Navigace

Started by bajlek, March 26, 2012, 09:31:23

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bajlek

Dobrý den, myslím, že se to zde již řešilo,ale nenašel jsem konkrétní topic. Jsem šťastným uživatelem PRO verze a včera jsem zakoupil 2GB vektorove mapy. Mapy mám i z ulozta (nejsem na to pyšný,ale ceny map jsou poměrně vysoké) a mám problém. Předtím než jsem stáhnul vektorovou mapu mi šlo, že jsem dal navigaci A-B kolo a táhlo mě to po cyklo stezkách, nyní ikdyž jsem na mapě s cyklorelief tak mě táhne přes kdo ví co ale hlavní a nejkratší cyklostezku nezvolí, ikdyž je na mapě zakreslena. Ta samá situace se děje při online mapách (SmartMaps např.) Mohl by mi někdo poradit, co mám špatně nastaveno?

Jde mi o trasu z Hranice - Přerov (cyklostezka by měla být Bečva - přes Lipník, Osek...)
  •  

Menion

#1
Zdravím,
 - prvně opravdu ti přijdou ceny map vysoké? Mapa ČR má 190MB, tzn za 30Kč je to 10 stažení, tedy zhruba 3Kč za mapu ČR ... to mi teda upřímně moc drahé nepřijde
 - ohledně výpočtu pro navigaci. Trasa se počítá Online, tzn. je jedno co máš zobrazeno za mapu. Pro výpočet i s navigací jsou dvě možnost (v nastavení jsou tři ale Yours server nepočítá navigační příkazy), takže se koukni do menu > nastavení > navigace > zdroj a zkus si přepnout Cloudmade na Mapsforge nebo naopak. Každá služba to počítá trošku jinak, takže to chce vyzkoušet
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

bajlek

#2
OK, díky za tak rychlou odpověď! To jsem nečekal! :-) Nemyslím ceny vektorových map, ty jsou velmi nízké a jsem rád, že jsem je na tvém eshopu zakoupil. Jde mi o cyklo turistické mapy např. od SmartMaps

EDIT 10:01: nevyznám se v tom tak moc :-) chci teď cestovat hodně s kolem, bruslemi a pěší, takže proto jsem zakoupil tvou aplikaci (má mnoho nastavení a toho si cením ikdyž je to občas na štíru něco najít) :-) musím se s tím pořádně seznámit, ale už teď vím, že jen díky téhle aplikaci konečně pojedu trasy, které jsem chtěl neztratím se a zároveň se podívám do okolí
  •  

Menion

#3
to čekej, reagujem hned, nebo snažíme se :). Jo jinak mapy obecně jsou dražší. Jsme malý stát, menší kupní síla a práce na mapách je časově dost náročná takže se zase tak moc není čemu divit.

každopádně doporučuji se na popis nastavení podívat tady http://www.locusmap.eu/support/manual/settings?lang=CS . Jsme na Locus dva. Já + přítelkyně. Já vyvíjím a ona dělá většinou podporu + stránky + spoustu věcí kolem. Píšu to ale proto aby jsi se nedivil že nastavení není zcela aktuální. Vyvíjím a měním Locus prostě moc rychle ale většinu věcí tam najdeš. Trošku si s tím pohraj a když něco něpůjde tak se ptej. Já něbo někdo z komunity určitě odpoví ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Homi

#4
Ten odkaz neni funkcni, nemohu nikde najit manual, snad jen nejaka docasna "indispozice".
Homi
  •  

Menion

#5
promiň, dočasný problém na stránkách, mělo by být aktuálně funkční
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •