Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - bravenec

Pages: [1]
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: pár drobných nápadů
« on: June 08, 2011, 10:04:17 »
Aháááá :-) To je možná ta informace, která mi chyběla. Když jsem přečetl slovo "Funkce", utíkal jsem se do funkcí podívat - "POI varování" se jmenuje ta věc, která mě zajímá. Bez manuálu se v tom vážně špatně orientuje. Bude-li toto fungovat, jak předpokládám, myslím, že nepotřebuji více. Při nejbližší příležitosti to vyzkouším.

Díky za nakopnutí správným směrem.

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: pár drobných nápadů
« on: June 08, 2011, 08:00:31 »
K té navigaci, jak jsem ji popsal 3. června: experimentováním jsem si ověřil, že moje představy byly úplně špatné. Nelze navádět podle zvolené trasy a zároveň upozorňovat na nějaký jiný bod. Takže mám tři možnosti:

Navádím hroubou trasu (pouze body)
Výhoda: telefon pípne při přepnutí na další bod
Nevýhoda: telefon mě neupozorní na opuštění trasy (příliš hrubá), telefon ukazuje nesmyslné vzdálenosti
Nevýhoda: upozornění na důležitý bod (pípnutí) lze snadno přeslechnout, chybí i stupňující se gradace pípaní při přibližování

Navádím na jemnou trasu
Výhoda: telefon mě upozorní na opuštění trasy, ukazuje vzdálenosti správně
Nevýhoda: zapnu-li pípnutí při přepnutí bodu, telefon pípá prakticky neustále
Nevýhoda: na důležité body mě neupozorní telefon vůbec

Navádím na důležitý bod
Výhoda: dozvím se předem o důležitém bodu trasy
Nevýhoda: Nemůžu navádět podle trasy, nedozvím se, pokud uhnu z trasy
Nevýhoda: Telefon ukazuje nesmyslné vzdálenosti (vzdušnou čáru)
Nevýhoda: Musím přepnout na další bod ručně, nemohu se věnovat řízení
Nevýhoda: Druhý řidič (manželka) nepřepne na další bod vůbec (extrémně složité)

Spojení POI s trasou smysl dává, umožnilo by to navádění podle trasy, upozornění na opuštění trasy i upozornění na důležité body trasy a celý cirkus by byl v ideálním případě zcela bezobslužný.

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: pár drobných nápadů
« on: June 04, 2011, 07:58:35 »
To je dobrý nápad. Ideální by bylo ještě zastavit v ten moment přehrávání ostatních zvuků. Na POI na trase si můžu nastavit přibližovací pípání - přepnutím/přehráním zvuku dalšího bodu trasy jsem POI dosáhnul, už mě dál nezajímá pípání při vzdalování. Nebo udělat přibližovací pípání ve stylu: při přiblížení do 1 km začni pípat, po přiblížení na 100 m pípání vypni.

Chyby zcela mimo téma:
Placená verze 1.8.4, při zapnutí některé osobní mapy už se jí nikdy nezbavím, nepřepnu na online. Musím aplikaci ukončit, mapu přejmenovat a znovu nastartovat.

Aplikace občas spadne: Udělám si trasu, body vypočítané. Kliknutím na bod trasy otevřu menu, zvolím "Bod zájmu 5698", potom +, edituji, stisknu OK.... a dlouho to trvá (deset vteřin). Tady to občas spadne, můj pocit je, že pouze v případě, že během čekání kliknu na cancel. Z deseti zadaných bodů to takhle spadne cca dvakrát, ale nedovedu to přesně zopakovat.

4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: pár drobných nápadů
« on: June 03, 2011, 08:46:53 »
Dobrý den,
nenašel jsem jinde podobné téma nebo český wishlist a nechci zakládat nové vlákno, tak to píšu sem.

Zkusím vysvětlit, co mě trápí: Chystám se na, řekněme, na delší noční cestu do Chorvatska. V Ostravě navigaci nepotřebuji, po dálnici trefím poslepu, v Brně se ale nevyznám. Vím, že mám na třetí křižovatce v Brně odbočit doleva na Mikulov, tak si jako první bod (po výchozím) označím tu kritickou křižovatku v Brně, aby mě navigace před křižovatkou upozornila. Ostatně, klikám-li trasu ručně v Locusu, obvykle to musím dělat stejně - od křižovatky ke křižovatce, protože navigace má o trase často své vlastní představy. Přes Vídeň projedu bez problémů pořád rovně podle cedulí na Graz. Další bod si nastavím na kritickou křižovatku v Grazu, abych byl předem upozorněn na nutnost odbočit. Po stovkách dálničních kilometrů a uprostřed noci už budu takové připomenutí dost nutně potřebovat. Totéž v Mariboru a Ljubljani. Nenápadnou obočku v Postojne bych nad ránem bez upozornění prostě projel až do Itálie...

Nechci od mobilu, aby mě navigoval, to už můžu rovnou svěřit mapu svému děckovi. Chci jen, aby mě mobil s dostatečným předstihem upozornil na blížící se změnu, důležitý bod na trase.

Mohu to řešit dvěma způsoby:
Naklikám si trasu ručně bod po bodu, bez toho, aby Locus vyhledal trasu. Trasa bude velmi hrubá, ale bude obsahovat pouze body, které mě zajímají. Po dosažení bodu se navigace přepne na další bod a pípne (a to je bohužel vše - veškeré varování).
Výhoda: Jednoduché vytvoření trasy, obsahuje pouze důležité body. Naviguje k dalšímu bodu.
Nevýhoda: hrubá trasa, nevýrazné varování.

Naklikám si trasu ručně, nechám Locus vyhledat trasu. Trasa bude přesně odpovídat, ale bude obsahovat množství bodů, podle kterých se navigovat výše popsaným způsobem navigovat nedá. Moje pracně naklikané body zmizí v záplavě ostatních, vygenerovaných Locusem. Abych byl upozorněn na blížící se důležitý bod, musím celou trasu projít znovu (!!) a naklikat ručně podruhé body (jako body zájmu či waypointy??), které jsem už jednou dělal. Potom můžu zapnout důraznější pípaní třeba pět kilometrů předem, které mě svou zvyšující se frekvencí upozorní na důležitý bod.
Výhoda: Důrazné upozornění
Nevýhoda: Vše dělám dvakrát, navigace nepřepne na další bod, po dosažení bodu poslouchám dalších pět kilometrů pípající mobil, body nejsou součástí trasy, k bodům nelze jednoduše navigovat.

Ani jeden ze způsobů není ideální. Šlo by tedy propojit mé vlastní body s trasou? Možná to jde, ale bez manuálu na to lze přijít pouze metodou pokus/omyl.

Díky

Pages: [1]