Main Menu
Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - NaLaNo

#16
Tebou popsané chování je logické. Ale ve skutečnosti, když si načtu keš poprvé, tak se mi zobrazují jen waypointy typu parkování a rozcestník. (možná i final). Nezobrazují se mi nikdy virtuální a fyzické zastávky u multi. Tyto se zobrazí až poté, co si je v zapnu na záložce waypointů.
Takto mi to začlo zlobit před pár týdny, pravděpodobně od verze 3.30.1.
Možná to trochu souvisí s novou možností v Geogetu nastavit waypoint jako navštívený, která je popsaná v odkazu v minulém příspěvku.
#17
Asi jsem to přechválil... :-(
Jsem restartoval telefon, pustil Locus a načetl Geogetu keše v okolí. Mám vypnutoi live mapu a importování do Locusu.
V Locusu mám vypnuto přesunout na finální WP, zapnuté automatické načítání všech WP.
Když dám kliknutím na tlač. pluginu načtení z GeoGetu, pak se načtou kešky v okolí a taky jejich waypointy, určitě se zobrazují parkovací body a body zájmu. Naopak se nezobrazují waypointy typu odpověď na otázku a taky nejsou vidět fyzické zastávky.
Když se podívám na záložku WP, pak jsou neviditelné WP označeny jako neviditelné, zbylé mají oko zvýrazněné.
Důležité je asi zobrazit keše v místě, kde ještě nebyly zobrazené. Protože teď mi přijde, že se viditelnost WP pamatuje.
To mne předtím zmátlo, protože jsem viděl zapamatovaný stav z minulého zobrazení, když jsme si myslel, že to šlape.
Proto bych prosil vrátit chování, aby při prvním zobrazení byly nastavené WP jako viditelné (resp. dle nastavení).
Kdyby to mělo být vyšperkované, tak ideální by bylo, aby výchoze nastavené jako neviditelné byly waypointy, které jsou 'navštívené' - to je nové nastavení WP v Geogetu. To je popsané zde: http://www.geocaching.cz/blog/25/entry-630-nav%C5%A1t%C3%ADven%C3%A9-waypointy/
Děkuji.
#18
Ve včerejší verzi je to už zase opravené. Tak díky.
#19
Obracím se po delší době s podivnou změnou chování. Používám Locus na hledání keší, které dostávám do Locusu pomocí pluginu s GeoGetu bez importu dat do Locusu. Mám nastavené automatické načítání všech waypointů. V nové verzi se mi zobrazí jen waypointy typu parkování a rozcestí. Ostatní typy waypointů jsou skryté, na záložce s waypointy mají šktrlé oko. Zde se dají nastavit, aby byly vidět, ale jen do dalšího načtení keší pomocí pluginu.
je možné, že toto chování souvisí se změnou v Geogetu.
Viz http://www.geocaching.cz/blog/25/entry-630-nav%C5%A1t%C3%ADven%C3%A9-waypointy/
Tedy kdyby toto Locus podobně zpracoval, bylo by to skvělé. Tedy waypointy, které mám označené jako navštívené, by byly v Locusu skryté, nenavštívené waypointy by byly vidět.
Děkuji a přeju veselé Velikonoce
#20
Ahoj, mám takový námět na vylepšení. V nedávné verzi vznikla možnost ukládat obrázky z listingů keší do adresářové struktury přímo v mobilu/tabletu.
Měl bych dotaz, jestli by nepřibyla další varianta obrázky ukládat/načítat ze souboru .imc?
trochu se o tom diskutuje i zde:
http://www.geocaching.cz/topic/31489-listing-obrázkyspoilery-locus-offline
Uvedený soubor používá Geoget, nevím, jestli by to nemělo být spíše součástí addonu pro Geoget. Ale nebylo by dobré, aby se kopírovaly zbytečně všechny obrázky z imc souboru do úložistě..
Jen ocituji HaLuMu z duiskuse:
" Je to jednoducha Sqlite databaze. V principu tabulka URL + binarni data obrazku. Navic jeste nejaky ten timestamp, aby se dal osnadno zjistovat, jeslti na webu neexistuje novejsi verze. A k tomu je pak jeste druha pomocna tabulka rikajici, ktere URL jsou pouzite u jake kese"
Bylo by pak dobré, že data o keších by člověk v terénu vůbec nepotřeboval - listingy si jeden zkopíruje z GeoGet a takto by si zkopíroval pak ješt2 jeden soubor .imc s obrázky. A bybo by vše offline i v terénu v pustině.
Děkuji za pozornost :-)
#21
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
March 17, 2017, 13:39:10
Quote from: menion on January 22, 2017, 08:00:36
Velikost při prvním logování .. koukám na to a možná jsem našel jednu věc co lze vylepšit. Tohle se děje jen při prvním načtení profilu, nicméně zkus to tedy v další verzi, snad to bude lepší. Díky

Ahoj, tak jsem zkoušel zalogovat kešku, bohužel, při logování první kešky mi to dalo 700 kB. Subjektivně se mi zdá, že se to trochu zrychlilo. Ale datová darda to je stále.
#22
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
January 22, 2017, 20:31:48
Přesně tak, to velké množství dat teče jen při prvním pokusu logovat po otevření Locusu. Pak už to je minimum dat (4KB), dokud se drží Locus v paměti...
Díky, pak dám vědět, jak to pomohlo..
#23
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
January 20, 2017, 13:47:49
Jsem trotl, není zaškrtlé, tím pádem to není divné. Díky, buď jsem si ho mimoděk odšktl, anebo černá magie.
Kurzor je na konci textu, takže je to perfektní, díky moc.
Když už jsi na 'drátě', se zeptám, jestli ses díval, proč je tak datově náročné první zobrazení okna na logování kešky.Teď jsem to zkusil, a obnáší to 795 kB dat, což je někde v divočině přes edge dost časově náročné.
#24
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
January 18, 2017, 09:16:53
Omlouvám se, napsal jsem to nepochopitelně..
Prostě se mi nic nepředvyplní
Ve formátu předvyplnění mám:
{t}, Děkujeme moc za naši {c}. nalezenou kešku.
a když dám logovat se na kešce, tak je pole komentář prázdné s blikajícím kurzorem na začátku a šedivě je tam předvyplněno Komentář. To vlastně zmizí, když začnu psát.
#25
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
January 17, 2017, 09:32:22
Ahoj, nahrál jsem si verzi 3.21.1 Pro, abych vyzkoušel, jestli se při logování keší dává kurzor na konec šablony, jak jsme se o tom v listopadu zde bavili. Požadavek sice byl splněn, kurzor je na konci textu, ale drobný problém je v tom, že ten kurzor je i na začátku textu. (jinak řečeno ten komentář k logu se mi nepředvyplňuje dle šablony). V předchozí verzi 3.21.0 to tutově fungovalo, jen ten kurzor byl na začátku komentáře.
Chová se to stejně v režimu logování online i offline.
Prosím, nešlo by to upravit?
#26
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
November 10, 2016, 12:01:16
@menion Děkuji za tento skvělý program, Locus byla jedna z prvních aplikací, kterou jsem před lety koupil.
1. díky moc, to by asi stačilo. Skrytí ale někdy vadí, když je v listingu nalezené keše indicie pro další keš, která ale nemusí být ta nejbližší
2. Já díky
3. pro info, měl jsem teď v držení 4 nebo možná i 5 trackovatelných předmětů
4. Ještě mám další námět, na vylepšení multikeší s hodně waypointy. ty jsou nyní seřazené podle aktuální vzdálenosti a mapě pospojované červenou čarou s úvodními souřadnicemi. Ale mnoho multikeší je postavené tak, že se chodí od jedne stage k následující. v tom Locus nijak nepomáhá, když jsem na stage s kódem S12, tak není úplně lehké najít v seznamu S13. Náměty
a) umožnit seřadit, (na záložce keše), waypointy podle kódu waypopintu nebo ideálně je zobrazit v pořadí, jak jsou definované
b) umožnit z detailu waypointu rovnou přejít na následující waypoint - podle řazení v bodu a)
c) umožnit zobrazit na mapě jinou čarou cestu od waypointu k dalšímu waypointu. ale to by se muselo umět vypínat, podobně jako čáry ke keši. Možná by to stačilo jen pro aktivní kešku, resp. po zobrazení hintu s názvem nad waypoint by to ukázálo směr k dalšímu waypointu. Ale to už možná moc velká fantazie. Ale hezká.
#27
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
November 05, 2016, 11:31:38
Ahoj, mám pár drobností na vylepšení logování kešek v tomto skvělém programu (používám poslední Pro verzi) za který děkuji:
1) V nastavení chování po zalogovování kešky by se mi libila volba zobrazit mapu nebo návrat na mapu - teď mi zůstane otevřena keš v režimu logování
2) Pokud se používá šablona na logování kešek, pak by to chtělo, aby při logování kurzor blikal na konci jako v dřívějších verzích. Teď je na začátku.
3) Chtelo by to snížit datovou náročnost logování. Prvotní otevření dialogu na logování sežere 740kB dat. Což není málo vzhledem k FUP, taky to v pustině na edge připojení dost dlouho trvá. Před mnoha měsíci jsem dostal vyjádření od Meniona, ze je to asi načítáním seznamu a stavu travelbugů. Ty by se minimálně mohly načítat až po kliknutí na záložku.