geocaching waypoint a final point

Started by novakmir, April 15, 2012, 18:39:56

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

novakmir

kdyz dam import novych kesi, tak se me naimportuji waypointy z personal cache note v GC.

- pri opetovne aktualizaci kese se me waypoint pripise znovu (cili po 2x aktualizaci kese ho mam 2x)


final point
- kes kde mam prepsany finalni souradnice (u mystery) se nezobrazi v locusu jako puvodne ikona s cervenym bodem. V menu mam zaskrknto - presunout na finalni waypint..
mozna ze je to tim, ze pri importu je koncovy bod nazvan cesky "Konečné umístění 1" a pod tím je Coordinate Overdrive
  •  

micska

#1
No, tohle by menn taky zajimalo. Fungovalo to bezvadne, ikonkla se presunula na finalni misto a byla oznacena hvezdickou. Pak se to zmenilo, ikonka se presunula na funalni misto , ale uz nebyla oznacena hvezdickou a nyni uz se ani nepresune.

Prechodne to bylo tak, ze to fungovalo v Arcaově addonu a v Locusu samotnem nikoli, nyni uz ani ani....

Velka skoda a krok zpatky ve funkcnosti :-(

V cem je problem?
  •  

Menion

#2
pánové předpokládám že problém stále trvá. Používám nějakou test databázi pro GeoGet a tam mi final waypoint funguje. Můžete mi prosím připravit nějaký GPX soubor který když si naimportuju tak nebude fungovat jak má? Děkuju
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

novakmir

#3
poslal jsem na mailto:menion.asamm@jabber.cz">menion.asamm@jabber.cz (snad je to mail)

zde dávam text bez fin. souradnic (v mailu uvedeno)

provedl jsem následovně:

1 - v Locusu načíst keše v okolí 50° 13 566 14° 16 584

zde je keš kočičí

2 - v GC jsem u ní změnil souřadnice na 50° 13 xxx a 14° 17 xxx

3 - v Locusu jsem dal aktualizovat keš

toto proběhlo, ve waypointech se přidalo "Konečné umístění 1"

ale - nezobrazí se na mapě jako konečný i když tato fce je zaškrtnuta  (nastavení-geocaching-přesunout na finalní waypoint). Takže lze pouze  tak, že musím manuálně zaškrnout ve waypointu a zobrazí se na mapě s čárou od výchozího bodu.

Ps - zkusil jsem ještě zapnout/vypnout locus - stejné.


PS2 - jde aby se nezobrazovaly nalezené keše?
  •  

Menion

#4
jabber.cz, no to ani nevím jak se na takový mail leze.

každopádně nebylo třeba. Tvůj popis bohatě stačil. Ani jsem netušil že lze na gc.com měnit souřadnice a přidávat poznámku. Moc nelovím ale tohle je docela milé. No zpět k problému - díky za report, opraveno. Další verze bude asi iž v pátek, tak pak prosím vyzkoušej a kdyby ještě zlobilo, tak pořešíme
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

novakmir

#5
to ja taky nějaký jabber neznám, ale máš ho uvedený v kontaktech, když kliknu na Tvoji ikonu ... resp. nápis menion pod ní.

Jiank díky za řešení, uvidím po aktualizaci, doufám, že již je ok.
Pozn - u té poznámky - když se tam přidájí souřadnice v poznámce, přidají se také jako waypointy (ne finální)
  •  

novakmir

#6
Vrátím se k dotazu, asi zapadl

jde nastavit aby se nezobrazovaly nalezené keše?
  •  

Menion

#7
a promin. Je třeba je vyfiltrovat pomocí filtru. Tzn. zobrazit obrazovku se seznamem bodů a pak tlačítko 9
http://www.locusmap.eu/support/manual/s ... poi-screen
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

novakmir

#8
dík za radu.
jinak k zaslane os. zprave - ten link je nefunkcni (nevim jak se odpovi na soukr, zpravu zde na foru, tak jsem to napsal do diskuze), kdyztak smaz.
  •  

micska

#9
Tak, koečně jsem vyzkoumal, jak se věci mají s přesunem, tedy vlastně, bohužel, nepřesunem bodu na finalni souřadnice u stažených cachí.
Aby se  bod přesunul, je nespíše nutné, aby byl WP označen slovy FINAL, nic jiného (nefunguje moc ani název GC_KOD FINAL). Jinak je sice WP součástí bodu, ale při jiném označení než Final se nepřesune.
Při stažení (pomocí Arcaova addonu) upraveného bodu z GC.som jsou wayponity označené "Konečné umístění a číslo" (může jich být víc). Cache s takto nazvaným WP se jako vyřešená hvězdičkou neoznačí a konečné místo se nepřesune. Pokud tento bod ručně přejmenuji na "Final" a dám Aktualizovat bod, keš je označená jako vyřešená a na svém místě. (Při aktualizaci se znovu stáhne bod s názvem Konečné umístění 1, takže u cache jsou nyní 2 WP)
Nevím, kolik je jazykových mutací, ale nebylo by možné, aby Locus chápal, že Konečné umístění (či ev. jazykové verze) = Final? Další věcí je, že WP konečné umístění může být více, podle toho, kolikrát byly souřadnice opravené, tedy,aby vzal v úvahu ten WP konečné umístění, který má nejvyšší pořadové číslo?
Uff, snad jsem to popsal srozumitelně, případně mohu poslat gpx file nějakého takového bodu. Diky

Nebo jestli je to dotaz spíše na Arcaa?
  •  

psuk

#10
posouvam topic do predu...taktez mne to trapi. Zaroven jsem zaslal link Arcaaovi
  •  

Menion

#11
zdravím,
  aby se bod přesunul na finální souřadnice, nehraje roli jak se jmenuje ale jaký má kód. finální bod musí začínat kóddem "FI" a pak část kódu keše po tom "GC". Pokud i to nefunguje, pak mi prosím připravte nějaké GPXko s keší kde to nejde a já se na to podívám
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

psuk

#12
Zkus si pomoci Locus - addon Geocaching stahnout nejakou kesku, u ktere jsi pred tim na geocaching.com pouzil Corrected Coordinates. Finalni bod je pojmenovan jako Konečné umístění 1, viz dva prispevky nade mnou.
  •  

micska

#13
Quote from: "menion"zdravím,
  aby se bod přesunul na finální souřadnice, nehraje roli jak se jmenuje ale jaký má kód. finální bod musí začínat kóddem "FI" a pak část kódu keše po tom "GC". Pokud i to nefunguje, pak mi prosím připravte nějaké GPXko s keší kde to nejde a já se na to podívám

Ahoj, diky za reakci. Jenze ono to tak uplne nefunguje, viz popis dale.
Asi michame 2 problemy dohromady. To, co popisujes, funguje u kesi, ktere maji Finalni point vytvoren v nejakem prostedi (bud primo na GC.com ownerem cache, kdy u jiz existujiciho Final WP jen opravis souradnice NEBO pokud se FP vytvori nejakym programem GSAK ci Geoget, aspon myslim, ani jeden nepouzivam) Pak to funguje.

Druha vec je, ze GC.com umoznuje opravit = "prepsat" souradnice u Multi a Unknown kesi pro konkretni nick. Idealni vec pro googlovaci Unknown cache, ktere se lusti u PC a nikoli v terenu.
Tyto souradnice pak na GC.com funguji jako "finalni" - napr. cache se zobrazuje na techto opravenych souradnicich, pokud se takova cache stahne do Garminky, ukazuje se na opravenem miste (vim opd kamosky, co to pouziva). Dost jsem s tim laboroval, tak to zkusim popsat. GPX poslu bez problemu.
Tedy, pokud si stahnu z GC.com Pocket query, kese maji prirazeny "opravene" souradnice. Bohuzel ale nejdou odlisit od kesi, ktere je opravene nemaji  :(  (souradnice nemaji FI waypoint - nemohou mit tedy ani hvezdicku)
Pokud takto upravenou cache stahnu Arcaovym addonem, je cache na vychozich souradnicich a  najdu u ni (novy -  tedy navic proti puvodnim WP zapsanym na GC.com - stage atd) WP s jmenem "Konecne umisteni 1", popisem "Coordinate override"  s kodem N139D__ (mozna ma kazdy nick jine pocatecni znaky, posledni 2 mista se lisi kes od kese).
A ted pozor :!: Tento WP v Locusu prejmenuji na "Final"  a dam Aktualizovat cache.  U cache jsou nyní 2 nové WP: Opet "Konecne umisteni..." a WP "Final" (ten opraveny), ktery ovsem zadny kod "FI_neco" nema. Nema zadny kod!  :o  Presto se na ikonce kese objevi * a je presunuta na finalni souradnice. Pak se v tom vyznejme

Idealni by bylo, kdyby Locus takto upravene GPX poznal a priradil jim hvezdicku bez nutnosti prejmenovavat rucne WP. Pak uz by mu nechybelo nic  :)

Jejda, snad jsem to posal srozumitelne, ono je to jednoduche ukazat v praxi, ale presne popsat, bleee  ;)
Kam a jak mam poslat to GPX?

Diky, krasny den!
  •  

Menion

#14
vše chápu ještě než jsem si přečetl tvé psaní. Psuk pomohl, nicméně jsem to testoval a narazil jsem na problém že ten waypoint se nedá jednoduše odlišit od jiných protože kód neobsahuje "FI" a i jméno je jiné když máš češtinu nebo když máš angličtinu.

Ty jsi mi ale krásně odpověděla, že máš sice česky "Finál ...", ale popis se ti vrací jako anglické "Coordinate override", což si teda vezmu jako indetifikátor final waypointu a upravím to podle toho .. děkuji. Uvidíme jak to bude fungovat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •