geocaching waypoint a final point

Started by novakmir, April 15, 2012, 18:39:56

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Martin Sloup

#15
Ahoj,

asi takhle. Groundspeak ve svém API corrected coordinates zatím oficiálně nepodporuje, ale je možné je získat jako uživatelské body. Problém je v tom, že z API dostanu všechny unikátní změny, které uživatel zadal do corrected coordinates a nemám žádnou možnost zjistit, která změna je poslední. Tím pádem se do Locusu pošlou všechny corrected coordinates jako Final waypointy. A právě tím, že Locus dostane více finál waypointů, se nedokáže rozhodnout, který je ten pravý.

Takže pokud corrected coordinates vyplníte pouze jednou, mělo by to fungovat (snad).
Autor of Geocaching4Locus add-on
  •  

micska

#16
Quote from: "Arcao"Ahoj,

asi takhle. Groundspeak ve svém API corrected coordinates zatím oficiálně nepodporuje, ale je možné je získat jako uživatelské body. Problém je v tom, že z API dostanu všechny unikátní změny, které uživatel zadal do corrected coordinates a nemám žádnou možnost zjistit, která změna je poslední. Tím pádem se do Locusu pošlou všechny corrected coordinates jako Final waypointy. A právě tím, že Locus dostane více finál waypointů, se nedokáže rozhodnout, který je ten pravý.

Takže pokud corrected coordinates vyplníte pouze jednou, mělo by to fungovat (snad).

Ahoj, diky za reakci  :)
Ano, tohle chápu. Problém je, že to nefunguje ani v případě, pokud je tam upravený WP jen jeden  :(  (jak jsem už psal, fungovávalo to takto, cca ještě v únoru, od určité doby to takhle neběhá  :cry:  )
Druhá věc je, jak říkáš, že GC.com vrací bodů měkolik, v případě, že opravu udělá člověk vícekrát. Tyto body jsou však nějakým zposobem seřazeny a označeny číslem (Konečné umístění 1, Konečné umístění 2.....). Stalo se mi to pouze u jedné keše, takže nevím, šlo-li o náhodu, ale čísla byla podle pořadí oprav. Řadí to nějak GC.com nebo Addon přiřadí nějaká identifikační čísla?

Díky, hezký den!
  •  

Martin Sloup

#17
No abych pravdu řekl, nezkoušel jsem to. Ale když jsem to implementoval, tak to fungovalo.

K číslování bodů. G4L to čísluje tak, jak mu to přijde. Jo možné, že poslední nastavení corrected coordinates je poslední číslo bodu, ale také to nemusí být poslední. Totiž v případě, že corrected coordinates změníš na nějaké dříve zadané číslo, tak poslední číslo bude bod s posledními unikátně zadanými souřadnicemi.
Autor of Geocaching4Locus add-on
  •  

micska

#18
Quote from: "menion"vše chápu ještě než jsem si přečetl tvé psaní. Psuk pomohl, nicméně jsem to testoval a narazil jsem na problém že ten waypoint se nedá jednoduše odlišit od jiných protože kód neobsahuje "FI" a i jméno je jiné když máš češtinu nebo když máš angličtinu.

Ty jsi mi ale krásně odpověděla, že máš sice česky "Finál ...", ale popis se ti vrací jako anglické "Coordinate override", což si teda vezmu jako indetifikátor final waypointu a upravím to podle toho .. děkuji. Uvidíme jak to bude fungovat

Právě se LOCUS aktualizoval a FUNGUJE TO!!!
Díky za skvělý program a skvělou funkci  :D
  •  

psuk

#19
Potvrzuji funkcnost, super :) Nahodou by to neslo i obracene, tzn v Locusu upravit souradnice a aby se nasledne prenesly na geocaching.com?
  •  

Menion

#20
kdo ví co čas přinese, možné to časem je ale momentálně mi to přijde jako zbytečně moc práce za málo užitku. Navíc by to byla práce spíše pro Arcaa (a navíc teda v API Locusu zatím není možnost aby addon reagoval na změny u bodů)

každopádně jsem rád že se konečně pořešili ty final waypoints. Kdyby něco, dejte samozřejmě vědět
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Martin Sloup

#21
Quote from: "psuk"Potvrzuji funkcnost, super :) Nahodou by to neslo i obracene, tzn v Locusu upravit souradnice a aby se nasledne prenesly na geocaching.com?

Bohužel neexistuje možnost, jak změnu protlačit přes Geocaching API. Možná v budoucnu...
Autor of Geocaching4Locus add-on
  •  

ormoru

#22
Obavam se, ze se to neporesilo. Kdyz naimportuji gpxko z gsaku, tak pri aktualizaci stejne presune kes na puvodni misto
  •  

Martin Sloup

#23
A ani nemůže, protože se tu celou dobu diskutuje o corrected coordinates nastavených na webu Geocaching.com. Každopádně pošli mi ukázku GPXka z GSAKu, mrknu na to.
Autor of Geocaching4Locus add-on
  •