Vektorové mapy + témata

Started by Lugen, June 01, 2012, 14:36:28

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lugen

Chtěl bych poděkovat za úspěšnej rozvoj Locusu, líbí se mi hlavně nová funkce "Překryvy mapy". Ve spojitostmi s xml tématy se chci zeptat, jestli kdokoliv nevíte zdali by nešlo, respektive jestli to v xml jde, udělat aby bílá byla úplně průhledná. Takže když dam překrytí map, aby mi původní rastrová mapa nevybledla, pouze se přes ní plácly vektorové cesty. Po vyblednutí je mapa hůře na sluníčku čitelná. Následně pro les, či vodní plochu už by bylo maličkostí použít např šrafovanej  obrázek.
A proč to vlastně? Občas bojuju s tim, že ani vektorové mapy ani rastrové-turistické nejsou dokonalé a některé cesty v nich chybí, občas v jedněch mapách jsou ty, v druhých zase jiné.
Díky
  •  

Menion

#1
Zdravím,
  nevím jestli někdo z českého osazenstva pracoval s témati na vektorové mapy. Já soobně bohužel neporadím, takže buď zkoušet nebo jestli někdo z bratrů slováků :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

jurajs

#2
ahoj.

kod farby vo vektorovej teme (v xml) sa nastavuje bez transparentnosti nasledovne.
RRGGBB

je moznost dosiahnut aby bola farba transparentna a to sa robi takto:
TTRRGGBB
pricom TT=0 je uplne priehladne a TT=FF je ziadna transparentnost.

predpokladam ze chces zmenit tzv "base map color". ta je standartne FFFFFF. mozes skusit zmenit na 00FFFFFF. hladaj niekde uplne na zaciatku xml suboru. a daj vediet ci to zabralo. ja som este neskusal ;-)

ale pochybujem ze to bude fungovat, kedze mapsforge asi generuje mapove policka bez transparentnosti ako bohapusty jednoduchy raster.

jurajs
  •  

Lugen

#3
Tak jsem to vyzkoušel a podkladová barva se tváří černě místo průhledně, takže bohužel zásahem do témat se průhlednosti nedočkám  :cry:
  •