Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - onelook

#1
Zdravím, vzhledem k Mercatorovu zobrazení většiny používaných map je měřítko (skutečná vzdálenost na jeden pixel) závislé na zeměpisné šířce. Ale Locus zobrazuje měřítko při pohybu na mapě stále stejné. Mění/připočítává se jen při zoomu nebo někdy i při pohybu, ale tak nějak "náhodně". Takže někdy se zobrazuje zcela nesmyslné měřítko. Mohlo by to být i potenciálně nebezpečné, pokud na mapu někdo spoléhá a zrovna se mu to zobrazí chybně. Při zoomu je změna měřítka přitom naprosto plynulá.

Locus Classic, nicméně v Locus 4 to vidím stejně chybně
#2
Ahoj, řeším problém s Locusem na Redmi Note 9 Pro při navigaci. Při zapnutí navigace dojde vždy k zapnutí fullsceen módu (Nastavení/Ovládání/Displej/Celá obrazovka), který na tomto telefonu nefunguje správně a není vidět horní a dolní lišta Locusu. V menu lze fullscreen zase vypnout, ale při zapnutí navigace se fullscreen zase zapne. Locus verze  3.61.
#3
Zdravím, seskupování bodů je fajn věc, ale přijde mi trochu nevyladěné. Seskupují se mi body, i když jich mám už ve výřezu velmi málo. Např.:



Nešlo by, prosím, tam udělat nějaké nastavení míry, kdy už se má seskupovat? Klidně do konfiguračního souboru, pokud je problém to mít v GUI. Takto musím hodně zoomovat, abych ty body viděl. A pak zase nevidím okolí těch bodů, takže se dost snižuje přehlednost. Vím, že seskupování mohu vypnout, ale i přes rychlé nastavení je to dost nepříjemné. A když vypnu seskupování zcela, tak v menších zoomech mám celý displej prokrytý ikonkami, nevidím vůbec mapu. A v některých zoomech je to ještě pomalé, protože se vykresluje velké množství ikonek.

Nebo ještě mě tak napadá, že by pomohla i možnost si u určité složky POI bodů určit, od jakého nejmenšího zoomu se mají body zobrazovat na mapě.
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Ztráta GPS signálu
September 23, 2015, 11:54:53
Zdravím, narazil jsem na takový podivný problém, který nevím, čím je způsoben a jak se ho zbavit. V telefonu mám koupený Locus Pro a časově omezenou free beta verzi. Běžně používám Locus Pro a v posledních dnech mi při nahrávání trasy vypadává GPS signál. Ikonka pro vyvolání info o GPS se změní - přibude tam ikonka hodin. Když na to kliknu, tak se dozvím, že žádná satelity nenalezeny. Pokud GPS v Locusu vypnu a zapnu, tak se prakticky ihned najde spousta satelitů a fixne se poloha. Když odejdu zpět do mapy, prakticky ihned vidím zase ikonku s hodinami. Zaznamenaná trasa je taková velmi nepřesná lomená čára - prostě polohu to najde jednou za čas. Zkoušel jsem restartovat telefon - nepomohlo to. Naproti tomu jsem zkoušel nahrávat na stejném telefonu v Locus Free (beta) a tam to funguje bez problémů. Takže to zřejmě není problém telefonu jako takového.
#5
Zdravím, díky za přidání informace o datu a času bodu na zaznamenané trase. Nicméně v případě krátkého názvu trasy se tyto informace zobrazují oříznuté. Zejména u času mi to hodně vadí. Šlo by to prosím pořešit?
#6
Ahoj, rád bych si udělal představu o tom, jaký telefon koupit/nekoupit. Telefon mám, ve všem mi celkem vyhovuje, ale výdrž záznamu trasy v Locusu je nic moc. O reálné výdrži se bohužel toho člověk nikde moc nedočte.

Prosím uživatele Locusu, kteří mají nějaký telefon (nebo jiné zařízení s Androidem a GPS) a mají nějaké zkušenosti s výdrží telefonu při záznamu trasy, aby napsali přesný typ zařízení a dobu, po jakou vydrží baterie, pokud běží záznam a jinak toho člověk na telefonu moc nedělá (nesvítí displej, vypnutá data, ...). Případně cokoli jiného, co k danému tématu patří. Samozřejmě jde o orientační hodnoty, ale když napíše zkušenosti více uživatelů, tak budou mít větší vypovídací hodnotu.

Případně co používáte pro prodloužení výdrže, na jak dlouho to stačí, jak jste spokojeni/nespokojeni?

Za sebe:

  • Samsung S3: cca 8 hodin
  • Huawei Y300: cca 10 hodin
#7
Zdravím, v režimu navigace, když posouvám mapu, tak se mi vypočtená trasa, která se zobrazuje slabší čárou v určitém úseku zvýrazňuje. Nicméně nějak podivně. Jakoby měla "zpoždění". Těžko se to vysvětluje - nejlépe je to vidět na přiloženém videu. Z počátku to vypadá, že by čára mohla začínat v tom místě trasy, které je nejblíže středu mapy. Ale později tomu tak zjevně není.

Video: http://uloz.to/xJH3i4uP/p1240373-mp4
#8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Zpětná vazba
June 29, 2015, 13:25:44
Rozhodl jsem se sepsat nějaké věci, které mi na Locusu vadí (i když je celkově super). Jsou to víceméně takové různé drobnosti, které ale ve výsledku buď dělají práci potěšením nebo utrpením.

1) Rolování v seznamu tras (možná jen v případě, že jsou tam ikonky tras - mini mapy) je trochu trhané a není zde možnost rychlého rolování (chytnutí za posuvník). Pokud máš tras málo, tak to asi nikomu moc nevadí. Ale já už jich mám v některých složkách hodně a je to otravné, i když přežít se to samozřejmě dá.

2) Ikonky mapiček mi osobně přijdou dost k ničemu (idea pěkná, ale v praxi se mi potvrdilo, že na tom nic není vidět). Trochu je tam vidět tvar trasy (ale reálně mi to pomáhá jen výjimečně) a na té podkladové mapičce nevidím vůbec nic. Zabírá to dost místa a ostatní údaje jsou zbytečně malým písmem. Asi to i zpomaluje zobrazování seznamu (nenačítá se to asynchronně?). Vyhovovalo by mi, kdy to šlo vypínat/přepínat do nějakého jiného layoutu položky seznamu, který využije efektivně místo místo mapičky.

3) Na druhou stranu mě tam chybí informace o času startu a konci trasy.

4) Celkem hodně mi vadí, že název trasy se nezalamuje, ale ořezává. Přitom stejně výška položky seznamu je variabilní kvůli popisu, takže k tomu nevidím důvod. Název typicky má nějakou rozumnou délku (jeden až dva řádky) a chci jej zobrazit celý (narozdíl od popisu, který může být hodně dlouhý a zobrazit v seznamu tras jen začátek dává smysl).

5) Při klikání na ikonku oka pro zobrazení trasy Locus zobrazí nápis "Pracuji" a přestane na chvíli reagovat. Pokud těch tras chci zobrazit třeba 10, tak je to otravné. Nemůže to dělat na pozadí, aniž by to blokovalo GUI?

6) Ikonka oka je v pravé části položky, ale nezasahuje úplně doprava. Takže pokud tapnu příliš vpravo, tak netapnu na ikonku, ale na plochu položky a trasa se otevře v detailu. Bylo by dobré, kdyby tapnutí v pravé části seznamu se bralo jako tapnutí na oko.

7) Rozklinutí detailu trasy je hodně pomalé. Nevím, proč tomu tak je. Možná to způsobuje generování mapky, nevím. Pokud ano, mělo by být asynchronní. Při hledání trasy a proklikávání více tras je to opruz.

8) O to větší opruz je třeba pojmenovávání tras nebo jiné operace s trasami. Je třeba zbytečně rozklikávat detail trasy. Pohodlnější by bylo zobrazení menu možných operací s trasou po přidržení prstu na položce trasy v seznamu tras.Toto gesto je zde nevyužité a přitom v Androidu zcela přirozené.

9) U grafu trasy mi chybí jeden zcela přirozený graf a to závislosti uražené vzdálenosti na čase.

10) Při slučování tras (provádím často - měním akumulátor, který nevydrží celý den záznamu trasy) dostane složená trasa aktuální datum a čas (doby slučování) a nikoli datum a čas prvního slučovaného úseku. Takže se zobrazuje v seznamech úplně špatně a ani jsem nenašel možnost tento datum a čas ručně opravit.

11) V bublině, která se zobrazí po kliknutí na trasu na mapě, se zobrazí oříznutý název trasy (opět bych uvítal alespoň i dvouřádkové zobrazení). Pak je tam číslo trackpointu (to nevím, zda je k něčemu tak důležité, aby se zobrazovalo hned v té bublině). Je tam ujetá vzdálenost, zbývající vzdálenost, nastoupané km a jejich opak, nadmořská výška. Ale zcela tam chybí čas od počátku trasy, absolutní čas, čas do konce trasy,

12) Když ručně taguju trasu pro navigaci - tedy doplňuji navigační body, tak je otravné nutnost dvou tapů pro přidání navigačního bodu. Když to dělám třeba 100x po sobě (což je celkem běžné, když taguju nějakou trasu, kterou chci jet na kole), tak je to otrava. Chtělo by to mód přidávání navigačních bodů, kde by se zobrazila ikonka přidávání nav. bodu na jeden tap.

13) Nejsem si jist, zda to nějak nejde, ale při záznamu trasy se stává, že potřebuji nějaké informace o právě nahrávané trase. Třeba změřit nějakou vzdálenost nebo čas mezi dvěma body zaznamená trasy. Typický příklad - jedu z domu na sraz a dále s dalšími lidmi někam na výlet. Trasu zaznamenávám z domu. Někdo chce v průběhu výletu vědět, kolik už jsme od srazu ujeli km. Přitom tapnou na trasu, která se zaznamenává, a zobrazit třeba informace o délce od počátku trasy k bodu, kam jsem tapnul, se mi nedaří. Stopnout záznam je nepraktické. Na místě srazu záznam přerušit a udělat z toho dvě trasy by asi šlo, ale člověk na to typicky zapomene a nechce řešit. Třeba to nějak jde a nevím, jak.

Neber to prosím jako kritiku, ale konstruktivní postřehy a zpětnou vazbu z praktické dlouhodobé zkušenosti, kdy Locus používám pro pěší a cyklo výlety - plánování, navigaci, záznam tras apod.

#9
Jedná se o výškovou mapu vygenerovanou ze SRTM dat pro oblast nížin. Je to spíše ukázka, protože ideální by bylo, kdyby tohle uměl generovat Locus on-the-fly a s volitelným nastavením mapování rozsahu výšek na barvy. Pokud se namapuje škála přes velký rozsah výšek (třeba 0 m až 8000 m nad mořem), tak pak v oblasti malých výškových rozdílů je barva prakticky jednolitá a není tam nic vidět.

Jinak je to zobrazené jako překryvá mapa (overlay) nad klasickou mapou, průhlednost podle potřeby, mód prolnutí DARKEN.

Využití např. pro plánování trasy tak, aby se vyhnula velkým výškovým rozdílům. Z klasické mapy (i se stínováním) si lze jen těžko udělat představu o výškách. Takže zbývá vždy jen najet na určité místo a podívat se na výšku ... ale představa o terénu z toho moc dobrá není.

Ke stažení:
http://uloz.to/xEQMiFt7/height-overlay-cz-sqlitedb

Ukázka:


Pro srovnání SRTM stínování, které Locus umí:
#10
Zdravím, můžete prosím někdo nasdílet tento (volně šiřitelný) prográmek pro konverzi SQLite map na GEMF? Locus formát GEMF podporuje a je údajně rychlejší, tak bych to rád vyzkoušel a případě používal (zkonvertoval si do toho formátu dosavadní SQLite mapy).

Původní web je bohužel již mimo provoz (webovou stránku lze najít na http://web.archive.org/web/20130525051206/http://koti.welho.com/tstenbe3/GemfTool.html, ale daný soubor již nikoli).
#11
Zdravím, mám trochu netradiční dotaz, ale jaký mobil doporučujete pro Locus? Turistická navigace má trochu specifické požadavky - výdrž na baterie při zapnuté GPS, alespoň trochu čitelné na slunci, solidní příjem GPS v terénu, v lese (ve městě se turistická navigace moc nepoužije), dost místa na mapy atd. Prosím pozitivní i nagativní zkušenosti nebo porovnání, pokud máte zkušenost s více přístroji. Děkuji
#12
Prográmek v .NETu pro konverzi map z TAR do SQLITE formátu. Struktura DB a její obsah jsem určoval od pohledu, takže nezaručuji korektnost konverze. Pokud by k tomu byla nějaká specifikace, bylo by to lepší.

Ke stažení:
http://www.edisk.cz/stahni/73381/tar2sq ... .22KB.html

Heslo:
forum.asamm

Příklad použití:
Tar2Sqlite.exe z_15.tar 15 vysledek.sqlitedb
Tar2Sqlite.exe z_16.tar 16 vysledek.sqlitedb
Tar2Sqlite.exe z_17.tar 17 vysledek.sqlitedb
Tar2Sqlite.exe z_18.tar 18 vysledek.sqlitedb
Tar2Sqlite.exe z_19.tar 19 vysledek.sqlitedb

Ze souborů z_15.tar až z_19.tar vytvoří jednu DB vysledek.sqlitedb. Parametry:
1) vstupní soubor
2) zoom podle TAR formátu
3) výstupní soubor (když neexistuje, tak se vytvoří, jinak se přidává)
#13
Implemented / Offline režim
December 24, 2010, 22:13:56
Zdravím, bylo by možné přidat režim offline, kdy je možné využívat nacacheované dlaždice (ne jen atlasy v samostatných souborech), ale nesnaží se to stahovat chybějící dlaždice z netu? Tedy když by dlaždice v cache nebyla, tak by se prostě nezobrazila. Důvod ... drahá mobilní data. Vytvářet samostatné atlasy mi přijde kontraproduktivní, protože pak bych musel vždy volit vhodný atlas a také bych nemohl používat to, co jsem někdy prohlížel, ale speciálně nestahoval (=je v cache). Tedy nejlepší mi přijde všechno házet do jednoho uložiště.

Díky

PS: Super aplikace!