Prekrývanie mapy (overlay) nefunguje s každou mapou.

Started by lacop2, June 22, 2012, 12:52:12

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lacop2

Prekrývanie mapy (overlay) nefunguje s každou mapou. Mám vyrobené užívateľské offline mapy SQLITEDB. Jedná sa o niekoľko územne na seba naväzujúcich máp, ktoré sú umiestnené v jednom priečinku s názvom "Slovensko" a ten je samozrejme umiestnený v priečinku .../Locus/maps/. Locus mi ich ponúka cez tlačidlo výberu máp pod spoločným názvom "Slovensko".

Problém je, že Locus mi pre takto vybratú mapu nedovolí použiť "Overlay". A naopak, keď mám overlay nad nejakou inou mapou, ktorá je umiestnená priamo v priečinku .../Locus/maps/, nedovolí mi prepnúť podkladovú mapu na "Slovensko".

Keď hociktorú mapu z priečinka .../Locus/maps/Slovensko/ premiestnim do nadradeného priečinka .../Locus/maps/, je všetko v poriadku, overlays môžem použiť.

Z toho mi vyplýva, že funkciu "prekrývanie mapy (overlay)" nemôžem použiť s podkladovou mapou, ktorá sa nenachádza priamo v priečinku .../Locus/maps/, ale je umiestnená až v ďalšom podpriečinku.

Je to úmysel alebo chyba?
  •  

tomas

Mám stejný problém, už jsem o tom referoval v tomto vlákně viewtopic.php?f=28&t=994&start=20#p12647.
Překryv funguje pouze pro jednotlivé rastrové mapy(sqlitedb), pokud mapy stejného typu sdružím do adresáře, pak už jako overlay nefungují (ani je nelze jako překryv vybrat).
  •  

Menion

ah díky lacope a tomáši, na ten tvůj topic jsem dočista zapoměl.

je to spíše chyba, protože není důvod aby to nefungovalo. Tudíž opraveno!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lacop2

Potvrdzujem, že s novou verziou je vyššie popisovaný problém odstránený. Vďaka.

Ale aby sme neprechválili. Pribudla možnosť používať off-line mapy vo formáte programu OruxMaps. S nimi a s vrstvami je ten istý problém. Inak, podpora formátu OruxMaps je veľmi dobrý počin. Existuje neplatený mapový program pre PC s názvom OKMap. Je to niečo na štýl OziExplorera. Ten umožňuje skalibrované mapy previesť do formátu OruxMaps, takže už nebude potrebný platený MAPC2MAPC. Možno by nebolo od veci, keby menion kontaktoval autora OKMap so žiadosťou o priamu podporu locusovského formátu.

OKMap: //http://www.okmap.org/
Ako previesť skalibrovanú mapu do formátu Garmin JNX (podobne je to aj pre OruxMaps): //http://forum.mtbiker.sk/post528997.html#p528997
  •  

Kroko_CZ

Stejný problém u nově podporovaných offline map Smartmaps, popisuji v diskuzi o nich.
backup BackuP BACKUP
  •  

Menion

problém ve využití overlay map je asi jasný. Mapy jiné než SQLite či GEMF můžou mít libovolnou mapovou projekci, takže aby mohla jedna mapa překrýt korektně druhou o jiné projekci, bylo by třeba ty mapy za běhu transformatovat, což se mi teda moc nechce. Proto některé mapy nejdou požít jako podkladové nebo pro overlay. Stejný případ bude i u SmartMap, které prostě pro tyhle účely (zatím) využít nepůjde

jinak OKMap vypadá velmi dobře, prozkoumám. Nicméně pokud umožňuje transformovat mapy do Oruxmaps formátu, je to asi lepší protože mapy v tom formátu není nutné přerastrovat jako to dělá mapc2mapc (pokud jsou v projekci který ten formát podporuje), což má velkou výhodu v zachování kvality mapy
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •