Ikony bodů z Moje mapy (na Google Maps) / Ikony v exportu

Started by eXMarty, March 12, 2012, 18:04:20

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

eXMarty

Zdravím,
zřejmě aktualizací na verzi 2.x Locusu došlo ke změně chování zobrazení "Moje mapy". Dříve byli při zobrazení bodů z kromě pozic bodů z online mapy nainportovány a zobrazeny i různé ikony bodů. I při volbě export (export my maps do Locus) byly tyto ikony někam cachovány a později i offline zobrazovány. Nyní při přímém zobrazení "Moje mapy" jsou všechny body interpretovány jako malé červené tečky a v případě exportu přebírají výchozí ikonu kategorie do které jsou exportovány. Je toto chování autorem zamýšlené? Případně dá se nějak nastavit chování předešlé? Ptám se jen proto, že mi to přijde trošku jako krok zpět. Protože například filtrování bodů podle různých ikon mi přišlo jakou velmi intuitivní a efektivní. Pokud došlo ke změně z nějakého účelu tak teoreticky jsem zde našel možnost importování kml, ve kterém se upraví odkazy na obrázky a ikony. Ovšem třeba u měněných map jde precejen o komplikaci.

Ještě jeden vpodstatě související dotaz / návrh změny:
Dájí se při exportu bodů (celé kategorie) zachovat v exportovaném souboru zachovat ikony bodů? Vím že by byl relativně problém odkazovat na nějaký soubor a ikonou. Ale snad by nebyly problem konkrétní ikonu z Locusu exportovat např. do podadresáře "files" a odkazovat na něj. V případě dalšího použití by pak stačilo opravit v GPX/KLM souboru jen odkaz.
  •  

Menion

ahoj Martine,
  takže jak jsem psal na ICQ - k dotazům. Za problém při My Maps se omlouvám. Vzniklo to úpravami v importu KML souborů (který se používá i při práci s My Maps daty) takže teď už opraveno, dnes bude asi reease tak můžeš vyzkoušet

  ten komplexní export i s body zatím nejde co si pamatuju. Jestli na to nezapomenu tak se na to podívám. Každopádně mám v plánu přidat možnost připojení více informací k jednotlivým bodům (nějaké další soubory, vlastní položky s informacemi, atd...) takže způsob a obsah exportu se ještě bude upravovat takže pokud to neudělám teď, tak až později budu dělat tohle tak to určitě přidám
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

eXMarty

Omluvy myslím netřeba, vývoj přináší i oběti ;)
ani to jako stížnost míněno nebylo - spíš prostě jakou report.
Dodělat export a celkově POI nějak rozšířit je určitě dobrý nápad. Je k tomu někde rozjetá diskuze ... nějaký Brainstorming? Nebo si vývoj v tomto směru necháváš pod svým palcem. Případně bych se rád na nápady podíval a alespoň myšlenkami přispěl svou troškou do mlýna.
  •  

Menion

prozatím to mám jen v hlavě. Ale jelikož Google nedávno vydal "Stencils" http://developer.android.com/design/dow ... index.html ... balíčky ikonek atd pro snadné návrhy GUI, myslím že zanedlouho začnu něco navrhovat a jelikož to bude celkem zásadnější tak se určitě podělím než začnu s realizací. Teď momentálně hodně řeším in-app billing, aby fungoval a aby měl taky nějaký obsah, ale myslím že tak za měsíc se vrhnu zase na normální pilování vzhledu a fcí takže pak to začneme řešit ;)

a jinak reporty jsou vítané. Celá appka je už celkem dost provázaná a občas mi bohužel nějaká změna způsobí vdlejší efekt tam kde jsem to nečekal, viz problém s ikonkami
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •