Mimořádný fix gps

Started by thirdknown, June 30, 2012, 20:57:45

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

thirdknown

Ahoj,
v Locusu mám nastavený čas pro další fix gps na 60s. Chtěl jsem se zeptat, zda by nešlo naprogramovat tlačítko pro mimořádný fix gps - dříve než těch 60s.

Možná oponentura vůči mě: Tak si nastav menší časový limit.
Odpověď: Ne, šetřím baterii. Mimořádný fix by byl jenom mimořádný.

Díky
Pavel
  •  

Menion

#1
pokud používáš tu "auto gps off" featuru, pak je tam v nastavení i možnost "Keep enabled" (ponechat spuštěné), takže doporučuji odškrtnout a pak při zapnutí displeje se "auto gps-off" vypne. Nějaké speciální tlačítko na to bohužel dělat nebudu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

thirdknown

#2
Asi jsem nebyl pochopen.

Jedu na kole. Display je pernamentně zaplý, nevypíná se. 1x za 60s se mě obnoví poloha = fix gps.
Jedu rychle z kopce. Vím, že mám odbočit. Nevím kde přesně. K potenciální odbočce se dostanu zhruba 30s po posledním fixu. A teď jsou 2 možnosti:
A) počkám 30s na další fix.
B) zmáčknu zatím neexistující tlačítko pro mimořádný = předběžný gps fix, abych dřív věděl kde jsem (tzn. nečekal do pravidelného gps fixu).
  •  

Menion

#3
jo tak teď už jsem to pochopil, díky. Každopádně na mém názoru to nic moc nemění. Displej bere cca 2x tolik baterie než samotná GPS, takže pak i GPS auto-off trošku ztrácí smysl pokud máš displej stále zapnutý. Navíc teda myslím že by to byla funkce šitá na míru pro tebe, tohle opravdu nemá moc velké využití, bohužel
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •