Koupit a nainstalovat", než někde vybírat počty "tiles" a "zoom levels". Můj opatrný lehce marketingový názor.
  •  

Menion

#63
ahoj,
  neznal jsi stahování map? Chyba :)

Díky za pročtení manuálu + komentář. Nicméně znalost měřítka by neměla být nuntá. Na obrazovce kde si vybíráš měřítka ke stažení je náhled mapy a vždy největší zaškrtlé měřítko se zobrazuje na náhledu. Je mi jasné že nějaká čísla jsou celkem k ničemu takže tohle by je mělo nahradit

nicméně to že jsi přišel o vektorové mapy mě docela zajímá protože to by se rozhodně stát nemělo! Pokud Locus odinstaluješ a pak zase naisntaluješ, tak kromě nastavení tlačítek a nějakých věcí přímo v Locusu, o žádná data přijít nemáš! Tak jakpak to?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

leonell

#64
Quotenicméně to že jsi přišel o vektorové mapy mě docela zajímá protože to by se rozhodně stát nemělo! Pokud Locus odinstaluješ a pak zase naisntaluješ, tak kromě nastavení tlačítek a nějakých věcí přímo v Locusu, o žádná data přijít nemáš! Tak jakpak to?

To se normálnímu uživateli stát nemůže :)
No, neměl jsem v mobilu SD kartu. On měl dost velkou paměť, v dodávce žádná nebyla a já ji nepotřeboval.
Locus jsem nainstaloval víceméně ze zvědavosti, poměrně rychle jsem si ho oblíbil a koupil PRO a hned kredit pro vektorové mapy, více méně na odzkoušení. V tu chvíli mi došlo, že když budu do toho dávat mapy, tak už s normální pamětí nevystačím a tak jsem koupil SD kartu. Zjistil jsem, že Locus si data ukládá do adresáře /sdcard, kde normálně bývá namontována ta karta. Ze zvědavosti jsem ji vsunul, naformátoval a namontoval - Locus si tam po spuštění založil nové adresáře. Takže jsem ji odmontoval (leč nevyndal - první chyba), mobil připojil k počítači, nakopíroval si obsah /sdcard na pécečko. Pak jsem ji odmontoval, aniž by mně trklo, že měla být odmontovaná (druhá chyba - Android ji sám přiomontaval a já mu to sežral i s navijákem) a smazal jsem data, aby byl ten /sdcard v hlavní paměti prázdný (třetí chyba - neověřil jsem předtím funkčnost té karty). Pak jsem to zase přimontoval a vrátil data z pécéčka.
Takže jsem měl prázdnou hlavní paměť a dvě instance prázdného Locusu - jednu v pécéčku (nechtěnou kopii SD karty) a odsud nakopírovanou kartu :)
Hlavně to prosím kvůli tomu jednomu euru zaplaceného kreditu neřeš,až budu potřebovat vektorová data tak holt do tebe ten majlant vrazím ještě jednou :)
  •  

glasvas

#65
Zdravím, omluva za zpožděný slíbený raport..  Mrkl jsem na to a to samé jsem našel v Locusu.. neb co je tam jinak?  Myslím že dle tohoto manuálu to zvládnu..  Stahování vlastní jsem ještě nezkusil. Počkám až budu moci koupit a pak si budu hrát..
 Dozvím se tu, kdy bude zahájen prodej map Shocart v Locusu?  A postup jak koupit?  Díky
  •  

Petr654

#66
Ahoj, chtěl bych se zeptat na něco ohledně tvorby map v Mobacu. Napadlo mě si vyrobit atlas z různých mapových zdrojů se stejnou velikostí vrstev - např. 12 mapový zdroj a + 12 mapový zdroj b + 13 mapový zdroj a + 13 mapový zdroj b. Když si poté vyrobenou mapu prohlížím v Locusu a přepínám mezi vrstvami, vidím vždy pouze jednu mapu 12 a jednu mapu 13 (a chtěl jsem, aby při přepínání bylo 12a, 12b, 13a, 13b). Nevím, zda je takto vyrobená mapa funkční (a já pouze nevím, jak zobrazit tu druhou mapu z jiného zdroje), nebo jsem použil špatný postup výroby v Mobacu nebo jestli to nejde vůbec. Děkuji za odpověď.
  •  

ormoru

#67
Jak má program poznat, kterou mapu ve stejném zoomu zrovna chceš vidět? Držel bych se zásady, co zoom, to jeden zdroj. Pak to funguje správně.
  •  

Menion

#68
souhlasím ... s tím způsobem co popisuješ nemám zkušenost ale rozhodně počítej že locus to nepobere. Nějak to asi vychází z koncepce TrekBuddy atlasů že? Ty ale nejsou zatím podporované
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Petr654

#69
Díky za odpověď. Udělám si tedy atlasy 2, každý z jiného zdroje map a bude to vyřešeno.
  •  

Docent

#70
Když se pokouším stáhnout mapy Shocart, vyskočí na mne chybová hláška "Nejdříve vyber Online mapu". Přitom ji vybranou mám, mám nejnovější verzi Locusu a promazal jsem cache.
  •  

Menion

#71
to je divný :) V seznamu online map, kategorie SHOCart, tak jedna ze čtyř map je označená červeně?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Docent

#72
4? Já tam mám jen Tourist/Cyclo a ta červeně označená je...
  •  

Menion

#73
nepleteš si SmartMaps a SHOCart?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Docent

#74
Asi jo  :evil: . Bohužel jediné skutečnosti odpovídající turistické mapy jsou právě SmartMaps (resp. nové mapy Seznamu), Shocart to zřejmě dědí ústním podáním z generace na generaci.
  •