Turistické mapy

Started by thirdknown, January 10, 2012, 16:45:46

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lacop2

#15
Bol som tiež dlhoročným spokojným ba až ortodoxným používateľom OziExplorera na platforme Windows Mobile a hlavne kvôli OziExploreru a mapám, ktoré som mal vo formáte OZFX3 a OZF2, som mal obavy z prechodu na Android. Locus Pro však moje obavy úplne rozptýlil, a to až tak, že už ani vôbec nesledujem pokračovanie vývoja OziExplorera pre Android. Locus má už dosť navrch. V PC však OziExplorer naďalej používam.

Ale k veci. Nie je problém skonvertovať OZF2 a OZFX3 mapy pre Locus. Najjednoduchšie je to programom MAPC2MAPC, ako už bolo spomenuté vyššie. Je to však shareware, ale za 10 GBP sa oplatí kúpiť. Treba si však prečítať "readme.txt", ktorý sa nachádza v inštalačnom priečinku programu, kde sa píše, že pre podporu OZFX3 a OZF2 je potrebné doinštalovať príslušné "GDAL_Translate" (linky sú uvedené v texte) a cez menu   "Edit - Locate" ho treba asociovať. Potom sa oziexplorerovský MAP súbor otvorí cez menu "File - Open Calibration" a po načítaní sa cez "File - Write Mobile Atlas" vyberie vytvorenie súboru pre "Locus/RMaps sqlitedb".

Druhá možnosť je použiť free program OziMapTrans a súbor OZFX3 skonvertovať na trekbuddyovský TAR atlas. V záložke "Settings" zaškrtnúť "use custom tile size" a zvoliť rozmer dlaždice napr. 512 x 512 (kľudne aj 1024x1024). Potom cez záložku "OziMap (ozf2/ozfx3)" otvoriť oziexplorerovskú mapu ("Open Map ..."). Kliknúť na "Start Conversion" a vybrať výstupný formát "TrekBuddy TAR Files (*.tar)". Potom už len čakať, trochu to trvá.
Download OZIMAPTRANS: //http://www.4shared.com/rar/bQ5SswAu/OziMapTrans_1307.html

Ja som sa však svojich OZFX3 máp, ktoré som mal pre územie Československa vyrobené, vzdal a vyrobil som si nové pomocou programu MOBAC. Pre toto územie existujú vhodné mapové zdroje a z nich vyrobené mapy mi úplne vyhovujú. Ako si vyrobiť v MOBACu turistické mapy je popísané napr. tu: //http://forum.mtbiker.sk/post517115.html#p517115
  •  

Lugen

#16
Děkuji Vám oběma, jak za odpovědi, tak za tvorbu. Osobně jsem přešel na Android před necelými třemi týdny po téměř deseti letech na symbianu, kde jsem používal SmartComGPS. Androzic ani Oziexplorer mě vůbec nezaujaly. Locus mě velice mile překvapil, třetím dnem zkouším free verzi a moc se mi líbí. Díky MOBACU a vytvořenému addonu je tvorba map úplná hračka.
Dovolím si jeden návrh do budoucnosti, respektive prosbičku na úpravu v Locusu, zmenšování by mohlo být intenzivnější (větší zoom -), samozřejmě  je možnost přepínání mezi vrstvami, ale více vrstev se rovná větší objem dat, navíc ve vyšších vrstvách nejsou například turistické trasy a když si chce člověk prohlédnout kudy a jak vedou turistické trasy mezi dvěma vzdálenějšími body, je hledání optimálních cest komplikovanější.

Budu se opakovat, ale Locus je úžasná práce

Co se týče podpory map pro ozi, tak je asi celkem jasné, že spolupracovat se jim nebude chtít, když svůj výtvor nabízejí za 25 $ a navíc je dle mne neschopný konkurovat Locusu ani po kvalitativní stránce. Netuším, jak je to s autorskými právy na jejich formát souboru, to že jej používá Androzic nemusí nic znamenat, všichni tušíme, jaký mají k autorským právům postoj rusové... Naštěstí výše popisovaná tvorba map je tak jednoduchá, že podpora dalších formátů není nutná.
  •  

Hamaci

#17
Do aktuální verze 1.16.3 mi nejdou přidat (pomocí MOBACu vyrobené) SHOCAST cyklomapy.
Přitom na jiném přístroji jsem tytéž mapy použil (v prosinci) a stále fungují.
Prosím autora o vyjádření, zda je v aktuální verzi nějaké "kurvítko", které tyto mapy znepřístupní.
Jsem si vědom toho, že offline použití SHOCAST map není zcela košer, ale rád bych věděl, zda můj problém je chyba nebo vlastnost SW.
Mimochodem, mám zaplaceno za Locus Pro  :)
Děkuji
  •  

Menion

#18
o žádném "kurvítku" :) nevím ... Locus nepozná zdroj map vyrobených v Mobacu takže žádné kurvítko ani být nemůže. To že to nefunguje je divné, zkus zkontrolovat jestli mapa je ve správném adresáři, případně vymazat cache adresář (což přinutí locus načíst mapy komplet znovu)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Hamaci

#19
Děkuji za rychlou odpověď a ujištění, že SHOCast mapy by měly fungovat.
Budu tedy chybu hledat u sebe.
Je to ale divné, jiné mapy mi fungují. V adresáři Locus/maps mám 3 soubory typu sqlitedb a v Locusu jsou vidět jen dva. V druhém přístroji ta mapa funguje bez problémů.
  •  

Menion

#20
no napadá mě jedině zkontrolovat jestli mapa (soubor) není zamčená jen pro čtení, to by mohlo vadit. Jinak pokud je nějakého menšího objemu tak mi ji můžeš poslat a já na to kouknu. Je tam ale riziko že mi bude fungovat a pak se toho moc neodhalí. Nebo si ještě mžeš z marketu nainstalovat CatLog program a pak vymazat cache adresář, spustit locus a pak hned po nainicializování map locus vypnout, spustit CatLog a uložit z menu log a poslat mi ho na email. Tak by snad mohla být nějaká informace o problému
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MirecXP

#21
Bude nejak mozne skombinovat shocart mapy s vrstvou slovenskych lesnych ciest?
Prip.je to nejako mozne uz aj teraz?
//http://lvu.nlcsk.org/LC/
  •  

Menion

#22
zdravím. Tohle už jsme řešili tady

http://www.geocaching.cz/forum/viewthre ... ost_305260

bohužel je to asi zaseklé na vedení Shocart takže pokud o to stojíš, doporučuji se obrátit přímo na ně. Možná na to jen pozapoměli ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

vasatkoj

#23
Ahoj, stáhnul jsem si free verzi Locusu, jsem nadšen. Uvažuji o kopi plné verze Pro. Akorát mi není jasné, zda je v plné verzi ukládat pro offline prohlížení všechny mapy (konkrétně mi jde o OSM - Cyclo). Ve free verzi, některé mapy lze částečně ukládat, některé ne. Třeba u OSM-Cyclo je offline:Ke stažení:ne., jde mi o to, zda zakoupením plné verze jí budu moci stáhnout do mobilu. Děkuji za odpověď
  •  

Menion

#24
Zdravím,
  všechny mapy mají naprosto stejné parametry v obou verzích takže bohužel. Zrovna ohledně cyklomap, ty jsem akorát před pár dny řešil s autorem (Andy z GB) a stáhování jeho map bude dostupné díky zakoupení kreditu přes in-app billing. Cena ale vypadá že nebude úplně nejmenší, ale uvidíme ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

glasvas

#25
zdravím, jsem začátečník seznamuji se s Locusem Free a jsem nadšen. Na Pro určitě dojde. Mám ve zkoušce na týden mapy od Shokartu a v těch bych chtěl pokračovat, ale zatí nevím zda prodají jen mapy. Mají to na dotaz. Zkouším i ten jejich Awey a to tedy nic moc..

- Kdybych od nich musel koupit Nějakou verzi TourNavigátoru s mapou Shocart CZ a Sk, nebude problém vyřadit TN a použít jen mapu v Locusu ??
- Pokud budu mít Locus Pro a koupené mapy, funguje to zcela bez dat z internetu?
- Případně poradíte něco jiného co mi nedocvakává..??
- Neorientuji se..   menion - jest strůjce Locusu Pro.??

příklad ze života:  Bydlím ve Skalné a za jsou hraniční hvozdy. Prověřoval jsem lesní cesty bez označení a bez Locusu jen s pomocí satmapy a pak převod bodů do cyklomapy Shokartu na Cykloserveru..  děs..  Nyní nahrávám jízdu na kole v Locusu a to jest opravdu super..!!!!     Díky  glasvas
  •  

pmoravec

#26
Quote from: "glasvas"zdravím, jsem začátečník seznamuji se s Locusem Free a jsem nadšen. Na Pro určitě dojde. Mám ve zkoušce na týden mapy od Shokartu a v těch bych chtěl pokračovat, ale zatí nevím zda prodají jen mapy. Mají to na dotaz. Zkouším i ten jejich Awey a to tedy nic moc..

Tady by se asi hodilo vysvetleni primo od meniona, ale jestli mluvite o informaci "Plati po", tak dle mne to neni doba, po kterou lze danou mapu vyuzivat, ale doba, jak dlouho je mozne predstazene dlazdice kesovat (takze dlazdice vydrzi v kesi tyden, ale mapy je mozno pouzivat dele).

Otazkou je, jak se to bude chovat v okamziku, kdy je clovek off-line a nemuze dlazdice stahovat, zahodi se po 7 dnech ty stare, nebo se budou zobrazovat?
  •  

Menion

#27
Zdravím pánové,
  ano, menion je prý strůjce :), jinak je to jak říká Pavel. Tedy informace "Platá po" znamená po jakou dobu zůstávají data v paměti platná. To znamená že pokud si prohlídneš nějaké uzemí, po sedm dnů bude mapa uložená v mezipaměti použitá při příštím zobrazení a nebude se stahovat z internetu. Po této době se data již nedají použít, tzn. bez internetu se mapa nezobrazí. Pokdu by si někdo chtěl "nakešovat" mapu před výletem, je možné smazat v aplikaci keš této jedné mapy a prohlídnout (a tedy nakešovat na dalších sedm dní) si pak mapu znovu

  ohledně Tournavigatora - tu aplikaci neznám ale pokud formát map není některý z porporovaných Locusem (což předpokládám že nebude) tak tyto mapy ani nebude možné použít v Locusu. Připravujeme offline řešení SHocart map, kdy bude možné zakoupit a stáhnout mapy přímo v Locusu ale časový horizont zatím není znám. Hrubý odhad je do konce května
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

glasvas

#28
dostal jsem písmo i od Shokartu a také sdělují, že bude ofline mapa CZ+SK na jaře 2012.  Jeden odkaz:  http://www.facebook.com/shocart.cz
 Tím je můj problém v brzku vyřešen. Počkám až to bude v prodeji.  A toho strůjce.. omluva.. teprve se s Locusem seznamuji.  díky za rady..
  •  

Scibex

#29
Jsem snad jediný komu "Platí po" např. u map Shocartu vadí? Plánoval jsem si na toto jaro koupit PRO verzi a odměnit tak autora za práci. Avšak po probuzení Locusu ze zimního spánku mne čekalo nepříjemné překvapení a to je toto nové zaklínadlo. Proč?
Měl jsem nakešovány celé JČ. Teď je po 7 dnech vše fuč a mohu začít od znova. Proč 7 dní a ne 99999.
Tímto u mne Locus ztratil kouzlo. Nechci internet v mobilu, aby mne na cestách žral baterky, nechci platit nenažrané O2 a spol. 12 měsíců v roce a ani znovu potýdnu běhat prstem večer po displeji na ranní tůru a pak na  místě zjistit, že jsem něco večer nenakešoval. Tak asi server a jeho zatížení neušetřím. Proč? Kde je to původní offline "na pořád"?.
  •