Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - MartinVA

#16
Je to jen drobnost, jinak je to naprosto skvělá funkce. Díky
#17
Nedávno přibyla možnost exportovat trasu ve formě JPG obázku. Funguje to dobře, ale narazil jsem na problém, když trasa vede přes hranici. Konkrétně mám záznam trasy z Rakouska do ČR - 1/3 AT, 2/3 ČR. Nedokážu vytvořit náhled tak, aby tam byly obě mapy - trasu vidím celou, ale po území Rakouska vede přes bílou plochu. V ČR podkladová mapa je.
Změna mapy s výsledným obrázkem nesouvisí. Zkusil jsem jak on-line mapy zahrnující obě území, tak měnit offline mapu. Offline mapu přes obě území nemám, ale ono to vůbec nemá vliv jakou mám momentálně zobrazenou mapu - obrázek je vždy stejný.
Zkusil jsem naroutovat mapu obráceně. Nemá to vliv, zase mám jen mapku ČR.
Jediné co jsem zjistil, že to bere podkladovou mapu té oblasti, kde je větší část trasy. Když jsem zkusmo naroutoval trasu s opačným poměrem, mám podklad AT.
Dá se tam dostat obojí? Lomaps mám koupené obě.

Díky
#18
Děkuji, v nové verzi už funguje i pro krátké trasy.
#19
V nové verzi funguje. Díky za super app a vstřícné řešení i nepodstatných problémů.
#20
Ještě upřesním - ten soubor vznikl záznamem v Locusu, pak jsem delší trasu ořezal na tento kousek a provedl export do GPX.
#21
Tak jsem to celé vyzkoušel znovu a už to nenasimuluji - statistiky mám.
Co ale chybí: u souborů s málo body se mi nedostane zobrazení rychlosti do grafu. Přikládám soubor, který to dělá.
#22
On je to obecný problém, jakmile vyexportuji cokoliv z Locusu do GPX nebo KML, a naimportuji to zpět, tak tam rychlost chybí. Nebo mám použít nějaký jiný formát? Nějaký tip?
#23
V detailu trasy je pole Popis. Tam se dá zapsat cokoliv. Zápis popř. změna textu funguje jak má, ale pokud se text vymaže, tak pole z detailu trasy zmizí, ale v seznamu tras, kde se toto pole také objevuje, zůstane stará hodnota.
Následně to funguje tak, že v seznamu tras je vidět starý (smazaný) text, v detailu trasy pole není zobrazeno.
Pokud vypnu/zapnu Locus, smazaný text se mi objeví jak v seznamu, tak v detailu trasy.
Jediný způsob jak dostat pryč text v popisu je nahradit jej jiným - stačí písmenko.
#24
Pokud mám zaznamenanou trasu z externího GPS data loggeru a naimportuji ji do Locusu, mám oproti trase zaznamenané přímo v Locusu velmi omezené statistiky. Chybí všechny údaje související nebo vypočítávané z rychlosti.
Stejného stavu lze dosáhnout pokud se Locusem zaznamenaná trasa vyexportuje zase naimportuje zpět. Nešlo by nějak zařídit, aby Locus analyzoval importovaný soubor a rychlost a s tím spojené údaje dopočítal?
Předem díky za info.