Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - lukasMK

#1
Nová beta.
Labky ignorují nastavení/zobrazení odlovených/neodlovených. Toto působí problémy a errory (type value 2,3,8,4,137,5,1858,11,-1 is not valid, zzdbp, code 400), pokud mám ve filtru nastavené nejen labky, ale i jiný typ keš. V tomto případě se labky vůbec nezobrazí. Pokud mám filtr jen labky, zobrazí se, ale všechny vč. odlovených. Jinak to funguje korektně, zachycení ofiko apkou je OK. Co by bylo dobré ale dodělat, je kromě obrázku určitě i základní popis a hlavně jednotlivé labky (většinou jich je 5) vložit do bodu formou waypointu, stejně jako u keše. Pak by to bylo top.
#2
OK vyzkouším. Aktuálně jsem si všiml ještě jedné věci. U virtual keší se místo velikosti other/none ukazuje velikost XL, která, ale pak ve výpisu velikostí vůbec není...
#3
Zkusil jsem poslední betu, pokud v živé mapě zapnu adventure lab keše, locus po aktivaci živé mapy spadne.
#4
Jedna keš aktualizovat jde v menu keše (tam kde jsou obrázky ke keši, nově tedy ne v menu doplňků). Ale hromadná aktualizace více keší ve složce chybí a zrovna sem na to taky narazil, protože jsem to potřeboval. Stejně tak plugin uměl přidat event do kalendáře.
#5
Ještě dodám, že daleko další velký argument by bylo zvážit konečně podporu pro Adventure lab, jako má konkurenční apka c:geo. Mají relativně jednoduché api a dalo by se to do živé mapy přidat víceméně jako další typ keše. Věřím, že to nebude zase tolik práce.
#6
Jinak aktuálně už mi problémy s původním geocaching pluginem na starém Locusu 3 hlásí čím dál víc lidí. Myslím, že je ideální čas, aby to bylo odladěné, protože to jistě budou dobré argumenty pro přechod na placený Locus 4. Osobně už jsem min. pár lidí takto doporučil přejít.
#7
Hlásím, že poslední beta funguje jak má.
#8
Ten link je přímo z emailu od groundspeaku.
Čeho jsem si, ale všiml, je, že ty linky směřují na http a pak tam je tak jako tak redirect na jinou formu URL, kterou to viditelně Locus následně zpracovává.
Příklad:
link z mailu http://coord.info/GC98FWG
se redirectne na https://www.geocaching.com/geocache/GC98FWG_covidovy-kriz-na-vlci-hore
#9
Quote from: Menion on February 29, 2024, 13:35:19Zdravím,

předně to snazší: zachytávání linků. Zkusil jsem to teď vylepšit, takže v další verzi už to snad bude v pořádku.

Problém se 401: hmm, tedy Locus Map se otevře, objeví se "Loading" okno a v něm vyskočí po chvilce 401? A pokud tady dáš zpět a znovu vlezeš do Geocaching nástrojů a spustíš nějakou funkci z prvních 4 (tedy těch co vyžadují přihlášení), tak už to projde bez problému?

Další beta již sice neotevírá logy a onwery, ale nefunguje ani korektní otevření opravdové keše. Příklad odkaz
http://coord.info/GCACNKD
Mě vyhodí chybu, geocache GCACNKD_soutok not found
Bere to ještě i jedno slovo v názvu za podtržítkem.
#10
Problém 401: ano, link spustí Locus, začne to načítat, objeví se šnek a pak tam vyskočí android s chybou. Dělá to fakt nahodile a hned další kliknutí v mailu keš už načte. Ostatní funkce (najít podle GC kódu), používám minimálně, takže těžko říct. Možná jsem to přehnal, udělá to třeba, co pátý až desátý pokus. Jednoduše už jsem tu chybu viděl min. 10 x. Přikládám screen.

https://photos.app.goo.gl/M4uFPG3Ar3XFMjQZ6
#11
Ahoj, rád bych rozjel diskuzi ohledně posledních úprav živé mapy přímo integorvané do Locusu a případného doladění chyb.

Co mě aktuálně asi nejvíc trápí:
- ne vždy se keška z mailu načte, tak 1 ze 3 pokusů skončí chybou 401 (nelze nalézt ověřovací údaje)
- Locus reaguje na víc typů odkazů než by měl. Odkaz na kešku odpovídá vždy výrazu coord.info/GC.* groudspeak, ale stejnou URL používá na odkazy na skoro vše (bookmarky, logy, ownery atp). Takže například na log je to řetězec coord.info/GL.* a tyto Locus logicky neotevře, ale zbytečně se o to snaží. Chtělo by to tedy omezit možnost otevírání linků na řetězec začínající na GC.
#12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zamrzání Locusu
February 21, 2024, 10:57:28
Fajn, druhá beta je v pohodě. Ještě mám pár připomínek k těm funkcím ohledně geocachingu, můžu sem nebo soukromě?
#13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zamrzání Locusu
February 17, 2024, 08:00:45
Ahoj, zdá se, že zasekávání je v nové betě vyřešeno. Pohyb mě v mapě v ní, ale přinde dost trhaný a o dost pomalejší než před tím.
#14
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zamrzání Locusu
February 05, 2024, 16:50:56
Report posílám do PM, dostat se k seknutí šlo docela rychle.
#15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zamrzání Locusu
February 05, 2024, 14:59:41
Nemám s tím problém, pokud mi to pomůže ;) posílám do PM.