[CZ] - Prepinani mezi vrstvami

Started by lupirro, February 25, 2011, 18:26:34

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lupirro

Ahoj,

potreboval bych poradit s jednim zasekem. Vyexportoval jsem si mapu se tremi podklady (nebo vrstvami - nevim) - google maps, google earth a cyklo, ale v locusu se mi objevuje pouze vrstva z google map - je nejaka moznost jak mezi vrstvami prepinat?

Diky za odpoved
  •  

Menion

#1
ahoj,
  můžeš to trošku specifikovat? To máš tři mapy, každou v samostatném souboru? Nebo jsi nějak všechny tři mapy narval do jednoho souboru?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lupirro

#2
Kdyz se tak ptas, tak uz vidim, ze jsem asi udelal neco spatne. Jel jsem podle navodu - oznacil jsem si oblast, vybral jsem mapovy podklad google maps, meritko a dal jsem add selection do atlasu. Oblast jsem nechal stejnou, ale vybral jsem si mapovy podklad cyklostezky a dal opet add selection. Takze jsem mel v atlasu dve vrstvy. No a pak jsem vsechno vyexportoval do sqlite souboru a myslel jsem si, ze bud se ty vrstvy nejak prolnou anebo, ze mezi nimi pujde prepinat. To jsem asi myslel blbe, co? :D
  •  

Menion

#3
Heleď to je docela dobrý, ani jsem netušil že něco takového jde udělat, ale je to docela divný :) ... rozhodně doporučuju mít v jednom souboru jenom jednoho mapového poskytovatele a to ve více zoomech. Pak zvolíš tu mapu, toho jednoho poskytovatele (např. google maps) a v rámci něj můžeš zoomovat po těch měřítkách která jsi si stáhl. Když budeš chtít prohlížet druhou mapu (např satelitní) která je ve druhém souboru, tak budeš muset do menu s mapami a vybrat si jí a pak můžeš zase zoomovat ale opět v rámci pouze té jedné mapy.

takže asi tak ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

johndirt

#4
Ahoj. Jak je výše uvedeno či naznačeno, v MOBAC je možné vytvořit mapy s více vrstvami (měřítky) téže mapy a zároveň lze kombinovat i zdroje map. Lze tedy tímto SW nástrojem vytvořit uživatelskou strukturu map a vrstev. Zatím jsem si zkusmo vytvořil v Locusu  funkční kombinaci 3 map (ze 3 mapových zdrojů) do souboru *.sqlitedb s tím, že každé mapové zvětšení je využito jen jednou. Příklad: měřítko 20 - Slovakia cyklo; 21, 22 - Cykloserver+relief; 23 - Google Earth.
...
Možná by stálo za zvážení, zda-li by app Locus neuměl pracovat s kombinovanou strukturou vrstev (měřítek) a map (typů map), jež umožňuje MOBAC a patrně i souborový formát sqlitedb. Např. java app trekbuddy, se kterou jsem své hrátky s mapami začínal, toto se svými TAR atlasy umí. Komfortní by bylo, kdyby případné přepínání map, vygenerovaných předem v jednom sqlitedb souboru, mohlo být realizováno např. tlačítky na liště. Příklad: dlouhý stisk tlačítka
  • nebo [-] na dolní liště by nevyvolalo nápovědu, ale cyklické přepínání map.
...
Omlouvám se, pokud se o mnou uvedené problematice píše v nějakém anglicky vedeném topiku.
  •