Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - kubasek

#1
Quote from: Menion on November 09, 2021, 20:48:21
Hmm 9.5% to by skoro mohlo být znát i reálně že telefon vydrží méně.

Nezkoušel jsi nějakou jinou aplikaci z Google Play na měření baterie? Možno bude vycházet ze stejných informací jako ta systémová ale třeba ne. Zkusil bych ....

Tady jsem zkusil udělat nějaké screeny. Přes den jsem Locus nepustil a byl klid. Aplikace vůbec nebyla v seznamu. Teď jsem zkusil pustit cca na 3min...1m zapnutá obrazovka a cca 2min vypnutá obrazovka. Zároveň spuštěný záznam trasy + navigování a spojeno přes aplikaci Locus for Garmin s hodinkami a zobrazení aktivity na hodinkách. Tady možná bude zakopaný pes. Třeba ten problém ve skutečnosti není v samotném Locusu, ale v té aplikaci pro Garminy. Tohle odzkouším zítra. Aktuálně nějaký proces Locus už je na pozadí hodinu. Ještě k těm screenum. Udělal jsem ještě jeden po cca 15ti minutách, kde je zjevné, jak u Locus pro naskakuje statistika využití CPU. U Locus for Garmin jsou hodnoty po 15ti minutách stejné.

EDIT: ukončil jsem manuálně hlavní proces v Locus for Garmin. Vymazal statistiky a po nějaké chvíli zkontroloval. Je klid. Locus Pro už ve statistkách není, takže neběží. Jenže ta aplikace na obsluhu hodinek Garmin chce taky vyjmutí z optimalizace, aby fungovala správně.
#2
po restartu telefonu se mi Locus v "seznamu baterie" neukazuje. Nechal jsem aplikaci status "neoptimalizovat baterii". Zkusím Locus spustit až k večeru a testnu malý záznam na pozadí, jestli vše pojede jak má. A zítra, s novým grafem spotřeby budu sledovat, jestli si Locus zase bude na pozadí něco brát, aniž bych ho spustil. Jestli po spuštění nezůstane viset nějaký proces aplikace. Je škoda, že se nedá spolehnout na notifikace v liště. Ikona z Locusu-aplikace běží; žádná ikona-aplikace neběží. U mě žádná ikona a aplikace si vzala skoro 10%. Jak jsem psal, teď jsem byl 2měsíce na podstatně úspornější Lineage ROM a tam jsem si problému nevšiml. Dřív jsem používal na správu spotřeby BetterBatteryStats, ale některé statistiky ohledně wakelock přestaly fungovat.

#3
jenže to musíš právě do hloubi menu telefonu a vypínat tu optimalizaci baterie a to je oprus. Bez znovu zapnutí optimalizace baterie mi STOPnout manuálně Locus nešel. Nastavíš trasu skočíš na kolo a za chvilku nic nenaviguje, na hodinkách červená obrazovka, uvědomíš si, že musíš povolit běh na pozadí, optimalizaci apod., takže sundat rukavice, všechno odklikat. Prostě oprus. Mám ale za to, že mi to dělá ONE UI od Samsungu. Cca 2měsíce jsem měl v telefonu Lineage 18.1 a tam jsem ten problém nezaregistroval(je možné, že jsem si jen nevšiml). Dnes jsem Locus nepustil a mám v grafu baterie uvedeno 9,5%. Zkusil jsem restartovat, jestli čas na pozadí bude dále naskakovat.
#4
Ahoj, nejspíš se podobná otázka již řeší v jiném vlákně, ale nepovedlo se mi dle klíčových slov dohledat. Jde mi o to, že aby Locus korktně zaznamenával záznam trasy a navigoval při zamčeném telefonu, tak musím povolit vše pro fungování aplikace na pozadí. Optimalizace atd. Záznam funguje správně, všechno je jak má být. Jenže když pak aplikaci nepoužívám a za den ani jednou neotevřu, tak mi stejně za den vezme kolem 5-10% baterie. Měl jsem puštěnou automatickou zálohu, tak jsem si říkal, že ji drží v běhu tohle, ale ani po vypnutí se nic nezměnilo a aplikaci stále vidím, že běží. Poradí někdo jak tohle vyřešit, aniž bych musel stále přenastavovat optimalizaci baterie a další věci? Díky
#5
"kam jsem dal voči?" Díky!
#6
ahoj, je možné zobrazit statistiku ujetých/ušlých tras za zvolené období celkem? Aniž bych musel "kostrbatě" slučovat trasy do jedné, ale zkrátka pouze manuálně zaškrtnout které chci nebo filtrovat pomocí období apod. Například ujeté/nastoupané km na kole za sezónu. Nebo ušlá/nastoupaná vzdálenost na dovolené apod. Díky. Snad jsem nepřehlídl už podobné téma.