Main Menu

napad

Started by fricek, October 30, 2010, 10:38:12

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

fricek

Zdravim, aplikace je skvela, ale neskodilo by pridat
1)  do informaci O aplikaci odkaz na asamm.cz
2)    moznost vybrat cestu k offline mapam. - napr. Abych mohl pouzit mapy ulozeme ve slozce u  jine aplikace.

Diky
  •  

Menion

#1
Zdravím,
  díky za chválu ...

ad 1) upraveno, přidán link na toto fórum
ad 2) aplikace využívá pouze offline mapy podporované v aplikaci Locus, tzn ty které v Locus fungují. Možnost nastavení jiného adresáře by tedy musela být práve v Locusu. Promyslím ale nevím nakolik to má využití. Společný porporovaný formát s jinou appkou v podstatě není. Částečně umí načítat trekBuddy mapy ale ne celé atlasy. Též teď zvládne ozi mapy ale musí být předělané do jiného formátu ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

fricek

#2
Díky za rychlou aktualizaci.

Aha, mě právě zmátl ten formát z_17.tar, z_18.tar .. myslel jsem že jde o komprimovaný andnav atlas format
Nemám rád, když mám na kartě hodně složek... :-) Ve Whereyougo
k zobrazení již stažených a uložených map pomocí aplikace Locus aplikaci Locus už mít nainstalovanou nepotřebuju, že? Takže není problém Locus vždy odinstalovat a v případě potřeby nových map zase nainstalovat, jestli to chápu správně...? Problém je ale v tom, že budu muset mít na sdkartě stále složku Locus/maps/ aby WhereYouGo mohlo z ní načítat mapy ... :-( Rád bych si mapy nahrál přímo do složky WhereYouGo/maps/... jde čistě jen o přehlednost  ;)


Jinak je nějaká možnost jak si vytvořit vlastní offline mapy pro WhereYouGo - jinak než pomocí Locusu ?
Ne, že by Locus byl špatný, ta aplikace pracuje skvěle - dokonce zvládla stáhnout bez jediné chyby cca 200MB dat :-), ale přece jen na PC mám rychlejší procesor než na mobilu, takže bych rád použil např. program Mobile Atlas Creator - je nějaká možnost vytvořit si offline mapy v něm ? Pokud ano, v jakém formátu je tedy uložit ?


PS: K programu Locus... vytvářel jsem např. ofline cyklististickou mapu, ale když jsem odzoomoval pohled abych mohl označit celou ČR tak se mi na displej vlezla jen půlka ČR.... nepřišel jsem na to jak označit najednou i druhou půlku ČR... co třeba přidat možnost u "výběru oblasti" (pokud tam už není a já si ji nevšim) nezrušit vybírání při posunutí mapy. Mám namysli ten "zelený obdelníček" (select) když označuju oblast na mapě a chci pokračovat s označováním i dál, jenže musím nějak posunout mapu, ale pokud kliknu na mapu abych ji posunul, tak se select vypne a začne se uznačovat nanovo od toho místa kam jsem si klikl prstem, takže sice označím druhou část mapy ale ta první část, kterou jsem měl vybranou už vybraná není... (snad jsem to popsal tak aby se to dalo pochopit, i když moje vyjadřovací schopnosti nejsou až zas tak dokonalé :-D)


Děkuju moc za Váš čas
  •  

Menion

#3
za aktualizaci není zač ...

no s těmi složkami, osobně bych to taky více řešil, ale bohužel mi přijde že na kartě v androidu prostě pořádek udržet nelze. Je to takový bordel během chvíle že to je děsný. Bohužel pro práci s mapami potřebuje WhereYouGo ještě soubory nakešované v cache adresáři Locusu, nejsou to tedy jen samotné mapy. Locus samotný ale nainstalovaný být nemusí. No možnost přesunu map (a i cache adresáře) je realizovatelná, ale přiznám se že právě vzhledem k nepořádku na kartě, mi přijde až zcela zbytečná.

vytváření offline map jiným způsobem na PC
  viewtopic.php?f=21&t=4

jinak vytvořil jsem v Locusu i kompet cykloatlas cca 1200MB, chvilku to trvalo pravda ale bez problému. Navíc pokud ti při vytváření nějaka dlaždice chybí, nebo chceš stahování přerušit a porkačovat jindy, tak není problém. Stav se uloží a lze potom navázat kde jsi skončil ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

fricek

#4
Quote from: "menion"vytváření offline map jiným způsobem na PC
  viewtopic.php?f=21&t=4

Díky za ten návod, to je přesně co jsem hledal  :)


QuoteNavíc pokud ti při vytváření nějaka dlaždice chybí, nebo chceš stahování přerušit a porkačovat jindy, tak není problém. Stav se uloží a lze potom navázat kde jsi skončil ...

JJ právě to by mě zajímalo - můžeš doplnit k tomu návodu - když jsem např. dělal mapy Cykloatlas CZ, tak mi Mobile Atlas Creator házel při stahování plno chyb - "chybějící dlaždice". Je nějaká možnost jak je stáhnout znovu ? Když dám "Create Atlas" nanovo, tak se mi začnou stahovat znovu všechny dlaždice od začátku. Lze stáhnout jen ty, které se nestýhly ? Něco jako funkce "Repair Atlas" ?
  •  

Menion

#5
za návod není zač, snad to bude jasné a pochopitelné ...

ohledně přerušení a následném pokračování stahování - to jsem moc dobře nenapsal. Takhle funkčnost je v Locusu. Jak je to v Mobile Atlas Creatoru, to nevím, nepoužívám ho. Pokud tam taková funkčnost chybí budeš se muset obrátit na jeho autory ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

vejskal

#6
Zdravím,
také bych přivítal možnost konfigurovat adresář k ukládání či načítání off-line map. Je to z důvodu, že v "samsung galaxy s" je interní SD a zároveň mám i externí SD. Locus mi umožnuje ukládáni jen na interní SD a když mám více map, pak je musím mazat a nahrazovat jinými. Takto bych je mohl mít všechny na externí SD a to by bylo super.
Mapy vytvářím přímo v telefonu pomocí Locus a jde to výborně.

Děkuji
  •  

joee

#7
Zdravím, já bych uvítal klidně i menší změnu: mít možnost vybrat si nejen z online map (a používat tak cache Locusu pro online mapy), ale také z offline map Locusu... jinak netuším, jak používat offline mapy vytvořené v Locusu i ve WhereYouGo. Díky.
  •  

Menion

#8
zdravím,
  někomu jsem to už psal. V Locusu jsem udělal značné množství změn v oblasti offline map a není to otázka dne to vše bez chyby promítnout do WhereYouGo. Takže pokud Wherigo bude nadále porkačovat za podpory Groundspeaku a hlavně české komunity, tak podpora pro offline mapy časem určitě bude!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Brunoos

#9
Ahoj
už je to nějaky pátek co tu vznikl poslední příspěvek a tak to oživím

Chtěl bych se poptat jak to vypadá s přidaním offline mapy do WhereYouGo?

díky za info
  •